Jednak trzy konkursy PK w Vikersund

 • 2016-10-21 00:45

Finalnie program inauguracji Pucharu Kontynentalnego 2016/2017 będzie składał się z trzech, a nie jak ogłoszono kilka dni temu - dwóch konkursów. Początkowo Vikersund wycofało się z organizacji piątkowych zawodów przeniesionych z Lillehammer, jednak dziś organizatorzy poinformowali nas, iż łącznie na obiekcie HS 117 odbędą się trzy konkursy indywidualne.

Przypomnijmy, że wedle oryginalnych założeń Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), inauguracja drugoligowych zmagań miała odbyć się w dniach 9-11 grudnia w norweskim Lillehammer.

Wskutek problemów Niżnego Tagiłu i przeniesieniu zawodów Pucharu Świata z Rosji do Norwegii, Lillehammer zrezygnowało z goszczenia u siebie konkursów drugiej rangi, a ich nowych organizatorem zostało inne norweskie miasto - Vikersund.

Na początku tygodnia członkowie komitetu organizacyjnego poinformowali, że obiekt HS 117 będzie gościł skoczków tylko dwukrotnie, jednak po kilku dniach zmienili swoje plany. Oprócz sobotniej i niedzielnej rywalizacji, zawodnicy o pierwsze punkty powalczą już w piątek, tuż po zakończeniu oficjalnego treningu.

>>>Kliknij, aby zobaczyć kwoty startowe na pierwszy zimowy period<<<

>>>Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Pucharu Kontynentalnego 2016/2017<<<


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5378) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • piopix bywalec
  testowy

  test "test" 'test'

 • piopix bywalec
  test


  test"Komentarz zmoderowany (Moderator 22186) / 2016-12-20 18:32:47

 • Stinger profesor

  Bardzo dobrze. Można narzekać że skoki są głównie w Niemczech i Norwegii ale zobaczcie na organizacje.
  Norwegowie w jeden weekend nie tylko zorganizują PŚ i PK ale i wszystkie konkursy PK, które były zaplanowane.
  Jak dla mnie świetna wiadomość ponieważ 3 konkury to sporo i przy dobrej pogodzie (brak loterii) już można oceniać mniej więcej kto na początku sezonu w PK jest najlepszy by w razie czego podmienić najsłabszych w PŚ (pod warunkiem że nie będą punktować, a mając siedmiu pewne jest że nie będziemy mieć wszystkich na miejscach 1-7).

 • MrRadzio doświadczony
  -

  No i dobrze. 3 konkursy dadzą idealne porównanie kto jest w jakiej formie z zaplecza.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).