Letnie Mistrzostwa Rosji: Wasiljew wygrywa również na dużej skoczni

 • 2016-10-14 18:05

Dmitrij Wasiljew ponownie okazał się najlepszy podczas Letnich Mistrzostw Rosji w Krasnej Polanie. Weteran rosyjskiej reprezentacji tym razem triumfował na dużej skoczni, wyprzedzając Romana Trofimowa i Aleksandra Bażenowa.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Denis Korniłow (137 m), który o 1,7 punktu wyprzedzał Romana Trofimowa (135,5 m). Najdłuższy lot serii oddał Dmitrij Wasiljew (137,5 m), ale z powodu niższych not za styl, zwycięzca zawodów na normalnej skoczni zajmował na półmetku trzecią pozycję.

W finale Wasiljew powtórzył swój wyczyn z I serii (137,5 m) i dzięki temu został ostatecznie triumfatorem krajowego czempionatu, pokonując różnicą sześciu punktów Romana Trofimowa (129,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął, czwarty na półmetku, Aleksander Bażenow (131,5 m/132,5 m).

O sporym pechu może mówić Denis Korniłow. Lider po pierwszej serii w finale uzyskał rezultat 125 metrów i spadł aż na ósmą pozycję, przegrywając również z Władysławem Bojarincewem, Siergiejem Szułajewem, Ilmirem Hazetdinowem i Michaiłem Maksimoczkinem.

Skrócone wyniki Letnich Mistrzostw Rosji w Krasnej Polanie (HS140); 14.10.2016
Lp.ZawodnikRocznikSkok 1Skok 2Nota
1 Dmitrij Wasiljew 1979 137.5 137.5 265.5
2 Roman Trofimow 1989 135.5 129.5 259.5
3 Aleksander Bażenow 1995 133.5 129.0 253.5
4 Władysław Bojarincew 1994 131.5 132.5 253.2
5 Siergiej Szułajew 1997 133.0 128.5 251.7
6 Ilmir Hazetdinow 1991 131.5 129.5 251.3
7 Michaił Maksimoczkin 1993 131.0 130.0 250.8
8 Denis Korniłow 1986 137.0 125.0 248.6
9 Jewgienij Klimow 1994 128.5 128.5 240.1
10 Maksim Siergiejew 1999 128.5 123.5 227.6

Adam Bucholz, źródło: skijumping.ru
oglądalność: (2889) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  Dima dzisiaj sobie skoczył 147,5 i chyba to przeżył, więc dobrze rokuje przed zimą.

 • Ujfry bywalec

  Czyli w Finlandii i Rosji dominują weterani. Szkoda, że to, jak wspomniał wcześniej Stinger, nie świadczy najlepiej o młodszych zawodnikach w tych krajach

 • MrRadzio weteran
  @Pavel

  Dodatkowo przyszła jeszcze śmierć Pawłą Karelina który chyba jako jedyny mógł coś osiągnąć...

 • Pavel profesor

  Rosja miała swoje chwile chwały za Steierta, kiedy to potrafili stawac na podiach drużynówek, a i indywidualnie wymieniali się ponad 200 punktowym dorobkiem z ukoronowanie w postaci ponad 800pkt Wasiliejwa i kilku jego miejsc na podium. Po rezygnacji Niemca mamy szybciutki zjazd w dół. Co gorsza stało się to niemal w tym samym czasie co załamanie fińskich skoków i skokowa mapa świata stała się, z już i tak skromnej, jeszcze uboższa.

 • Stinger profesor

  Wasiliew robi co chce na mistrzostwach Rosji i z całym szacunkiem do niego ale to zbyt dobrze o rosyjskich skokach nie świadczy.
  Nie dlatego że Dima wygrywa ale dlatego że klepie ich jak chce, a przecież bankowo nie nauczył się lądować jak Stoch za najlepszej formy.
  Wiek też coraz większy, a młodzi nie napierają.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).