Kamil Stoch: "Obiekt w Klingenthal jest bardziej przyjazny"

 • 2016-10-01 17:31

Kamil Stoch sobotnie zawody na skoczni HS 94 w austriackim Hinzenbach zakończył na 13. pozycji. Przed finałowym konkursem w niemieckim Klingenthal, podopieczny Stefana Horngachera awansował na 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Tegoroczny start w Górnej Austrii był satysfakcjonujący czy pozostaje spory niedosyt?

Kamil StochKamil Stoch

- I jedno i drugie. Satysfakcja jest wielka, bo dwóch Polaków stanęło na podium. Maciek i Dawid skakali super. Ja po części też zrobiłem dobrą pracę. Podobnie jak wczoraj, dzisiaj również oddałem dobre skoki. Brakuje jeszcze naprawdę dobrej dyspozycji, błysku i odejścia z progu. Przy tym pojawia się minimalny błąd za progiem, gdzie narty nieco się krzyżują. Jedna narta obija się o drugą, przez co mam trochę problemów w locie. Ale to są dobre błędny. Mimo tego, ten start uważam za solidny - komentuje Stoch.

Czy omawiane błędy da się skorygować do niedzieli, kiedy to odbędzie się finał LGP 2016? - Myślę, że tak. W Klingenthal będzie dużo większa skocznia. Będzie więcej czasu i po wyjściu z progu będzie dłuższa faza lotu, dzięki czemu będzie można zrobić coś więcej. Z drugiej strony będzie też większa prędkość i większy opór powietrza, więc przekonamy się.

Jak można podsumować tegoroczne spotkanie ze skocznią w Hinzenbach? - W porządku. Nie lubię jej, a skocznia nie lubi mnie <śmiech>. Zostajemy w tej samej komitywie. Obiekt w Klingenthal jest bardziej przyjazny. Skocznia przede wszystkim jest większa, co daje więcej zabawy. Niczego nie mogę obiecać. Będę starał się skakać normalnie, na tyle, na ile potrafię.

Na zawodach ponownie pojawił się oficjalny fanklub Kamila Stocha. Wsparcie z trybun było odczuwalne? - Pewnie, że tak. Bardzo im za to dziękuję, że w dalszym ciągu za nami jeżdżą. Stale nas wspierają i wierzą w to, że będzie coraz lepiej.

Aktualną dyspozycję można uznać za satysfakcjonującą czy pojawiają się powody do niepokoju? - Jest jak najbardziej satysfakcjonująca. W tej chwili skoki są stabilne, a to jest dla mnie bardzo ważne. Zrobiłem solidną bazę, w postaci sporej ilości dobrych skoków. Jak wcześniej wspominałem, jest kilka drobnych elementów, które muszę dopracować.

Czy Maciej Kot będzie do pokonania w sezonie zimowym? - Czas pokaże <śmiech>.

Korespondencja z Hinzenbach, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3502) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Mam wrażenie że czym mniejsza skocznia dla Kamila tym gorzej skacze.
  Nie licząc mamutów Kamil najlepiej spisuje się na dużych obiektach, kiedy jest w formie to na normalnych też potrafi skakać, a najlepszym przykładem jest złoto olimpijskie z Soczi ale kiedy forma jest słabsza, a skocznia normalna nieco mniejsza (Hinzenbach już w ogóle "mała") to Kamil niestety nie ma większych szans na walkę o zwycięstwo dlatego tak naprawdę nie ma co płakać tym dzisiejszym nieco słabszym wynikiem ponieważ i warunki w 2 serii nie pomogły i Kamil nie jest w formie dzięki, której mógłby wygrywać. Gdyby to była zima to rzeczywiście problem ale mamy lato, a że w kalendarzu PŚ i tak nie ma tego typu skoczni to nie ma co panikować (aczkolwiek będą MŚ w Lahti więc warto na takich obiektach też by w formie).

  Tak naprawdę sprawdzian formy Kamila będzie jutro. Duża skocznia to jest to co Kamil lubi najbardziej, a do tego fakt że Klingenthal nie "lubi" mu utrudniać to dla mnie wynik gorszy niż TOP 10 będzie słabym występem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).