Skład Rosji na inaugurację PŚ

 • 2016-11-05 17:48

Trener reprezentacji Rosji - Aleksander Arefiew, podał nazwiska czterech skoczków, którzy wezmą udział w pierwszej fazie Pucharu Świata 2016/2017. Jak informuje oficjalny fanpage Rosyjskiego Związku Narciarskiego (RSA), pomimo limitu startowego wynoszącego trzech skoczków, na zawody będzie jeździło czterech zawodników, którzy będą podlegali rotacji w składzie.

Do sąsiadującej z Rosją Finlandii udadzą się skoczkowie, którzy kończyli cykl Letniego Grand Prix w barwach Sbornej. Do punktujących w minionym sezonie - Jewgienija Klimowa i Denisa Korniłowa, dołączą Roman-Siergiejewicz Trofimow i Dmitrj Wasiljew. Ten pierwszy minionego lata notował najlepsze rezultaty w karierze (m.in. 12. miejsce na LGP w Czajkowskim), natomiast dla blisko 37-letniego Wasiljewa będzie to powrót do Pucharu Świata po półtora roku przerwy. Jeżeli weterana rosyjskiej ekipy ominą kolejne kontuzje, będzie to dla niego 18. sezon w elicie.

Od 6 do 21 listopada zespół Arefiewa będzie przebywał w Krasnej Polanie, gdzie będzie przygotowywał się do walki o pierwsze pucharowe punkty na śniegu.

Skład Rosji na PŚ w Ruce (HS 142):

- Jewgienij Klimow (56. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Denis Korniłow (62. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Roman-Siergiejewicz Trofimow;

- Dmitrij Wasiljew.

Program PŚ w Ruce (HS 142):

Czwartek, 24.11.2016

12:00 - Odprawa techniczna

14:00 - Oficjalny trening

16:00 - Kwalifikacje

Piątek, 25.11.2016

16:00 - Seria próbna

17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 26.11.2016

14:30 - Kwalifikacje

16:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: facebook.com/Russian Ski Association
oglądalność: (4410) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Dmitrij Wasiljew

  Mistrz. Samotny zdobywca skoczni ze Wschodu.

  Już się nie mogę doczekać nowego sezonu!

 • anonim

  Szkoda, że Rosjanie nie skaczą tak jak w sezonie 2008/09. Wtedy często stawali na podium w konkursach drużynowych, a Wasiljew był piąty w klasyfikacji generalnej Pś.

 • dejw profesor

  Ipatow chyba jeszcze w zeszłym roku skakał na mistrzostwach kraju, ale w zawodach międzynarodowych nie pokazał się lata 2013; miałby jeszcze szanse w ostatnim konkursie PK 13/14 ale akurat te zawody odwołali.
  A w bazie Fisu zdarzały się już ciekawe przypadki z tymi statusami, więc nie warto traktować jej jak wyrocznię.

 • camdene profesor
  wyjadacz

  już nie skacze,jest non activ na FISie ..

 • wyjadacz początkujący
  Ipatov

  Wie ktoś może co się dzieje z Ipatovem?

 • anonim
  -

  Fajnie będzie znowu zobaczyć Wasiljewa w PŚ :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).