Kamil Stoch: "Chcę sobie na coś zapracować"

 • 2016-10-02 21:36

Za sprawą wywalczenia drugiego miejsca w niedzielnym konkursie w niemieckim Klingenthal, Kamil Stoch awansował na trzecie miejsce klasyfikacji końcowej Letniego Grand Prix 2016. Dla 29-latka było to trzecie drugie miejsce w tym sezonie. Każdorazowo lepszy okazywał się rodak dwukrotnego mistrza olimpijskiego - Maciej Kot.

Kamil StochKamil Stoch
Kamil StochKamil Stoch

- W mojej ocenie był to bardzo dobry start. Cała drużyna, podobnie jak w Hinzenbach, zrobiła naprawdę dobrą pracę. Maciek był poza zasięgiem wszystkich. Skacze w innej lidze, na własnym poziomie. Ja na tę chwilę nie koncentruję się na bezpośredniej rywalizacji z kimkolwiek. Zależy mi na poprawianiu swojej dyspozycji i skoków. Uważam, że udało się dzisiaj zrobić naprawdę dobrą pracę, jeżeli chodzi o poprawianie elementów skoku - komentuje Stoch.

Czy zmienne warunki w Klingenthal były bardzo problematyczne? - Im większa skocznia, tym mi jest trochę łatwiej. Mam więcej czasu na reakcję w powietrzu, dzięki czemu mogę cokolwiek zrobić w dalszej części lotu. Zrobiłem dobrą pracę w kwestii kierunku odbicia. Trochę też pracowałem z nartami, co mam nadzieję, że było widać. Jeżeli jakiś ekspert to zauważył, to bym się cieszył <śmiech>. Cieszyły mnie te skoki. Na kręcący wiatr nie mamy wpływu. Mam tylko wpływ na swoje poczynania, a dziś zrobiłem to, co do mnie należało. Z tego jestem zadowolony.

Po kilkudniowym zgrupowaniu w Planicy i serii startów w LGP pojawiło się zmęczenie? - Nie bardzo. Jesteśmy solidnie przygotowani pod kątem kondycyjnym. Jesteśmy trzy dni w ciągu startowym, a ja mógłbym jeszcze kilka dni poskakać. To jest chyba dobre.

Czy Kamil Stoch wziąłby w ciemno trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej Grand Prix po minionej edycji Pucharu Świata? - Nigdy niczego nie biorę w ciemno. Chcę sobie na coś zapracować. Cieszę się, że tym razem zapracowałem na trzecie miejsce. To jest trochę niespodziewane, ponieważ jak wspominałem przed rozpoczęciem Letniego Grand Prix, chciałem koncentrować się na pracy, którą muszę wykonać podczas poszczególnych konkursów. Trzecie miejsce biorę jako swego rodzaju nagrodę.

Triumf w Letnim Pucharze Narodów jest potwierdzeniem słuszności kierunku obranego przez nowego trenera? - Jak najbardziej trzeba pochwalić cały sztab szkoleniowy. Wszyscy pracują na najwyższym poziomie i każdy daje z siebie wszystko. Cała drużyna jest teraz na wysokim poziomie i wszyscy wiemy, na co nas stać. Teraz trzeba skupić się na sobie, a także na tym, co mamy do zrobienia. Nie należy popadać w zbytni samozachwyt, ale też nie martwić się nazbyt tym, co będzie przed nami. Trzeba wierzyć w siebie i robić to, co do nas należy.

Jakie kroki trzeba podjąć, aby za niespełna dwa miesiące na śniegu było jeszcze lepiej? - Na pewno nie leżeć <śmiech>. Trenować!

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6819) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • eni początkujący
  Majorze.

  Obejrzałam ostatnie 2 wywiady z Kamilem i zgadzam się z Panem.Chociaż prawdopodobnie jeszcze Kamil będzie walczył przez jakiś czas nawet z pewnym powodzeniem ...

 • anonim
  brawo mistrzu:)

  ludzie skończcie z tym że kamil mówi tak jak by miał kończyc karierę,w zimię też tak pisaliście sezonowcy.ten sezon to będzie dla kamila powtarzam i będę powtarzał brawo mistrzu :):):)

 • W_S profesor
  Kamil wraca do dobrej formy i wiem że w zimie będzie dobrze

  Oby Maciek utrzymał tą formę, to samo Dawid i 4 do drużyny i lecimy po medale,PŚ i TCS.

 • dejw profesor
  Majorze

  Do jakiej kategorii zaliczam poprzednią wiadomość (usuniętą przez czuwającego moderatora, serdecznie pozdrawiam)? Do miana faktów Majorze, oczywistych faktów.
  Przypuszczam, że masz niewiele czasu na przeczytanie tej wiadomości, zanim zostanie usunięta jako niezgodna z regulaminem, także mam nadzieję że czuwasz na stanowisku.
  Powiem szczerze, naprawdę jesteś jednym z ewenementów tego forum. Potrafisz robić sobie jaja z ludzi i robisz to w naprawdę sprytny sposób, omijając regulamin komentowania. Jedyną niezrozumiałą dla mnie kwestią jest to po co Ty w ogóle to robisz? Co ci to daje? Przecież potrafisz dyskutować, pisać bardzo sensownie i merytorycznie. Opinia forumowego clowna jest dla Ciebie aż tak cenna?

 • Major_Kuprich profesor
  Dejw

  Wypada mi Pana tylko przeprosić :)

  Cytując "potrafiący mieszać sensownie napisane posty z ogromnym wiadrem nędznego trollingu" - zatem pytanie, do jakiej kategorii zaliczysz tą wiadomość ? :)

  Moim celem nigdy nie było wyśmiewanie / atakowanie jakichkolwiek osób ( skoczków, nie - skoczków, userów tej strony ), moje komentarze są zawsze rzetelne i przemyślane. Spędzam nad nimi - uwierz, integralną część mojego znormalizowanego życia. Wielokrotnie zdarzało mi się przepraszać ludzi na tym portalu - w tym również Ciebie ( 28.02.2014 Lahti - pamiętasz ? :) ). Dla mnie człowiek nie jest nieomylny - każdy z nas popełnia błędy, najważniejsze żeby móc się do nich przyznać, coś co tobie przychodzi jak widać b. ciężko. Piszesz komentarze, owszem od strony sportowej merytoryczne, jednak potrafisz wtrącić złośliwości względem niektórych użytkowników. Nie mam żalu, wierzę że "poprawa" przyjdzie z czasem.

  Odnośnie mojego komentarza - obejrzałem wywiad i wywnioskowałem po zachowaniu, gestykulacji oraz sposobie wypowiadania się 2 krotnego mistrza olimpijskiego, że jego czas już minął - podtrzymuję to co napisałem w poście poniżej. Kamil kieruje się w kierunku zakończenia swojej kariery, zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego - nigdy o tym nie zapomnimy, ale czas biegnie nieubłaganie. Nie można ciągle żyć przeszłością, trzeba patrzeć w przyszłość :)

 • anonim
  xxx

  Podziwiam Stocha za to, że przy tak niskim, markotnym wybiciu się z progu i pierwszej fazie lotu potrafi te skoki tak dobrze wyciągać... Gdyby wrócił do odbijania się z dawnych lat, ajjj...

 • Stinger profesor
  @Major_Kuprich

  Co ty bredzisz?
  Może Kamil Stoch to już nie jest ten skoczek, który na luzie wygrywa konkursy PŚ, zdobywa medale MŚ i IO ale to dalej skoczek, którego stać na zwycięstwa i walkę o wielkie triumfy.

 • Adam początkujący
  -

  Myśle, że Kamil jeszcze poskacze długo. Jak sam mówił, że się dalej rozwija. A nie widać u niego po tym, że chciałby juz konczyc kariere.

 • anonim
  Oj Majorze,

  Pierwsze dwa wersy w stylu Nowyskoczek5 oczywistą oczywistość żeś napisał. Normalne (poza jednym wyjątkiem)że skoczek koło trzydziestki jest blisko podjęcia takiej decyzji, ale nie wiadomo, czy to za rok, dwa, czy więcej. Więc po co się nad tym rozwodzić, skoro to kiedyś musi nastąpić.
  Jedyne co jest pewne, że Kamil do końca będzie próbował walczyć o laury.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Major_Kuprich

  A skąd ty to mozesz wiedzieć ?
  Ja wierze że Kamil jeszcze zdobędzie kryształową kulę a także wygra TCS.

 • Major_Kuprich profesor
  Kamil powoli kończy swoją przygodę

  Ze skokami - zrobił bardzo dużo, teraz czas dla innych.
  Pora powoli usuwać się w cień, dziękujemy za sezony 2010/2011 - 2014/2015 - oby w tym było równie dobrze !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).