Kotowicz o remoncie Wielkiej Krokwi: "Termin zakończenia prac nie jest zagrożony"

 • 2016-10-13 13:58

Po wczorajszych doniesieniach na temat problemów z bazą treningową dla dzieci i juniorów w Zakopanem dziś krótki meldunek z postępu prac remontowych na Wielkiej Krokwi, warunkujących organizację przez Zakopane zawodów Pucharu Świata w sezonie 2016/17.

W ostatnim czasie pojawiły się medialne doniesienia, jakoby kadra polskich skoczków już w listopadzie mogła przygotowywać się do startów w nowym sezonie na torach lodowych, w które wyposażona zostanie Wielka Krokiew. Dyrektor Centralnego ośrodka Sportu w Szczyrku, który odpowiada za przebudowę Wielkiej Krokwi, Grzegorz Kotowicz jest trochę bardziej oszczędny w zapewnienia, potwierdza jednak w rozmowie z Dziennik.podhale.pl, że wszystkie pracy postępują zgodnie z harmonogramem.

- Umowę z wykonawcą prac mamy do 15 grudnia. Na dzień dzisiejszy z prac modernizacyjnych zostały nam dwa metry rozbiegu do wybetonowania oraz dolna część skoczni, około 10 metrów. Do końca tygodnia roboty betoniarskie zostaną zakończone. Od przyszłego tygodnia planowane jest zwożenie torów lodowych i rozpoczęcie ich montażu. Wiele zależy od warunków atmosferycznych, jednak jak wcześniej wspomniałem, termin prac mamy do połowy grudnia i nie jest on zagrożony. Liczymy nawet, że wszelkie prace zakończą się wcześniej – informuje Kotowicz.

Przypomnijmy, że wykonawcę remontu Wielkiej Krokwi wyłonił dopiero czwarty przetarg, modernizacja mogła rozpocząć się dopiero w sierpniu i z konieczności objęła tylko część obiektu. Prace zostały podzielone na dwa etapy tak, aby przed najbliższymi konkursami wykonano tylko tę część inwestycji, która jest niezbędna do uzyskania tymczasowego certyfikatu FIS, umożliwiającego przeprowadzenie Pucharu Świata, zaplanowanego na 21 i 22 stycznia 2017 roku . Jako sprawdzian nowej skoczni posłużyć mają mistrzostwa Polski rozegrane w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.


Adrian Dworakowski, źródło: Dziennik.podhale.pl
oglądalność: (8675) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Oby tylko to nie była wielka fuszerka, ale życzę zeby tak nie było ;)

 • anonim
  @papa_s

  Mogą te prace skończyć jeszcze szybciej 15 listopada - (Rafał Kot tak mówił), ale nawet jeśli byłby mróz, to i tak to dokończą.

 • papa_s weteran
  15 grudnia

  Problem w tym, że nie jest podane w jakim roku to nastąpi. Kotowicz gada jak polityk w końcówce kampanii wyborczej (a fuj).

 • antek42 początkujący
  Daj Boze oby to tak bylo

  Meteorolodzy zapowiadaja wczesna i ostra zime. Zyjac przez 40 lat w Zakopanem smiem twierdzic, ze po 15 listopada nastana opady sniegu z malym mrozem i do tego czasu powinny byc zakonczone wszystkie prace.
  Jezeli tak nie bedzie to "Good by" PS w Zakopanem.
  Z doswiadczenia wiem, ze zima w Zakopanem zawsze zaczynala sie od Sw. Mikolaja czyli od 8 grudnia, chociaz nardzo czesto Boze Narodzenie lub Sylwester sa "po wodzie" a nie "po lodzie".
  Dlatego dziwi mnie w/g umowy ostateczny termin 15-go grudnia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).