Aleksander Zniszczoł: "Celem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata"

 • 2016-10-13 19:56

Po kompletnie nieudanym sezonie 2015/2016, Aleksander Zniszczoł pod okiem Roberta Matei wraca na właściwe tory. W tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego, uplasował się on na 5. miejscu w końcowej klasyfikacji generalnej, natomiast w czeskim Frenstacie dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Jak 22-latek ocenia Letnie Mistrzostwa Polski wieńczące starty na igelicie?

Aleksander ZniszczołAleksander Zniszczoł

- Dobrze mogę je podsumować. Skoki były dobre, ale jeszcze trochę brakuje w nich stabilizacji. Wiem, co robić dalej. Fajnie mi się z tego skacze. Do ustabilizowania formy potrzebuję spokojnego obozu, bo teraz mieliśmy miesiąc, w którym bez przerwy startowaliśmy. Trudno było nabrać powtarzalności. Na Mistrzostwach Polski było w porządku. Szkoda mi tylko drugiego skoku w zawodach indywidualnych (Zniszczoł zajął 5. miejsce - przyp. red.). Nie ukrywam, że trochę się spiąłem, przez co nie poszło tak fajnie, jak wychodziło to wcześniej.

Po wrześniowych zawodach LPK w Wiśle, członek kadry B narzekał na problemy w fazie lotu. Jak na ten moment wygląda sytuacja? - Teraz radzę sobie dużo lepiej, ale z kolei pojawiły się lekkie błędy na progu, o których popełnianiu dobrze wiem. Mam pomysł na to, jak je skorygować. Jest to do wypracowania na treningu.

Jak przebiega współpraca z Robertem Mateją? - Naszą współpracę oceniam bardzo dobrze, bo ciężko przepracowaliśmy ten okres. Na skoczni też się dogadujemy, więc jestem zadowolony z tej współpracy.

Co jest celem na zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy?- Moim celem są starty w Pucharze Świata i wyjazd na Mistrzostwa Świata w Lahti.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5624) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  No to panie Aleksandrze szanse pan dostaje.
  Celem PŚ i MŚ w Lahti? Zniszczoł jest powołany na PŚ i do sezonu będzie przygotowywał się z kadrą A i Stefanem Horngacherem, a więc ma co chciał.
  Teraz wszystko alb bardzo wiele zależy od niego.
  Forma i wyniki będą - będzie skakał w PŚ i pojedzie na MŚ, jeśli nie to najdalej po Engelbergu wróci do PK i zapewne już się stamtąd nie ruszy nie licząc krajówki w Polsce i MŚ obejrzy sprzed tv.

 • W_S profesor
  Powodzenia Olek

  Obyś znowu zaczął skakać jak w Willingen 2015:
  www.youtube.com/watch?v=2IVATGou5mk&ab_channel=SportoweFilmy

 • wikidajlo weteran
  ziobro

  musialby chyba skoczyc wiecej niz kot/stoch zeby sie zalapac. a moze nawet to by nie wystarczylo. A wszystko zdaje sie kara za napyskowanie kruczkowi. zobaczymy czy cos poszlo do gory zniszczolowi czy znowu bedzie zawod.

 • camdene profesor
  No to jest

  pewna niespodzianka ale zawsze dobrze słyszeć że czyjaś forma poszła w górę i niech tak dalej będzie.

 • adam70223 stały bywalec
  -

  Co ciekawe Zniszczoł będzie trenował z Stefanem Horngacherem aż do Kuusamo. Widocznie jego forma skoczyła w góre.

 • Adam początkujący
  Sklad Polski na Kuusamo

  Znamy skład:
  Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł.

  Zniszczol a to niespodzianka
  źródło:PZN.pl

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Życze mu jak najlepiej ale jak jego formą nie pojdzie w górę to na MŚ nie pojedzie .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).