Bartłomiej Kłusek: "Trzeba się spiąć do zimy"

 • 2016-10-12 18:37

Po raz pierwszy w historii, medal drużynowych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich zdobył zespół reprezentujący LKS Klimczok Bystra. Najmocniejszym punktem czwórki z Beskid, która zdobyła brązowy medal, okazał się Bartłomiej Kłusek. Członek kadry B w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej osiągnął szóstą notę niedzielnych zawodów. W sobotę, 23-latek z Buczkowic finiszował indywidualnie na ósmej pozycji.

Bartłomiej KłusekBartłomiej Kłusek

- Jeszcze nie znamy wyników, ale gdybyśmy się zakręcili koło podium, byłoby naprawdę fajnie - mówił Kłusek, jeszcze podczas trwania konkursu drużynowego w ramach Letnich Mistrzostw Polski.

- Ósme miejsce w indywidualnych Letnich Mistrzostwach Polski? Nie były to dobre skoki, powiedzmy sobie szczerze. Ale wszystko zmierza w dobrym kierunku, a teraz czeka nas zgrupowanie we włoskim Predazzo. Tam będziemy poprawiać i szlifować formę do sezonu zimowego - dodaje 17. zawodnik tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Udało się zrealizować wszystkie założenia treningowe postawione na lato? - Jeżeli chodzi o cele związane z moimi skokami, jeszcze się nie udało. Jest jeszcze trochę tej pracy. W kwestii moich występów, bywały lepsze, ale bywały też gorsze. Teraz trzeba się spiąć do zimy, fajnie potrenować i w zimie walczyć, bo o to w tym wszystkim chodzi.

Które elementy nadal podlegają największej poprawie? - Dojazd mam już w miarę ustabilizowany, ale przy wyjściu z progu są jeszcze problemy, nad którymi pracuję. Dużo poprawić mogę też w locie. Na tym będę się teraz głównie koncentrował.

Adam Małysz jest odpowiednią osobą w roli łącznika pomiędzy zawodnikami a włodarzami Polskiego Związku Narciarskiego? - Myślę, że tak. Adam tutaj dużo wniesie. Sam trenował skoki i odnosił wielkie sukcesy, więc wie, co w tym sporcie jest najważniejsze. Wie, gdzie czegoś szukać, aby było lepiej.

Co jest celem na nadchodzący sezon zimowy? - Ustaliłem sobie cele, ale na ten moment nie będę ich zdradzał.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4229) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).