Inauguracja Pucharu Kontynentalnego przeniesiona do Vikersund

 • 2016-10-17 18:34

Zaplanowane na 10-11 grudnia zawody inaugurujące sezon Pucharu Kontynentalnego 2016/2017 zostały przeniesione z Lillehammer do Vikersund. Informację o zmianie organizatora pierwszych konkursów zbliżającej się nowej edycji cyklu potwierdziła w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

W pierwotnym kalendarzu Pucharu Kontynentalnego 2016/2017, inauguracyjny weekend miał zostać zorganizowany w dniach 9-11 grudnia na skoczniach w Lillehammer. Jednakże w miniony piątek, organizatorzy zawodów na Lysgaardsbakken otrzymali w tym samym terminie dwa konkursy Pucharu Świata, w miejsce odwołanej rywalizacji w Niżnym Tagile.

Tym samym Lillehammer postanowiło zrezygnować z organizacji pierwszych zawodów nowej edycji Pucharu Kontynentalnego. W poniedziałek potwierdzona została informacja, iż pierwsza rywalizacja w ramach "II ligi" nadchodzącej zimy odbędzie się w innym norweskim mieście - Vikersund.

Zgodnie z nowym harmonogramem, zawody na normalnej skoczni, planowane na piątek 9 grudnia, zostały definitywnie odwołane. Z kolei rywalizacja w dniach 10-11 grudnia odbędzie się na obiekcie Vikersundbakken HS117.


Adam Bucholz, źródło: FIS
oglądalność: (7140) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @HKS

  Widzę, że ostatnio to Ty czuwasz na posterunku i panujesz nad przepływem informacji w oczekiwaniu na zimę ;)

  @MrRadzio
  Tajner to może i sobie mówić że kupił działkę na księżycu, że planuje wybudować tam skocznie i zorganizować inauguracje sezonu. Efekt będzie ten sam.
  W kwestii tego jak chętnie zapatrują się Polacy na przejmowanie odwołanych konkursów wystarczy przypomnieć sobie zeszłą zimę, z jakim entuzjazmem potraktowano szansę na ewentualny zastępczy konkurs w miejsce Ruki.

  @Dabek
  Gdyby taka Austria, czy Słowenia chciała zorganizować konkurs, to oni mieliby pierwszeństwo. Nie chcieli więc zgłosiła się Norwegia. Albo tam, albo nigdzie. I tyle, cała filozofia.

 • HKS profesor

  "Zgodnie z nowym harmonogramem, zawody na normalnej skoczni, planowane na piątek 9 grudnia, zostały definitywnie odwołane"

  To już nieaktualne, trzeci konkurs też będzie.

 • MrRadzio doświadczony
  @HKS

  Właśnie dziwi mnie to że krowa eeee znaczy Tajner ryczy "INAUGURACJA NA NARODOWYM/SZCZYRKU" a nic z tym nie robi. Odrazu mówię że nie znam się na sprawach organizacyjnych co kto gdzie i jak ale mi się wydaje że właśnie Tajner powinien wyśłać zgłoszenie.

 • Dabek początkujący
  @dejw

  Pierwsza sprawa że innym krajom nie brakuje pieniędzy na organizację, druga sprawa jest taka że liczy sie organizacja nie pieniądze czym najlepszych przykładem jest lillehammer gdzie ostatnio w pś działano ma ostatnią chwile

 • HKS profesor

  @MrRadzio
  A zgłosił Tajner Szczyrk zamiast Rosji? Zapewne najpierw poleciałby do mediów zanim by jeszcze do FISu ta informacja dotarła. Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.

  To że Norwegowie organizują jednocześnie PŚ i PK to właśnie plus dla nich, że to wszystko ogarnęli. Chociaż i tak skocznie w Viker mają mieć gotową dwa tygodnie wcześniej. Jakby zorganizowali PŚ kosztem i tak późno startującego PK to byłoby lipnie, a tak stanęli na wysokości zadania.

 • MrRadzio doświadczony
  @dejw

  Tylko że jeżeli dobrze pamiętam Tajner cały czas pierdzi o tym że Polska ma zorganizować inaugurację. Najpierw na narodowym a potem właśnie w Szczyrku.

 • dejw profesor
  @Dabek

  Rozumiem, że byłbyś kolejnym chętnym, aby jechać do Czech/Stanów/Włoch, bądź nawet do Wisły czy Szczyrku, z walizeczką pełną pieniędzy przeznaczoną na organizację takich zawodów.
  Wszyscy narzekacze na kalendarz: że czemu znowu tu, a nie tam czy tam. Taka rada. Skrzyknijcie się wszyscy, powołajcie Samozwańczy Komitet Organizacyjny PŚ i PK. Motto przewodnie: wszystko z wyjątkiem Norwegii i Niemców. I zacznijcie działać.
  Serdecznie życzę powodzenia.

 • Dabek początkujący
  Dziwi mnie

  Dziwi mnie liczba konkursów przyznawanych Norwegii. Rozumiem że mają może nowoczesne skocznie ale skoki to nie tylko Norwegia. Nawet ten PK moge znieść bo wiadomo zainteresowanie jest małe ale w PŚ jest pełno norweskich konkursów. Ponadto narzekanie było na organizację niektórych konkursów. A Polska musiała ubiegać się żeby były dwa Polskie weekendy nie jeden

 • krzychoSt weteran

  Vikersund czy Lilehamer co za różnica kibiców i tak nie będzie. W Skandynawii nawet na PŚ kibiców nie ma zbyt wielu a na kontynentalny to już wcale!

 • anonim
  -

  Przynajmniej nie będzie aż tak dużej kompromitacji

 • anonim

  No i bdb

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).