Koudelka i Blazkova mistrzami Czech

• 2016-10-17 13:50

Roman Koudelka wygrał niedzielny konkurs w ramach Letnich Mistrzostw Czech w skokach narciarskich. Areną zmagań tamtejszych zawodników był obiekt Jested (HS 134) w Libercu. Tytuł mistrzyni kraju przypadł Barborze Blazkovej, która złoto wywalczyła przed tygodniem w Rożnowie pod Radhoszczem.

Wskutek problemów technicznych, organizatorom tegorocznych Letnich Mistrzostw Czech udało się przeprowadzić tylko jedną serię ocenianą mężczyzn. Mimo tego, obyło się bez niespodzianki. Zwyciężył Roman Koudelka. Pięciokrotny triumfator zawodów z cyklu Pucharu Świata, w niedzielę poszybował na 131. metr. Drugie miejsce zajął Jan Matura (130 metrów), a trzeci wynik uzyskał najstarszy uczestnik rywalizacji - Jakub Janda (129 metrów). Ich strata do Koudelki wyniosła kolejno 1,8 pkt oraz 3,6 pkt.

Poza podium znaleźli się zawodnicy, którzy pozytywnie zaskoczyli podczas tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Tomas Vancura (125,5 metra) został sklasyfikowany na czwartej pozycji, natomiast tuż za nim zameldował się Vojtech Stursa (123 metry).

Tytuł letniego mistrza Czech juniorów przypadł Viktorowi Polaskowi. 19-latek w ogólnej klasyfikacji zajął siódme miejsce, ale lot mierzący 120,5 metra był zdecydowanie najlepszym z grona młodzieżowców. Srebro otrzymał Damian Lasota (111,5 metra), a skład podium uzupełnił Dusan Dolezel (103 metry).

Warto odnotować start Davida Jirotki. 34-latek po raz ostatni na arenie międzynarodowej pokazał się w 2004 roku, a w niedzielę wywalczył 12. miejsce w stawce 23 skoczków.

Osiemnasty w Libercu był Polak - Krystian Gryczuk (86 metrów).