Modernizacja Wielkiej Krokwi bez opóźnień

 • 2016-11-17 22:15

Wszystko wskazuje na to, że prace, związane z modernizacją Wielkiej Krokwi zakończą się bez żadnych opóźnień. Na rozbiegu są już zamontowane nowe tory najazdowe, a planowany termin oddania inwestycji to 15 grudnia tego roku.

Rozbieg Wielkiej KrokwiRozbieg Wielkiej Krokwi

Mimo trwającego remontu, skocznia, należąca do kompleksu Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, była również cały czas naśnieżana, aby zmagazynować odpowiedni zapas śniegu.

Po zakończeniu modernizacji rozbiegu obiekt otrzyma tymczasowy certyfikat homologacji FIS, co umożliwi przeprowadzenie na nim zawodów Pucharu Świata (21-22 stycznia 2017 r.).

Drugi etap przebudowy Wielkiej Krokwi jest zaplanowany na 2017 rok. Wówczas to zmodernizowany zostanie zeskok, skocznia zostanie powiększona, a jej rozmiar będzie wynosił 139 metrów.

Na przyszłoroczne prace zostanie rozpisany kolejny przetarg, prawdopodobnie już na początku roku.

To z pewnością świetna informacja dla kibiców skoków, którzy już teraz mogą spokojnie planować wyjazd na styczniowe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem.

Bilety na PŚ w Zakopanem możecie zamawiać tutaj >>


Tadeusz Mieczyński, źródło: COS-OPO Zakopane
oglądalność: (9158) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Niech ministerstwo znajdzie pieniądze na wyremontowanie skoczni w Karpaczu po ta jest w opłakanym stanie.

 • domo początkujący
  do Tim


  Ten rząd rządzi rok i coś robi a nie jak koalicja PO PSL że przez 8 lat nic. Wielka krokiew jest w remocie zaraz powstanie trasa biegowa a puzniejszym czasie pewnie i Średnią krokwie wyremontują.
  Nie słychać o modernizacji średniej krokwi bo ministertwo sportu nie ma na to pięniedzy taka modernizacja kosztuje z 30 ml zł a na wszytkie inwestycje ministertwo ma tylko 450 ml zł jeśli chodzi o trase biegową to ma powstać w latach 2017-2018 bo jest projekt tej trasy tylko teraz wszystko zależy kiedy ministertwo da fundusze na budowe.

 • Tim doświadczony
  domo

  No i co nie znaleziono kilku milionów złotych na całościową modernizację skoczni przez rok... :) Zwolniło się kilkadziesiąt milionów złotych. Przypominam, że ten rząd już rządzi rok. Nie dopatruj się problemów tam gdzie ich nie ma...Tym bardziej, że z własnej inicjatywy obecne władze skoków narciarskich nie dopieszczają, tylko pod naciskiem FIS, bo jakoś nie słychać o modernizacji średniej krokwi, czy nowych trasach narciarskich, gdzie tej presji nie ma... :)

 • domo początkujący
  do Tim

  widocznie hala dla łyżwiarzy jest bardziej potrzebna niż skocznia a że wybrano Tomaszów Mazowiecki zdecydowały względy polityczne tam prezydentem jest osoba z PIS a w Warszawie jest z PO ale i tak rząd PO PSL ponosi odpowiedzialność za stan skoczni w Zakopanym bo przez 8 lat nic nie zrobili.

 • Tim doświadczony
  domo

  Tak oczywiście...Jakoś obecnemu rządowi nie przeszkadzało zabranie kilkudziesięciu milionów obiecanych pieniędzy Warszawie na hale dla łyżwiarzy szybkich, a przez rok nie mogli wysupłać kilku milionów na skocznie. :)

 • domo początkujący

  Za Brak całej przebudowy skoczni winne ponosi poprzedni rząd PO-PSL które przeznaczyło za małe środki na realizacie przebudowy i dlatego remont skoczni podzielono na dwa etapy bo ministertwo sportu nie miało kasy bo firmy rządały za całkowity remont po 13 ml zł a środki na cały remont jakie miało misnistertwo wynosiły 5 ml 300 tysiecy zł dlatego pierwszy etap czyli rozbieg wykonano w tym roku za prawie 4 ml zł a drugi ma kosztować 6 ml zł bo takie środki na remont zapisane są w ministertwie sportu na lata 2017 - 2018 w programie inwestycji strategicznych.

 • Manuzieg bywalec
  @Kornel

  Akurat w kwestii Vikersundbakken to wspomnę, że przed tegorocznymi konkursami podwyższono próg i podczas zawodów nie było zbyt wielu lądowań na buli, w porówaniu do choćby 2015 roku. A akurat wtedy było tak, że albo bula, albo baaardzo daleko, ponieważ próg niski, a bula długa i pod małym kątem. I stąd właśnie wziął się skok Vassilieva na 254 metry. Tyle, że wtedy nie było to bardzo daleko, ale zbyt daleko.

 • Kornel bywalec
  @Bartek5035

  Czyli Zakopane w tym roku będzie trochę przypominało mamuta w Viekrsund bo jak nie przelecisz buli no to niestety będzie te 70 metrów, a jak dasz radę to tak jak mówisz dojdzie do lotu daleko poza granice bezpiecznego lądowania. trochę ryzykowna sprawa i do tego chyba pionierska bo do tej pory jak robili remont skoczni to całkowity podczas jednego roku a tutaj taki zakalec się produkuje. Oby żaden zawodnik nie zrobił sobie krzywdy.

 • Bartek5035 bywalec
  Kornel

  Rozbieg jest cofnięty i nieco wyżej jak do tej pory. Kąt został obniżony więc przy tych samych prędkościach w tym roku będzie bula (chyba, że ktoś bardziej odbije się w górę) ale reasumując. W tym roku dadzą wyższe belki, żeby te bule jakoś przelatywać, ale nie pomyśleli że jak już ktoś z tą większą prędkością przeleci bule to może wylecieć za daleko.. bo w zasadzie za bulą "wykatapultuje" skoczka za HS

 • anonim
  A jak idzie modernizacja Średniej Krokwi?

  Ktoś coś wie?

 • Wojciechowski profesor
  @Stefan

  Powiedzmy sobie wprost - tu chodzi o doprowadzenie Wielkiej Krokwi do stanu "przejezdności". Oczywiście, że rżną głupa, bo co im zostało...

 • mateusz3951 weteran

  Zakopane walczy o tymczasową homologację FIS jedynie w celu rozegrania zimą konkursów PŚ. Przez 3 lata licząc od 2016 do 2018 zawodnicy będą skakali na skoczni, która rok w rok będzie miała różne parametry techniczne. Nikt nie wie jak będzie wyglądała rywalizacja na skoczni przebudowanej jedynie połowicznie. Możliwe są zarówno serie bardzo krótkich skoków jak i bardzo dalekich.

 • Stefan początkujący
  Trochę zakłamane to wszystko.

  Starają się nam wmówić, że nie ma opóźnienia. A prawda jest taka że całkowity remont (jaki miał wstępnie zostać przeprowadzony) do zawodów nie zostanie wykonany bo podzielono go na dwie części. Dlaczego? Żeby właśnie stworzyć złudzenie że nie ma opóźnienia. Jeżeli ja do 18:00 mam upiec cały tort, a przygotuje do tej godziny tylko biszkopt to mimo że powiem rodzinie "biszkopt już mam, cały tort będzie na 20:00" nie zmieni to faktu że mam opóźnienia z przygotowaniem go.

 • Kornel bywalec
  Ups

  mea culpa, już zabieram się za nadrabianie tego tematu dzięki za podesłanie odpowiedniego źródła. Świetnie, że się jeszcze ktoś znajdzie co biednego ślepca pokieruje. Pozdrawiam.

 • camdene profesor
  Kornel

  http://www.skijumping.pl/news.php?pokaz_news=22014 tutaj trochę wałkowaliśmy ten temat :)

 • Kornel bywalec
  Pytanie w odniesieniu do nowych parametrów rozbiegu.

  Jestem ciekaw jaki wpływ może mieć rozbieg którego kąt został przecież odrobinę zmieniony w zestawieniu z brakiem modernizacji zeskoku. Czy może w tym roku dojść do swoistej groźby, że zawodnicy zaczną niebezpiecznie przeskakiwać obiekt czy też absolutnie błędnie rozumuje te zmiany i nie będą one miały zauważalnego wpływu na uzyskiwane odległości ?

 • anonim
  uff

  No kurde myśle, bo zamówiłem 10 biletów

 • Janek145 weteran
  @camdene

  No dokładnie.HS 140 jest bardzo dużo,więc te 139 to całkiem fajna sprawa,coś innego.I tak myślę,że ponad 145m spokojnie będą lądować:)

 • camdene profesor
  Nowyskoczek5

  a cóż to za różnica- 1 metr to nic-po za tym 139m to unikatowy rozmiar i fajnie że będzie to skocznia inna,140stek już wystarczy..;)

  Cieszę się też,że prace poszły dobrze bo PŚ bez Zakopca to byłaby tragedia :)

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Punkt HS powinien się znajdować na 140m a nie na 139.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).