Goran Janus wybrał skład na Rukę

 • 2016-11-12 02:38

Poznaliśmy nazwiska sześciu słoweńskich skoczków, którzy zainaugurują Puchar Świata 2016/2017. Decyzją sztabu szkoleniowego kierowanego przez Gorana Janusa, do Ruki poleci m.in. Domen Prevc, dla którego będzie to pierwszy w życiu start na obiekcie HS 142 usytuowanym na północ od Kuusamo.

Miejsce w składzie od dłuższego czasu mieli zapewnione Peter Prevc, Jurij Tepes oraz najmłodszy z braci obrońcy Kryształowej Kuli - Domen Prevc. W piątek, na dwa tygodnie przed inauguracją najbliższej edycji Pucharu Świata, w Kranju odbyły się wewnętrzne kwalifikacje Słoweńców. Do wspomnianej trójki dokooptowani zostali Anze Lanisek, Jaka Hvala i Nejc Dezman. Powołania nie otrzymali m.in. Anze Semenic czy trzeci z braci Prevców - Cene.

Tamtejsi szkoleniowcy przez dłuższy okres nie będą mogli skorzysta z usług m.in. Jerneja Damjana i Roberta Kranjca, którzy przechodzą rehabilitacje po zabiegach kontuzjowanych kolan. Po rocznej przerwie do rywalizacji wśród najlepszych zawodników świata powróci Nejc Dezman. Mistrz świata juniorów z 2012 roku pauzował przez niemal cały sezon 2015/2016, kiedy to leczył uraz pleców. W tegorocznej edycji Letniego Grand Prix uplasował się na 31. pozycji w klasyfikacji końcowej.

- Planujemy startować w takim składzie aż do Świąt Bożego Narodzenia, a więc do Engelbergu. Niemniej, nie wykluczamy pojedynczych zmian w składzie - powiedział Goran Janus serwisowi siol.net.

Skład Słowenii na PŚ w Ruce (HS 142):

- Peter Prevc (1. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Domen Prevc (14. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Jurij Tepes (21. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Anze Lanisek (25. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Jaka Hvala (46. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Nejc Dezman.

Program PŚ w Ruce (HS 142):

Czwartek, 24.11.2016

12:00 - Odprawa techniczna

15:30 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Piątek, 25.11.2016

16:00 - Seria próbna

17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 26.11.2016

14:30 - Kwalifikacje

16:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: siol.net
oglądalność: (13327) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor

  Raczej wątpie by odpuszczano Sapporo a potem startowano w Pyoengchang, ponieważ koreańskie konkursy nie są tydzień później tylko w środku tygodnia w środę i czwartek, więc nie będzie długiego przebywania w Azji, od przyjazdu do wyjazdu będzie 8 dni a zaliczy się aż 4 konkursy.

 • dejw profesor

  Do odpuszczenia konkursów w tym sezonie najbardziej "nadają się" Zakopane lub Wilingen, albo samo Sapporo.
  W Pjongczang przypuszczam że będzie komplet.

 • kasztelan weteran
  trzej bracia Prebvcowie

  No ten konkurs był - ale to było LPK w Kranju w 2015 i 2014 roku. W PŚ nigdy nie mieliśmy takiego zestawienia

 • Mario początkujący
  Odpuszczanie Azji

  Moim zdaniem nierealnym jest, że ktoś opuści tylko Sapporo albo tylko Pjongczang. Pamiętajmy, że konkursy w Korei są w środku tygodnia więc to raptem trzy-cztery dni więcej poza Europą.

 • kkkk weteran

  Skład raczej ok, ale osobiście wybrałbym Semenicia za Hvalę.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Kocurello1

  Dokładnie.

 • Kocurello1 doświadczony
  dejw

  Nowemuskoczkowi chodziło raczej o to że czeka on na taki konkurs ale mający miejsce w tym sezonie

 • dejw profesor
  @nowyskoczek

  Taki konkurs już był.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Czekam na konkurs w którym wystartuje trzech braci Prevców

 • dejw profesor
  @HKS

  Może po prostu dla zasady, to nie zawodnik jest od podawania takich informacji do wiadomości publicznej ;)

  A ja u Norwegów jednak chętnie zobaczyłbym Johanssona. Jak wspominałeś, wiek odpowiedni do nagłego i niespodziewanego norweskiego wystrzału ;) Jako ciekawostkę przemawiającą na jego korzyść jest fakt, że jego najlepszy występ w PŚ to... Ruka w sezonie 13/14, gdzie był 13.

 • HKS początkujący

  @dejw
  Tylko jeśli byłby prawdziwy, to po co to usuwanie;) Dziwna sytuacja ale z niej wynika że składu po prostu jeszcze wtedy nie było. Z drugiej jednak strony jakim cudem Geiger by to wymyślił. Cóż - takie to tłiterowo-fejsbukowe realia. Freund pisze że oddał ostatnie skoki, czyli teraz już skład pewnie jest.

  A u Norwegów stawiam jednak że będą dwaj najmłodsi kandydaci, a ewentualnie zmieni ich ktoś najlepszy w Viker i może zostanie do końca sezonu jak Hauer.

 • dejw profesor
  @HKS

  Nie mówię że nie był prawdziwy, bo wyglądał na najbardziej sensowny, tylko niepotwierdzony przez wiarygodne źródło, czyli DSV ;) Moim zdaniem sprawa rozchodzi się o sprawcę tego komunikatu, albo wlepią mu dyscyplinarne przeniesienie do PK, albo puszczą w niepamięć.
  Bjoereng jeśli nie zdąży z formą na Rukę, to może po prostu wymieni najsłabszego w którymś weekendzie, pierwszy period tradycyjnie jest długi.

 • HKS początkujący

  @dejw
  Podsumowując u Niemców to niekontrolowany wyciek potwierdzony tylko w... polskich mediach, co nie znaczy że nieprawdziwy ale ostatnio trenowali w Oberstdorfie, więc pewnie tam zapadły ostateczne decyzje. Z wypowiedzi medialnych wynika że piątka o której pisaliśmy już od dawna o swoim pewnym miejscu wie. A Geiger może dostać karnego... ;)

  U Norwegów to tylko medialna wizualizacja Stoeckla. Nie wypadało mu mówić, że Bjoereng z takimi skokami może się wypchać mimo że wywalczył miejsce. W przypadku podobnej formy pojedzie Bjoereng ale bezwzględnego immunitetu nie ma.

  http://klingenthal.de/vsc/Meldungen_WCSSP.pdf - ze zgłoszeń na Klinge też jakieś ciekawostki można wyciągnąć jak drużyna Włochów, brak drużyny Finów i USA, Maurer podróżujący z Boydem i chyba tyle;)

 • dejw profesor

  Skład Niemców nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony. Informacja wyciekła z facebooka Geigera, parę dni po tym wpis o składzie zniknął, związek niemiecki składu nie potwierdził.
  Wśród Norwegów pewna jest piątka Stoekla, Bjoereng skorzysta z wywalczonego miejsca, jeśli utrzyma formę - a krajowe mistrzostwa na to nie wskazywały.

 • anonim
  Potwierdzone składy na Kuusamo

  Polska
  Kamil Stoch
  Maciej Kot
  Dawid Kubacki
  Stefan Hula
  Piotr Żyła
  Klemens Murańka
  Aleksander Zniszczoł

  Norwegia
  Johann Andre Forfang
  Daniel Andre Tande
  Anders Fannemel
  Andreas Stjernen
  Joachim Hauer
  Joacim Oedegaard Bjoereng
  + jeden jeszcze niewybrany

  Niemcy
  Severin Freund
  Richard Freitag
  Andreas Wellinger
  Stephan Leyhe
  Karl Geiger
  Markus Eisenbichler
  David Siegel

  Rosja
  Dmitrij Wasiljew
  Denis Korniłow
  Jewgienij Klimow
  Roman Trofimow
  (jeden podlega rotacji)

  Japonia
  Noriaki Kasai
  Taku Takeuchi
  Daiki Ito
  Ryoyu Kobayashi
  Kento Sakuyama

  Słowenia
  Peter Prevc
  Domen Prevc
  Jurij Tepes
  Anze Lanisek
  Jaka Hvala
  Nejc Dezman

 • dejw profesor

  O Tepesu można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to że jego atutem jest solidność i regularność. A co do ubiegłego sezonu, to skoro sam zainteresowany twierdzi, że skakał fatalnie, to nie ma w ogóle o czym dyskutować.
  Miniona zima dla Słoweńców jako drużyny, mimo zgarnięcia wszystkiego przez Prevca, wygranymi Krancja na lotach i podiami Domena, bardzo przeciętna. No i do tego kolejna zawalona drużynówka na imprezie mistrzowskiej - w tym Słoweńcy są w ostatnich latach absolutnymi mistrzami.
  I to nie tylko w seniorach, także i juniorzy na trzech kolejnych mistrzostwach nie mieszczą się na podium. W tym roku, biorąc pod uwagę że właściwie mają lidera w każdym roczniku od 97 do 00 (w 98, 99 i 00 bardzo zdecydowanych) brak medalu byłby wyczynem porównywalnym do braku medalu seniorów na tegorocznych MŚwL w Kulm.

 • butczan1 doświadczony

  Tak się niektórzy zachwycali Cene Prevcem w jakiej on jest niby formie, a on się nawet do składu nie załapał.

  Poprzedni sezon w wykoniu Słoweńców mimo wszystko nie był taki zły. Mieli trzech zawodników rywalizujących o miejsca w czołówce:Domena Prevca, Kranjca i świetnego Prevca który kosił wszystkich. Do tego solidni Tepes i młody Lanisek który miał swoje przebłyski. Teraz nie wiadomo jak będzie. Kranjec kontuzja, Prevc może mieć w końcu gorszy sezon, młody Domen też się może pogubić.

 • shi stały bywalec
  @kasztelan

  Ty za nimi tam chodzisz w Sapporo i spacerujesz, patrząc co jedzą i co robią? :)

 • HKS początkujący

  @kasztelan
  Poprzedni sezon był udany? Dla podopiecznych Janusa tylko dwóch - Prevc i połowicznie Kranjec, który w drugiej części się ogarnął jak mu się kontuzja "wygoiła", poza tym honor ratowali niejanusowcy czyli Lanisek i Domen. Poza tym Słoweńcy nie mieli kompletnie kim skakać w PŚ, a Tepes sam określa swój sezon jako fatalny. Brak medalu w lotach w drużynie to też w pewnym sensie "wyczyn".

 • Stinger profesor
  @kasztelan

  "W dużo lepszej sytuacji będą ci, którzy o KK nie będą walczyć, dla których sezon w PŚ jest już "stracony". Prevc w takiej sytuacji nie będzie (zapewne)."

  Myślę, że każdy skoczek chciałby mieć ten "problem" walki o PŚ, dlatego nie mówiłbym, że to jakaś lepsza sytuacja ponieważ ten kto bije się o KK jest w formie więc w zasadzie nie ma znaczenia gdzie skacze bo i tak jest mocny.

  Problemem może być właśnie brak odpoczynku czy jakiegoś spokojniejszego treningu przed MŚ, a znając Słoweńców i Prevca oni nic nie odpuszczą i mimo iż Prevc może jednak się przygotować na MŚ (nawet na złoto) bo to już pewna klasa o tyle cała drużyna pewnie znowu wróci z imprezy mistrzowskiej bez medalu drużynowego.

  Swoją drogą mnie zastanawia coś innego, nie tyle czy Słowenia (Prevc) odpuszczą jakiś konkurs przed MŚ, a to czy ktokolwiek ze skoczków walczących o KK odpuści Azję, a tam są aż 4 konkursy i jeśli ktokolwiek ze skoczków bijących się o KK odpuściłby wszystko w Azji to mógłby stracić szansę na wygranie PŚ... Z drugiej strony ktoś mógłby odpuścić jedynie Sapporo lub Pjongczang ale czy wtedy jest "sens" lecieć na ledwo jeden weekend do Azji (zmiana strefy czasowej)?

  Moim zdaniem nie bardzo tym bardziej że skocznia w Korei to obiekt olimpijski, a więc nie zaszkodzi skoczyć w próbie przedolimpijskiej (a nie lecieć do Sapporo, a tylko do Korei też jest "dziwne" bo Korea bliżej MŚ więc siłą rzeczy "lepiej" odpuścić Koreę niż Japonię)... Mimo wszystko zobaczymy jak to się ułoży ale jedno chyba jest pewne - Peter Prevc i Słowenia wystartują wszędzie (a Japończycy w Azji).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).