Maciej Kot: "Z każdym skokiem czucie jest lepsze"

 • 2016-10-29 14:10

Po znakomitym lecie Maciej Kot chce przełożyć dobrą formę na sezon zimowy. Pierwsze skoki na torach lodowych w Oberstdorfie były dla niego wyzwaniem, ale z czasem czucie poprawiało się i wróciła swoboda oraz radość ze skoków. - Myślę, że jeszcze troszkę skoków na torach lodowych jest potrzebne, ale najważniejsze jest to, by ze skoku na skok, z treningu na trening było coraz lepiej i było widać poprawę. W moim przypadku tak to się właśnie układa. Z każdym skokiem czucie jest lepsze, jest więcej swobody oraz radości i trener też był zadowolony, więc jest ok – relacjonuje zwycięzca FIS Grand Prix 2016.

Jak oceniasz treningi w Oberstdorfie?

- Nie bez trudu przyszła mi zmiana, bo tory lodowe zwykle były dla mnie wyzwaniem i myślę, że mam jeszcze niewystarczającą liczbę skoków, żeby się w pełni przestawić, ale myślę, że ogólnie treningi są ok. Pogoda może nie była idealna, bo kiedy jest ciepło, to tory się troszkę roztapiają, a do tego padał deszcz, ale myślę, że najważniejsze, czyli ustawienie pozycji dojazdowej jest prawie gotowe. Już we wtorek pozycja była bardziej stabilna, a skoki wyglądały lepiej.

Co się zmienia przy przejściu na tory lodowe?

- Jest trochę inne odczucie samej jazdy na rozbiegu. Tarcie jest inne, inaczej narty zachowują się w torach i znalezienie stabilnej pozycji, równowagi było najtrudniejsze i zarazem najważniejsze dla mnie. Gdy pozycja będzie dobra, to myślę, że dalej nie powinno już być żadnych problemów.

Co możesz powiedzieć o swoich skokach?

- Dalej twierdzę, że jest w nich spora rezerwa. Na torach lodowych zrobiłem najpierw krok w tył, ale to było brane pod uwagę. Trzeba przypilnować pewnych rzeczy, które na igelicie były już wytrenowane, mówię tu przede wszystkim o dojeździe. Wiadomo, że jest on kluczem do dobrego skakania, więc trzeba go poprawnie ustawić i potem iść do przodu, korygując elementy techniczne. Myślę, że jeszcze troszkę skoków na torach lodowych jest potrzebne, ale najważniejsze jest to, by ze skoku na skok, z treningu na trening było coraz lepiej i było widać poprawę. W moim przypadku tak to się właśnie układa. Z każdym skokiem czucie jest lepsze, jest więcej swobody, która jest bardzo ważna, człowiek nie jest spięty, a skoki wyglądają lepiej. Jest coraz więcej radości i trener też był zadowolony, więc jest ok.


Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (5903) komentarze: (46)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • shi_ początkujący
  A propos tłiterowo-pejsbukowego "dziennikarstwa"

  To już nie wiadomo śmiać się czy płakać. Poziom osiągnął już nie dno mułu, mam wrażenie, że niedługo dowiercą się do jądra Ziemi. Te idiotyczne wpisy, często usuwane/korygowane - to pół biedy. Można tego nie obserwować i jest spokój. Gorzej że ogólnopolskie portale typu łajnet i inne interie tworzą newsy na podstawie wpisów różnych pseudo-dziennikarskich oszołomów. To już jest hit.

  Byłem dziennikarzem parę lat, w wydawnictwach drukowanych, fakt że 15 lat temu, ale dbaliśmy o to, by każde zdanie, wiadomość, sprawdzić 2-3x, żeby nie było wtopy. Literówka była hańbą. Dzisiaj ci uprawiający pseudo-dziennikarstwo, zwykłe pismaki po wyższych szkołach gotowania bigosu, nie potrafią poprawnie zdania złożyć w języku polskim. Pomijam wymyślanie "wywiadów", "sensacje" na twitterze itd. Gdzie to zmierza, to nie wiem.

  Aha, no i wszechobecna cenzura. Także notorycznie na tej stronie - to jest jeszcze bardziej przerażające patrząc z dziennikarskiej perspektywy.

 • HKS początkujący

  To że są to wiadomo, tylko mogłyby po prostu nie działać i to byłby jedyne wytłumaczenie a nie temperatura 7 stopni;)

 • camdene profesor
  W Hinzenbach

  są bankowo tory lodowe i będą trenować na lodowych-sam Żyła tak mówił.

 • HKS początkujący

  @???, IchBinDa
  No tak, w końcu siedem stopni to temperatura szokująca dla torów lodowych...

  Jeśli PS dobiera sobie już ludzi z przypadku, to chyba najlepszym źródłem informacji sportowych są strony związkowe (nawet na translatorze) i portale chociaż ciutkę fachowe, bo ostatnio tłiterowo-fejsbukowe elyty obwieściły już jak to na 100% Kranjec zakończył sezon. Być może zakończył, ale może warto by poczekać na to co on ma do powiedzenia... Niewiele tracę odpuszczając te źródła informacji, czasem od przypadku trafię na jakiegoś newsa jak ten o Hinzenbach.

 • anonim
  @HKS


  "Artykuł" Filipka?Jak tak,to można od razu zakładać,że sobie to wymyślił:).Takie cytaciki z jego "artykułów".

  "Dzień później na obiekcie HS 131 triumfował wspomniany wcześniej Takeuchi. 29 latek potwierdził, że jest to jego jedna z ulubionych skoczni i miejsca na podium nie mogą być zaskoczeniem."Wszystko wskazuje na to, że nie wygram całego cyklu tak jak rok temu, ale jestem zadowolony mojej z aktualnej dyspozycji,mówił Japończyk." :)  "W decydującej serii znalazł się także jedyny zawodnik prowadzony przez Łukasza Kruczka, który wywalczył awans do konkursu głównego. Po wczorajszym wygranym treningu Sebastian Colloredo nie zachwycił i zajął odległą 29. pozycję."Zabrakło świeżości i luzu. Może w kolejnych konkursach uda mi się poprawić wyniki z treningów,mówił Włoch w jednej z rozmów."
  "mówił Włoch w jednej z rozmów."

  Piękne.Tylko jest mały problem.Jest tylko jedna włoska strona na której można znaleźć wywiady z tamtejszymi skoczkami:).I nie są to rozmówki tylko dłuższe wywiady:).


 • anonim
  @HKS

  Artykuł Filipka?Jak tak,to można od razu zakładać,że sobie to wymyślił:).


  "Dzień później na obiekcie HS-131 triumfował wspomniany wcześniej Takeuchi. 29-latek potwierdził, że jest to jego jedna z ulubionych skoczni i miejsca na podium nie mogą być zaskoczeniem.

 • IchBinDa początkujący

  @HKS
  Autorowi tamtego tekstu chyba się wydaje, że tory lodowe nie działają w temperaturach dodatnich.

 • HKS początkujący

  Mnie ciekawi czemu niby na stronce PS piszą, że w Hinzenbach nie będzie torów lodowych.

  Opcje są dwie:
  - albo kolejny genialny kwiatek "fachowego" dziennikarstwa w tłiterowo-fejsbukowych realiach
  - albo Horgacher popełnia grzech śmiertelny który to rzekomo odpowiada za spadek formy, czyli mieszanie porcelany z lodem.

  Stawiam na to pierwsze ale opcja druga też może być.

 • Allison bywalec

  Miałam się nie napalać na ten sezon zimowy, ale po LGP przez cały czas to robię. Oby z powodzeniem przestawili się na tory lodowe, bo chyba nikt by nie chciał, żeby po przyzwoitym poziomie jaki prezentują od paru miesięcy, zimą była bula.

 • anonim
  @bardzostarysceptyk

  Czy uwazasz ze luzus bez talentu nie moze pracowac? Nie widze tu zadnej sprzecznosci. Zeby bylo smieszniej z wyksztalcenia jestem filozofem :D (mialem kilkadziesiat godzin zajec z logiki) Macius nie upokarza mnie swoja inteligencja; przezwisko chlopski albo wiejski filizof nie jest powodem do dumy! :D

 • bardzostarysceptyk profesor
  Człowiek tak sobie coś pisze i dziwne rzeczy wychodzą.

  jo a kto
  Mimo woli stworzyłeś portret bardzo skomplikowanego człowieka. Z jednej strony lizus i beztalencie a z drugiej strony pracowity. Bardzo pracowity, wręcz geniusz pracy, bo żeby tak skakać, nawet latem, będąc beztalenciem, to ....

  I nie widzisz sprzeczności ?, czy tacy ludzie istnieją ?.
  Ja tego nigdy nie zrozumiem. Jak będąc polskim kibicem, można nie cierpieć a nawet nienawidzić polskiego skoczka, który nigdy mnie osobiście przecież nic nie zrobił. Oni są różni, pod względem talentu, osiągnięć i charakteru. Ale wszyscy skaczą pod biało - czerwoną i należy im wszystkim życzyć jak najlepiej. To nie znaczy, że nie można krytykować, ale "medialny lizus i beztalencie" to nie jest krytyka.

  No chyba że Maciuś upokarza cię swoją inteligencją. Mnie też w szkole przezywano filozof, dosłownie "chłopski filozof". Ja się tam nie obrażałem, tłuki muszą mieć jakąś swoją przyjemność, żeby odreagować a mnie nie ubyło.

 • anonim
  Macius filozof

  Macius Kot to przereklamowany medialny luzus i beztalencie (forme jaka ma wypracowal, jest pracowity, trzeba przyznac)

 • mateusz3951 weteran

  Maciek i Dawid mają największe problemy z przejściem z torów ceramicznych na lodowe, jeśli chodzi o naszych skoczków. W poprzednich latach niewystarczająca ilość skoków oddanych na torach lodowych przed inauguracją PŚ, w dużej mierze odbiła się na ich słabszej dyspozycji szczególnie na początku zimy. Myślę, że za kadencji Horngachera taka sytuacja, im nie grozi. Na pewno będą wystarczająco oskakani w takich warunkach. Oczywiście i tak nie gwarantuje to dobrej dyspozycji od początku zimy.

 • shi_ początkujący
  @Stinger

  Prześlij adres do wysyłki, to zamówię kuriera. Pójdzie przesyłka z periodykiem pt. "Ironia dla opornych". :)

 • Stinger profesor
  @shi

  "0:1 to nie jest taki zły wynik, poza tym warto zwrócić uwagę, że strzeliliśmy bramkę"

  Naprawdę myślisz że Tajner cieszyłby się z samobójczej bramki?
  Aż za takiego id*otę go masz?

  A co do Tajnera to oby przed nadchodzącym sezonem lepiej się nie odzywał to może Polacy wreszcie zaczną skakać jak na ich potencjał przystało (lub przynajmniej brak kompromitacji), a nie całosezonowe wejście w sezon kończące się wraz z pierwszym konkursem LGP i pogromem Dawida Kubackiego lub Macieja Kota całej światowej czołówki.

 • zibiszew profesor
  EmiI

  Dokładnie tak.
  "I też Maciej sugerował że były trudności po przerwie, że nie było na początku do końca tak, ale skoki zmierzają ku dobremu itd"

  Tak własnie pomyślałem przeczytawszy artykuł .Pamiętam jak bardzo byłem ciekawy, Jak słowa Kota będą się miały do rzeczywistego skakania.Jak było..pamiętamy.Jak na razie nie ma powodów nie wierzyć w to, że Maciek wie co mówi.

 • dejw profesor

  Trochę nie na temat, ale może kogoś zainteresuje. Postanowiłem w końcu rozszerzyć swoje rankingi juniorskie i stworzyłem jeden wspólny na bazie sumy punktów z zawodów FISowskich I, II i III ligi oraz roczników skoczków. Wszelkie wskazówki do ewentualnych popraw mile widziane.
  Wskaźniki dobrane dzięki @sakali.

  PŚ: 100%
  GP:60%
  PK: 30%
  LPK: 15%
  FC i AC: 5%

  Mnożnik dla roczników:
  97: 1
  98: 1,25
  99: 1,75
  00: 2,5
  01: 3,5
  02: 4,75 (tutaj bardziej jako ciekawostka, bo jedynymi zawodnikami z tego rocznika z pkt FC są Brytyjczyk Bolton i Kanadyjczyk Stretch. Obaj zdobyli punkty zeszłej zimy w Whistler, w obsadzie liczącej 18 zawodników).

 • dejw profesor
  Ranking juniorski-TOP10

  1. D.Prevc 1062,25
  2. Bartol 229,8
  3. Pavlovcic 197,31
  4. Hamann 181,30
  5. Fuchs 179,15
  6. Winter 151,9
  7. Insam 150,35
  8. Reisenauer 91,55
  9. Zajc 81,5
  10.J.Siegel 77,88

  Drużynowo:
  1. Słowenia 1839,48
  2. Niemcy 927,06
  3. Austria 307,58
  4. Finlandia 164,14
  5. Włochy 152,8
  6. Japonia 143,13
  7. Polska 138,79
  8. Czechy 109,93
  9. Rumunia 100,78
  10. Szwajcaria 80,65

 • anonim
  -

  Więcej wiary w naszych! I więcej optymizmu. Tajner powinien być dla was inspiracją w podejściu do życia. DO BOJU DO BOJU DO BOJU POLACY!

 • anonim
  Kot

  Kot to ci się tylko tak wydaje, zima cię dokładnie zweryfikuje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).