Kim i S. Choi mistrzami Korei Południowej. W Pjongczang ruszyły treningi dla dzieci

 • 2016-11-09 01:36

Już za piętnaście miesięcy Pjongczang będzie gościć XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Organizatorzy nie zwalniają tempa w przygotowaniach do tej imprezy. W ostatnim czasie przetestowano ponownie olimpijską skocznię w ramach krajowych mistrzostw. Koreańczycy myślą jednak również o przyszłości tej dyscypliny w swoim kraju, a swoją pomoc oferuje Noriaki Kasai.

22 października rozegrane zostały Mistrzostwa Korei Południowej w skokach narciarskich. Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru odwołana została jednak rywalizacja na dużym obiekcie HS140. Tym samym, organizatorzy podjęli decyzję o rozegraniu dwóch konkursów na skoczni normalnej HS109.

Pierwsze zawody zakończyły się triumfem Hyun-Ki Kima, który po skokach na odległość 97 m i 100 m wyprzedził o 2,5 punktu Heung-Chul Choia. Trzecie miejsce zajął Seou Choi, który zwyciężył w drugim konkursie (99 m i 102 m), pokonując H.C. Choia i H.K. Kima.

Skrócone wyniki pierwszego konkursu:
Lp.ZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1 Hyun-Ki Kim 97.0 100.0 232.5
2 Heung-Chul Choi 97.0 100.0 230.0
3 Seou Choi 95.0 99.0 226.0
4 Je-Un Park 90.0 83.0 176.5

Skrócone wyniki drugiego konkursu:
Lp.ZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1 Seou Choi 99.0 102.0 240.0
2 Heung-Chul Choi 97.0 100.0 230.5
3 Hyun-Ki Kim 96.0 99.0 227.5
4 Je-Un Park 77.0 88.0 161.0

W obu konkursach wzięło udział ośmiu zawodników - po czterech seniorów i juniorów. Mistrzostwa Korei Południowej uświetniły oficjalne rozpoczęcie nowego systemu szkoleniowego dla początkujących, w ramach których rozegrano również zawody dla dzieci na skoczni K-15.

Władze Koreańskiego Związku Narciarskiego starają się o zwiększenie zainteresowania skokami narciarskimi w swoim kraju. W październiku do Pjongczang przyleciał weteran światowych skoczni, Noriaki Kasai. 44-letni Japończyk poprowadził osobiście zajęcia dla ośmiu najmłodszych adeptów skoków, ale również dwóch członków kadry narodowej Korei Południowej. Ćwiczenia z wicemistrzem olimpijskim z Soczi skoncentrowane były przede wszystkim nad postawą podczas najazdu na próg skoczni.

- Prawidłowa postawa jest niezbędnym warunkiem w skokach narciarskich to oddawania dalekich lotów. Jeżeli jesteś dzieckiem, to musisz szczególnie trenować swoją prawidłową postawę, aby w przyszłości być bardzo dobrym zawodnikiem - przyznał Noriaki Kasai w rozmowie z koreańskimi mediami.

Mistrz świata w lotach narciarskich z Harrachova nie krył zadowolenia z prowadzenia zajęć dla koreańskiej młodzieży: - Jeśli będę miał szansę, to odwiedzę Koreę również w przyszłym roku i ponownie poprowadzę treningi.

- Jestem wdzięczny, że legenda skoków narciarskich zechciała trenować naszych młodych zawodników - przyznaje Jae-Chan Lee, wiceprezes Koreańskiego Związku Narciarskiego, który dodaje: - Mam nadzieję, że Noriaki Kasai weźmie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

- Dołożę wszelkich starań, aby wystartować na igrzyskach w 2018 roku - zapewnia Noriaki Kasai.

Najbliższe dwa sezony zimowe będą wyjątkowe dla koreańskich skoków narciarskich. W lutym 2017 roku ich kraj po raz pierwszy będzie gościć zawody męskiego i kobiecego Pucharu Świata. Dwanaście miesięcy później na skoczniach Alpensia Resort odbędzie się walka o olimpijskie medale. Czy nadchodzące wielkie imprezy, uruchomiony system szkoleniowy dla dzieci, a także służący pomocą legendarny Noriaki Kasai sprawią, że w przyszłości Korea Południowa doczeka się kadry narodowej mierzącej w najwyższe cele? Czas pokaże.


Adam Bucholz, źródło: informacja własna/asiae.co.kr
oglądalność: (6669) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  hmm

  fajnie że coś słychać o Koreańskich skoka w tym sezonie pewnie już w drużynówce nie wystąpią ale na IO oby im sie udało przygotować jak najlepiej
  Jestem ciekaw co słychać u Chinczyków Panie niedawno zdobywały punkty w konkursach a od dłuższego czasu w ogóle o nich nie słychać?

 • Stinger profesor

  Je-Un Park w zasadzie sporo odstaje od trzech bardziej znanych kolegów ale pewnie jest szykowany na numer 4 w drużynie na IO aczkolwiek dalej myślę że jeśli Park (ani nikt inny) nie podniesie swojego poziomu to szanse powrotu Ganga wzrosną (mówię tylko i wyłącznie o IO).

 • anonim

  Bin.go (serio, cenzura do tego słowa ?!), Noriaki ma zajęcie po zakończeniu kariery - będzie trenerem Korei!

  Ale mam na myśli, że jeszcze w tej chwili nie bierze czegoś takiego pod uwagę :)

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Heung Chul Choi jak równo skacze.

 • anonim

  Reprezentacja Korei Płd w skokach narciarskich bez Chil-Ku Kanga jest jak niepełna rodzina w Familiadzie. Nie da się wtedy występować w żadnych wieloosobowych zmaganiach.
  Oby Je-Un Park poprawił się troszkę na skoczni, bo jak u siebie w Korei w trakcie drużynówki gospodarze na IO nie wystawią składu, to po tych 20 latach gdy skaczą razem i uczestniczą w drużynówkach byłaby to wielka sportowa pustka i niedosyt.
  Nawet Szwedzi w Falun coś spróbowali. A mają zawodników na poziomie juniorów w Rumunii.

 • dejw profesor

  W tej czwórce startujących juniorów przypuszczam że byli znani z zeszłorocznych FC Yim Soo-hyeon, Hwang Seok-jae i Cho Sung-woo (dwóch pierwszych było także na listach w tegorocznym LPK, ale na skoczni się nie pojawili). Kto był czwartym? W bazie FISu znalazłem jeszcze trzech skoczków w wieku juniora, ale żaden z nich nie ma na koncie choćby jednego startu w konkursach międzynarodowych.
  A Je-Un Park ostatnio czynnie uprawia kombinację.

 • Oreo profesor

  hm, je-un park jednak mocno odstaje. Zastanawia mnie jak ta żelazna trójka (Dawniej czwórka) odskoczyła poziomem od reszty Koreańczyków. Znaczy, młodzież ma poziom tragiczny a "starzy" Koreańczycy jeszcze jako tako czasami... Kto ich nauczył skakać a nie potrafi nauczyć młodych?

 • MrRadzio weteran
  -

  Czyli tym 4 będzie najprawdopodobniej Je-Un Park ale skoro było TYLKO 8 zawodników to czy nie można było przetłumaczyć całą 8?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).