Znamy program PŚ w Wiśle 2017

 • 2016-10-06 17:50

Organizatorzy Pucharu Świata w Wiśle Malince ogłosili oficjalny program zawodów. Obiekt im. Adama Małysza już po raz piąty z rzędu będzie gościł najlepszych skoczków świata. Podobnie jak przed rokiem, program zakłada aż dwa konkursy indywidualne na skoczni HS 134.

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, a dokładnie zbyt silny wiatr, w marcu tego roku nie udało się rozegrać dwóch konkursów w rodzinnym mieście Adama Małysza. Wszyscy liczą, iż z okazji pięciolecia PŚ w Beskidach, aura okaże się bardziej sprzyjająca.

Do tej pory jedynym Polakiem, który stał na podium PŚ w Wiśle jest Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski w 2014 roku wywalczył drugą lokatę. Po jednym zwycięstwie na swoim koncie mają: Anders Bardal (Norwegia), Andreas Wellinger (Niemcy), Stefan Kraft (Austria) i Roman Koudelka (Czechy).

Historia PŚ w Wiśle (HS 134)
RokIIIIII
I II III
2016 R. Koudelka (CZE) K. Gangnes (NOR) N. Kasai (JPN)
2015 S. Kraft (AUT) P. Prevc (SLO) S. Freund (GER)
2014 A. Wellinger (GER) K. Stoch (POL) M. Hayboeck (AUT)
2013 A. Bardal (NOR) R. Freitag (GER) R. Velta (NOR)

Program PŚ w Wiśle (HS 134):

13.01.2017, piątek

- 11:00 - odprawa kierowników drużyn

- 16:00 - trening oficjalny (2 serie)

- 18:00 - kwalifikacje

14.01.2017, sobota

- 15:00 - seria próbna

- 16:00 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

ceremonia rozdania nagród

15.01.2017, niedziela

- 14:30 - kwalifikacje

- 16:00 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

ceremonia rozdania nagród


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (11224) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Janeman

  Również czytałem ten artykuł - swoją drogą bardzo dobry. Ciekawe zestawienie wszystkich skoków od 150m w górę na dużych obiektach, nawet nie zdawałem sobie sprawy że jest ich aż tyle.
  Co do Kasztaku. Całkiem możliwe, że losy tego rosyjskiego obiektu mogły potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie owy śmiertelny wypadek na mniejszej skoczni.
  Klasyfikacja takich skoczni jak Kasztak, Kraliky, Iroonwood jest trudna, bo w myśl obecnej klasyfikacji FISu z 2008r na pewno nie można zaliczyć ich do mamutów. Ale w czasach ich używania mogło być inaczej.

 • Janeman profesor
  @Wojciechowski

  Jest też film na "jutubie" :
  Vadim Zakharov - Krasnoyarsk K132, 1982
  Ale akurat ten materiał jest chyba powszechnie znany.

 • Janeman profesor
  @Wojciechowski

  Poszperałem w Rosyjskojęzycznych źródłach , co nie było łatwe bo nie znam języka i musiałem podpierać się translatorem.
  Udało mi się znaleźć artykuł o rozwoju skoków w Kraju Krasnojarskim , ale skupiają się tam bardziej na historii miejscowych zawodników niż skoczni. W drugim podobnym (chyba fragmentami skopiowanym) artykule jest dość dokładna wzmianka o śmiertelnym wypadku na mniejszej skoczni. Skisprungschanzen pomieszało zdjęcia i wśród zgliszcz Kasztaka zaplątała się Nikołajewska Sopka (a ta ma tam osobny artykuł). Najlepsze zdjęcie skoczni znajduje się na stronie Miasta Krasmojarsk (albo stronie o tym mieście) jest datowane na 1982 rok, znalazłem też w czeluśiach internetu całe zdjęcie , które Skisprungschanzen jest wykadrowane na mniejszą skocznię- jest ono nowsze od pozostałych zdjeć i widać na nim, ze konstrukcja buli uległa zawaleniu.

 • anonim

  kibicu, to był skok nagrany komputerowo. Ty myslisz,ze oddal skok. Powiedzial,ze juz nie bedzie skakał:).
  wraca w innej roli do skokow

 • Kibic początkujący
  Adam Małysz

  Wielki Mistrz Adam Małysz oddał prawdopodobnie jakiś skok w Wiśle , bo jakiś filmik wstawił na swojego facebooka :D

 • anonim

  @nortonex
  Na kwali osobny bilet, do nabycia bez żadnych problemów pod skocznią :)

 • Wojciechowski profesor
  @Janeman

  Kojarzę, że widziałem w prasie z dawnych lat określenie skoczni w Krasnojarsku jako mamuciej, pewnie chodziło o lata 70. lub nawet wcześniejsze. Ale po oddaniu do użytku mamuta w Harrachovie pisano o nim raczej jako o szóstym na świecie (obok Planicy, Oberstdorfu, Kulm, Vikersund i Ironwood).

 • Janeman profesor

  Pewnie ten post kwalifikuje się "pod nóż" , ale co mi szkodzi..
  Na jednym z konkurencyjnych portali (dla Was to tak na prawdę żadna konkurencja) pojawił się artykuł dotyczący dość ciekawej tematyki i ubolewam nad tym że nie u Was , bo tam nie ma z kim podyskutować . A w artykule została poruszona kwestia którą podejmowałem tu kilka razy w komentarzach , a mianowicie klasyfikacja obiektu Kasztak w Krasnojarsku .Jest bardzo mało żródeł w języku Polskim lub Angielskim o tej skoczni , a wydaje się że jego historia może być ciekawa , może redakcja dała by radę coś wyszperać albo dopytać "braci Rosjan" ?
  ps. Obiekt ciekawi mnie, bo patrząc na suche parametry , wydaje się że powinien być zaliczany w czasach świetności do skoczni "Mamucich" a brak go w zestawieniach tego typu skoczni.

 • camdene profesor
  UWAGA

  Małysz podobno dyrektorem sportowym PZN.

 • shi stały bywalec
  @Adam

  To nawet nie wiedziałem:).

 • Adam początkujący
  shi

  Przecież już jest sprzedaż biletów na PŚ w Wiśle. Najtańsze po 100 zł. A najdroższe po 130 zł na sektory A1,A2,A3,A4 ja już dawno zakupiłem bodajże w lipcu.

 • shi stały bywalec
  Ceny

  Na kwali 20-30zł, na konkurs od 60zł w górę, tak to pewnie będzie wyglądać.

 • kasztelan weteran
  Wszystko będzie dobrze

  jak śnieg będzie biały

 • anonim

  Na kwalifikację są zawsze osobne bilety

 • anonim
  Bilety na kwalifikacje

  Czy ktoś z redakcji może orientuje się, czy bilety na konkurs uprawniają do wstępu na kwalifikacje, na które biletów jak na razie nie ma?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).