Sześciu Norwegów pewnych startu w Ruce

 • 2016-11-03 16:13

Austriacki szkoleniowiec norweskiej kadry narodowej w skokach narciarskich - Alexander Stoeckl, podał nazwiska sześciu skoczków, którzy z pewnością wezmą udział w inauguracji Pucharu Świata 2016/2017. Siódmego zawodnika poznamy w późniejszym terminie.

Stoeckl na łamach portalu bygdeposten.no podał, iż w przypadku braku problemów zdrowotnych, do Laponii z pewnością udadzą się członkowie kadry A oraz Joachim Oedegaard Bjoereng, który od dłuższego czasu prezentuje dyspozycję satysfakcjonującą 42-letniego trenera. Powołanie dla siódmego skoczka zostanie wręczone w najbliższym czasie, po konsultacjach z opiekunami kadry B. Głos w tej sprawie będą mieli Thomas Lobben, Henning Stensrud i Roy Erland Myrald.

Stoeckl aktualnie ze swoimi podopiecznymi przebywa na obozie regeneracyjnym w Hiszpanii. - Temperatura oscyluje w granicach 20-25 stopni Celsjusza. Nie jest upalnie, ale jest za to komfortowo. Mamy tutaj szanse do spokojnego treningu fizyczno-technicznego. Możemy w ciszy dyskutować o nadchodzącym, długim sezonie zimowym. Ważne jest, aby uniknąć gorączki związanej ze zbliżającą się edycją Pucharu Świata. Presja na trzy tygodnie przed startem jest zbędna - relacjonuje Austriak.

W Lillehammer i Vikersund rozpoczęło się już naśnieżanie zeskoków. Czy ekipa Stoeckla skorzysta z któregoś z norweskich obiektów przed inauguracją? - Preferowałbym skocznię normalną w Vikersund. Jest to nieco specyficzny obiekt, co byłoby dobrym przetarciem przed startem na Rukatunturi

Na koniec rozmowy z portalem bydgeposten.no, szkoleniowiec pochwalił się nowinką sprzetową, którzy Norwegowie przygotowują na sezon 2016/2017. - Fredrik Bjerkeengen testował już innowacyjne buty z włókna węglowego. Stworzenie idealnej pary to długi proces, ale mamy na to pomysł - zapowiada Stoeckl.

Skład Norwegii na PŚ w Ruce (HS 142):

- Johann Andre Forfang (5. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Daniel Andre Tande (7. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Anders Fannemel (10. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Andreas Stjernen (12. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Joachim Hauer (20. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Joachim Oedegaard Bjoereng (71. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- ???

Program PŚ w Ruce (HS 142):

Czwartek, 24.11.2016

12:00 - Odprawa techniczna

14:00 - Oficjalny trening

16:00 - Kwalifikacje

Piątek, 25.11.2016

16:00 - Seria próbna

17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 26.11.2016

14:30 - Kwalifikacje

16:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: bydgeposten.no
oglądalność: (7162) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Skład jak najbardziej spodziewany. Gdyby zdrowy i gotowy do sezonu był Kenneth Gangnes to on zająłby to siódme miejsce i byśmy mieli komplet, a tak to myślę że faworytem do tego ostatniego miejsca jest Halvor Enger Granerud i dlatego Stoeckl nie ogłosił kogoś innego (Bjerkeengen lub Johansson ew. Hilde - ale on skakał słabiej) bo właśnie czeka na potwierdzenie lepszej formy Graneruda, który przecież na mistrzostwach Norwegii nie skakał słabo.

 • Boy profesor

  Johansson ostatnio w świetnej formie na krajowym podwórku, ale jak widać to za mało by miał pewne miejsce na PŚ. Pewnie będzie brany pod uwagę dopiero na loty, gdzie jak wiadomo radzi sobie bardzo dobrze co pokazał zeszły sezon.

 • HKS początkujący

  Wiadomo: http://www.skionline.ch/de/Startseite/Newsmeldung?newsid=2720&teaserId=6

  Chodzi o sytuację polityczną.

 • EmiI profesor
  @Major_Kuprich

  W teorii tak. W praktyce ludzie sie boją, chcą ograniczyć ryzyko do 0, mimo że większą szanse na wybuch bomby mają w centrum Monachium czy Wiednia.

  @MrRadzio. Reprezentacja Szwajcarii i Austrii wycofały się we wszystkich dyscyplinach, więc to raczej nie o niestabilne grunty na skoczni chodzi

 • Major_Kuprich profesor
  Ale o co dokładnie chodzi

  Erzurum leży w Turcji, dokładniej to w jej północno - wschodniej części. Tam nie ma wojny ani żadnego zagrożenia, co innego gdyby skocznia znajdowała się na granicy Turcji z Syrią / Irakiem. Robicie wielkie halo, a tak naprawdę nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi :)

 • MrRadzio weteran
  @EmiI

  Oł... A tego to ja nie wiedziałem... No cóż to już są 2 powody dla których niektórzy wolą nie skakać.

 • EmiI profesor
  @MrRadzio

  Bardziej sądzę że chodzi o to że skocznia jest położona niecałe 500 km od państwa islamskiego

 • MrRadzio weteran
  @HKS

  Skoro EYOF będzie w Erzurum to się nie dziwię że wycofują się zawodnicy bądź trenerzy ich wycofują. Kto by nie bał się skakać na skoczni na której osunęła się ziemia? Jakbym ja był skoczkiem to odmówiłbym wystąpienia ze strachu.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Ma najwieksze szanse

  7 zawodnikiem bedzie Halvor Egner Granerud.

 • dejw profesor
  @HKS

  O kurczę, bardzo niefajna wiadomość. Rzeczywiście pytanie teraz czy na tym się skończy, czy też będzie całkowity bojkot.

 • HKS początkujący

  Ostatnio tutaj były dyskusje o mocnej drużynie Szwajcarów na EYOFie(faktycznie szczególnie w drużynówce wyglądali jak kandydaci do podium), a z przyczyn bezpieczeństwa/politycznych wycofali się z tej imprezy. Podobnie Austriacy. Pytanie kto się jeszcze zdecyduje na taki ruch, no ale już wiadomo, że "święto młodzieżowego sportu" to nie będzie.

 • dejw profesor

  No fakt, Norwegowie mają w tej kwestii najbardziej przejrzyste zasady. Wyskakałeś - jedziesz jako siódmy.
  Choć akurat w tym okresie, między końcem lata a początkiem zimy ta przejrzystość i trzymanie się zasady może być sporą wadą. Bjoereng dość mocno poleciał z poziomem, z kolei Johannson wprost przeciwnie.

 • HKS początkujący

  @kasztelan
  Moim zdaniem nie ma, bo Stockl dodał "On dostanie to miejsce, jeśli utrzyma dobrą formę" co po prostu sygnalizuje, że wywalczył sobie to miejsce i je dostanie, jeśli nie będzie odstawał o kilka metrów.

  Wiek przemawia za tym, że szanse dostaną Granerud i Bjoereng, ale jakby Johansson odpalił to wątpię, żeby go Stoeckl sekował.

  A u nas Ziobro za wywalczone miejsce został całkowicie odcięty od kadry A, nawet na badania się nie załapał.

 • Kolos profesor

  To 7 miejsce czeka na Graneruda czy Riibera?? :)

 • EmiI profesor
  @Kasztelan

  Nie znikąd, tylko je sobie wywalczył w sensie dosłownym w ostatnim periodzie PK. U Norwegów zawsze tak było (u nas w ostatnich sezonach Kruczka też, potem weszły nowe zwyczaje) że kto wywalczy dodatkowe miejsce dla Norwegii w PK ten skacze w PŚ.

 • kasztelan weteran

  To Bjoereng ma znikąd pewne miejsce w składzia, ale świetnie skaczący latem Granerud nie. Już nie mówię Johanssonie

  *Joacim nie Joachim

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).