Wypowiedzi Dawida Kubackiego i Stefana Huli po finałowym konkursie LGP

 • 2016-10-03 00:07

Po raz pierwszy w historii zawodów najwyższej rangi, reprezentacja Polski miała realną szansę na zajęcie całego podium. Ostatecznie, ze ścisłej czołówki wypadł Dawid Kubacki (7. miejsce), który krótszy skok w finale argumentuje niekorzystnym warunkami na obiekcie w Klingenthal. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowany został Stefan Hula, który ukończył LGP 2016 na 21. pozycji.

Dawid KubackiDawid Kubacki
Stefan HulaStefan Hula

Dawid Kubacki (7. miejsce):

Z czego wynikał krótszy skok w serii finałowej? - Nie ma na co zrzucić tak naprawdę. Były trochę gorsze warunki i tyle. Troszeczkę wycięło. Skok sam w sobie nie był jakiś zły. Może noga na progu nie popchała tak dobrze, jakby mogła. Gdzieś tam wychodzi to zmęczenie z kilku dni skakania i dość intensywnej jazdy. Nie zrzucałbym na to jednak. Zabrakło nieco warunków. Koniec końców podsumowałbym te trzy dni bardzo pozytywnie, bo oddawałem jednak całkiem fajne skoki i notowałem całkiem fajne wyniki. Był to jak najbardziej owocny dzień pod kątem treningowym.

Triumf w Letnim Pucharze Narodów podkreśla słuszność obranego kierunku przez nowego szkoleniowca? - Z pewnością pokazuje to, że to, co robimy na treningach, po prostu działa. Przed zimą możemy czuć się mocni. Uważam, że nie ma co tego rozdmuchiwać i za bardzo się napalać, bo mamy jeszcze co najmniej miesiąc ciężkiej pracy przed zimą. Myślę, że na tym powinniśmy się skoncentrować, aby do zimy przystąpić w pełni sił.

Coś tego lata mogło wyjść lepiej? - Mogły być lepsze warunki dzisiaj w drugiej serii! Z reszty jestem zadowolony.

Nad czym dokładnie należy popracować przed zimą? - Myślę, że tych rzeczy jest kilka, ale niekoniecznie muszę je zdradzać.

Stefan Hula (23. miejsce):

Jak 30-latek ocenia finałowe zawody w Saksonii? - Nie tak pozytywnie jak w Hinzenbach, ale trzeba zaakcpetować to, co dzisiaj było. A dzisiaj nie było czystych skoków, takich fajnych jak w sobotę. Brakowało dobrego pchania. Nogi były już nie takie, jak trzeba. Nie chciało mi tak fajnie popchać. Tego brakowało, aby te odległości były lepsze.

Można mówić o zmęczeniu po kilkudniowym zgrupowaniu w Planicy i trzech dniach walki w Letnim Grand Prix? - Dobrze czułem się fizycznie i psychicznie, ale coś było nie tak w dojeździe, że to odbicie dzisiaj nie funkcjonowało. Nie można zwalać na zmęczenie, bo fizycznie czułem się w porządku.

Warunki atmosferyczne były sporym utrudnieniem podczas niedzielnej rywalizacji? - W zawodach było super. W treningu i kwalifikacjach kręciło, ale konkurs naprawdę fajny.

Czy są elementy, które tego lata mogły wyjść lepiej? - Cały czas pracuję nad sobą. Pracuję nad tym, aby wszystkie elementy spoiły się w jedną całość. Myślę, iż to lato przyniosło pozytywne doświadczenia m.in. w postaci nowego trenera. Troszkę się pozmieniało. Na początku było okej, później nieco gorzej, ale następnie powoli budowałem swoją formę, która aktualnie jest całkiem niezła. Dzisiaj nie było super, ale patrząc na ostatnie tygodnie było okej.

Jak można skomentować próby Macieja Kota? - Szacun! Jest w gazie gość" zatem super. Pokazuje, że da się. Jest to nasz gość, więc niech tak lata.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3233) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  17 marca 2006

  "Macie najbardziej utalentowaną młodzież na świecie. Żyła, Stoch, Hula, Śliż. Nikt nie ma takich talentów. Tacy jak "Morgi" czy Małysz rodzą się raz na 20 lat." - Stefan Horngacher

 • Stinger profesor
  @W_S

  Po czym stwierdzasz fakt że Horngacher może okazać się świetnym trenerem?
  Przecież poza totalną dominacją Kota wszyscy skaczą tak jak skakali za Kruczka, a przecież i Kot miewał bardzo dobre sezony LGP tylko bez takiej dominacji.

  Poza tym gdzie jest Andrzej Stękała?
  Dlaczego Klemens Murańka klepie bulę (tzn. teraz bo wcześniej skakał lepiej)?
  Pytań jest wiele ale jak się widzi tylko Macieja Kota to rzeczywiście Horngacher może być cudotwórcą... Ja tam wolę poczekać do zimy bo póki co poza dominacją Kota wyniki się nijak nie różnią od wyników Kruczka ale może to i dobrze bo przecież to tylko lato.

 • W_S profesor
  Cieszy, że idziemy w dobrym kierunku

  Horngacher może okazać się świetnym trenerem i wierzę w to, że doprowadzi nas do wielu sukcesów zimą.

 • Stinger profesor

  Szkoda że Stefan Hula nie był dzisiaj dwie pozycje wyżej. 100 punktów zawsze fajniej wygląda niż 98... No ale to tylko taki szczegół.
  Najważniejsze że Stefan dalej jest regularny jeśli chodzi o punktowanie, czasem lepiej (jak wczoraj), czasem nieco gorzej (jak dzisiaj) ale to dalej stabilny poziom na punkty, a przecież o to chodzi.
  Nie ma co ukrywać że Hula młodszy i lepszy już nie będzie, a więc dopóki zdolniejsi, młodsi jego koledzy z kadry nie są lepsi to on startował będzie, a skoro będzie skakał to zawsze fajnie jeśli będzie przynajmniej regularnie punktował no ale żeby nie było i on ma już poważniejsze oczekiwania.

  Teraz nikogo 200 punktów w PŚ nie zadowoli od tak (chociaż nie będzie to zły wynik) dlatego Hula też musi pokazać że mimo 30 lat dalej potrafi coś do swojej formy dołożyć.
  Aczkolwiek takie 200 punktów Huli byłoby nawet świetne ale w sytuacji kiedy byłby 5-6 naszym skoczkiem w reprezentacji bo to by znaczyło że mamy świetnego "rezerwowego" do drużyny (w sensie że mamy mocną czwórkę plus 1-2 stabilnych i regularnych zmienników na konkursy drużynowe) no ale skoro każdy to i Stefan musi się poprawić.

  Jeśli chodzi o Dawida Kubackiego to liczyłem na co najmniej 200 punktów ale akurat ten gorszy skok (warunki nie pomagały) przyszedł w 2 serii konkursowej... Szkoda bo wszystkie skoki Dawid miał bardzo dobre.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).