Czesi odkryli karty

 • 2016-11-18 20:48

Po nadzwyczaj udanym sezonie letnim, Czesi trzeci period sezonu 2016/2017 zaczną w wyjątkowo licznym zestawieniu. Począwszy od inauguracji Pucharu Świata w Ruce, nasi południowi sąsiedzi co najmniej do przedświątecznych konkursów w Engelbergu będą mogli wystawiać po sześciu swoich reprezentantów. W piątek Czeski Związek Narciarski podał nazwiska skoczków, którzy powalczą na obiekcie HS 142 nieopodal Kuusamo.

Decyzją trenerów odpowiedzialnych za czeską ekipę, jej trzon wciąż stanowić będzie czwórka najbardziej doświadczonych zawodników, którymi są Roman Koudelka, Jakub Janda, Jan Matura i Lukas Hlava. Czescy kibice spore nadzieje wiążą z Tomasem Vancurą, który po premierowych punktach w poprzedniej edycji Pucharu Świata, latem czterokrotnie plasował się w czołowej "10" konkursów z cyklu Grand Prix. W ostatecznym rozrachunku, zajął on 12. miejsce z dorobkiem 198 "oczek".

Bój o szósty bilet do Finlandii stoczyli Viktor Polasek oraz Vojtech Stursa, który podobnie jak Vancura, stanął na podium jednego z konkursów LGP w rosyjskim Czajkowskim. Finalnie to nie on, lecz Polasek dostanie szansę walki o pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata. Najlepszy rezultat 19-latka w sezonie letnim to 22. miejsce w konkursie LGP w Wiśle Malince na obiekcie im. Adama Małysza.

Skład Czech na PŚ w Ruce (HS 142):

- Roman Koudelka (11. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Jakub Janda (32. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Jan Matura (33. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Lukas Hlava (35. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Tomas Vancura (71. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Viktor Polasek.

Program PŚ w Ruce (HS 142):

Czwartek, 24.11.2016

12:00 - Odprawa techniczna

15:30 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Piątek, 25.11.2016

16:00 - Seria próbna

17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 26.11.2016

14:30 - Kwalifikacje

16:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: sport.idnes.cz
oglądalność: (4185) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  Związkowa stronka obaliła skład Indes.cz (a to w sumie duży portal) i jednak Stursa a nie Polasek, więc wyszło na tych co wierzyli w Stursę;);)

 • anonim
  @EnriqueMichaelPhilips

  Pewnie chce.Tylko po co ten uśmieszek?
  test:?? ?

  Zróbcie do cholery coś z tą blokadą.

 • EnriqueMichaelPhilips bywalec

  Janda chyba chce dociągnąć do Korei :D

 • HKS początkujący

  @dejw
  To dla mnie sytuacja w dużej mierze analogiczna do rywalizacji Laniska z Semenicem;) A kryzys pod koniec lata może się każdemu zdarzyć, szczególnie juniorowi.

  Składy de facto już są znane wszystkie. Jutro będzie przegląd fiński do krajówki i ew. jeszcze jest pytanie czy Larson jest w Europie z kolegami z USA i wystartuje w Klinge. Patrząc na 3 zgłoszenia w Niemczech to pewnie nie.

  I ostatnie ciekawostki, które mi umknęły bo wszyscy trenują w Ramsau/Lillehammer - Trondheim szybkiej przygotowało dużą skocznie niż Lillehammer, a Francuzi sobie już kilka dni temu oddali Chaux-Neuve: htt ps://www.youtube.com/watch?v=8uhF1YNpoNo

 • Stinger profesor

  Klasyczna czwórka plus najlepsi z "nowych" - jedynie można było się spodziewać Stursę zamiast Polaska, a tak to wszystko łatwe do przewidzenia.
  Składów coraz więcej to znak że sezon coraz bliżej.
  Jeszcze tylko tydzień.

 • dejw profesor

  No to jednak znowu punkt dla Ciebie @HKS, Polasek dostał się kosztem Stursy ;)

 • Kocurello1 doświadczony
  Skład

  Czesi niczym nie zaskoczyli skład bardzo łatwy do przewidzenia

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).