Andrzej Stękała: "Każdy medal jest ważny"

 • 2016-10-10 02:31

Już po raz drugi z rzędu, Andrzej Stękała został drużynowym mistrzem Polski w skokach narciarskich na igelicie. Reprezentant Akademickiego Związku Sportowego Zakopane w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zajął drugie miejsce, przegrywając na obiekcie im. Adama Małysza tylko z Maciejem Kotem, który wciąż skacze na nieosiągalnym dla rodaków poziomie.

- W końcu udało mi się skoczyć lepiej, tak jak chciałem. Nie są to jeszcze super skoki, jakich oczekuję, ale myślę, że zima się zbliża, więc będzie coraz lepiej. Każde podium, w drużynie czy też indywidualnie, mocno buduje. Uważam, że dzięki temu będę skakał coraz pewniej. Jest to bez wątpienia pozytywny występ. Nie wiem jak sklasyfikować ten triumf w mojej dotychczasowej karierze, ale na pewno jest on bardzo ważny. Każdy medal, zwłaszcza złoty, jest bardzo ważny - zapewnia Stękała.

Pierwotnie AZS Zakopane zajął drugie miejsce, ustępując w klasyfikacji zespołowi z Wisły, jednak po zgłoszeniu błędu w protokole z wynikami, klasyfikacja została zweryfikowana na korzyść zakopiańczyków. Co dokładnie działo się po zawodach? - Dostrzegliśmy, że nie policzono Maćkowi punktów za belkę, a skakał on z bardzo krótkiego najazdu. Do końca mieliśmy wątpliwości co do tego, czy z pewnością wszystkie punkty zostały odpowiednio zsumowane. Na koniec, z pomocą redakcji Skijumping.pl, za co bardzo dziękujemy <śmiech>, udało się to podliczyć. Okazało się, że w wynikach zapisano Maćkowi około 270 pkt, a w poszczególnych skokach miał ponad 150. Z tego wynikało, że łącznie musi być ponad 300, co oznaczało błąd. Na szczęście udało się do tego dojść.

Nad czym aktualnie skupia się 21-latek podczas treningów? - Tak jak zawsze, nad wszystkim!

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2580) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Liczę że ten wynik Andrzeja Stękały z zawodów drużynowych nie jest wyskokiem, a znakiem że Stękała powoli z formą idzie w górę.
  Bardzo chciałbym żeby Andrzej nie tylko skakał w PŚ ale i regularnie punktował i na koniec sezonu przebił poprzedni sezon.

  Mamy 7 miejsc na PŚ, a więc gdyby ci skoczkowie byli najlepsi w kraju i w formie (oby taką na PŚ, a nie tą mityczną, której nikt nie widzi) to chciałbym taki skład na pierwszy konkursy: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Klemens Murańka, Piotr Żyła i Andrzej Stękała.

  W zasadzie jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy to właśnie taki skład poza Stękałą jest w zasadzie pewny, a tym siódmym będzie Ziobro, Wolny lub właśnie Stękała.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).