Daniel-Andre Tande: "Ten weekend nie był dla nas zbyt dobry"

 • 2016-11-26 23:31

Zarówno wczoraj jak i dzisiaj, Daniel-Andre Tande spisywał się najlepiej spośród podopiecznych Alexandra Stoeckla. Po zwycięstwie w kwalifikacjach, stanął na drugim stopniu podium, co pozwoliło mu na awans do czołowej "piątki" w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017.

Skijumping.pl: Czy jesteś zaskoczony dzisiejszym wynikiem?

Daniel-Andre Tande: Jestem z niego przede wszystkim bardzo zadowolony. Pierwszy skok mógł być lepszy, ale drugi był naprawdę dobry, więc cieszę się z miejsca na podium.

Skijumping.pl: Wydaje się, że przez dłuższy czas nie mogłeś trafić na dobre warunki tutaj w Kuusamo.

D.T.: Tak, ale w zeszłym roku nie odbył się tu żaden z planowanych konkursów, więc myślę, że nie możemy się na nie skarżyć.

Skijumping.pl: Komitet Organizacyjny zrobił w tym roku dużo dobrego. Zamontowano nowe tory najazdowe oraz pojawiły się siatki przeciwwiatrowe.

D.T.: Tory były dobrze przygotowane przez cały weekend. Nie skakałem tu wcześniej zbyt dużo, więc ciężko powiedzieć, jak wyglądałoby to bez siatek, ale na skoczni nie odczuwało się silniejszych podmuchów wiatru, a chyba o to właśnie chodziło.

Skijumping.pl: Czy czujesz się dobrze przygotowany do sezonu?

D.T.: Tak, czuję się bardzo dobrze przygotowany. Ciężko pracowałem tego lata i mam nadzieję, że zimą to zaprocentuje.

Skijumping.pl: Jak myślisz, kto może być najsilniejszy tej zimy?

D.T.: Pewniakami są oczywiście Peter Prevc oraz Severin Freund, ale nie mogę przewidzieć, kto okaże się najlepszy na końcu.

Skijumping.pl: Co możesz powiedzieć o współpracy z drużyną Alexandra Stoeckla?

D.T.: Bardzo dobrze nam się współpracuje. Świetnie się ze sobą dogadujemy i to samo dotyczy całego systemu, który nas otacza, co zazwyczaj widać na skoczni, choć ten weekend nie był dla nas zbyt dobry.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński i Marcin Hetnał


Natalia Żaczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4884) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  @dejw
  @OjciecMarek
  @HKS

  A rzeczywiście, kompletnie zapomniałem o tym punkcie w regulaminie aczkolwiek ciekawa sprawa czy rzeczywiście jury obniżyło do 8 belki, a trener Norwegów do 7 i tym samym jego nota policzona jest dobrze czy to trener Norwegów obniżył o dwa stopnie ale wtedy to nie miałoby sensu więc raczej pierwsza opcja prawidłowa.

 • HKS początkujący

  Tak mi @Emil swego czasu sugerował, ale to trochę bez sensu bo trener obniża belkę zawsze przed jury (tzn. jakieś 3 numery przed swoim), więc taki ruch jury były swojego rodzaju łaską, że jak Ci nie wyjdzie to dostaniesz połowę.

  Typowa belkowa paranoja po raz kolejny.

 • dejw profesor
  @Stinger

  W ogóle nie powinien dostać punktów za belkę, bo zabrakło mu metra do 95% HS, a rozbieg obniżył trener ;)
  Jedyne w miarę sensowne wytłumaczenie tych punktów podał @HKS, że do 8 obniżyło jury, a dopiero wtedy trener zazyczyl sobie 7.

 • Stinger profesor
  @dejw

  Aa chyba że chodzi o to że Riiber miał obniżoną belkę o 2 stopnie, a 8 pkt jest za jedną belkę czyli w sumie Norweg powinien dostać +16,1 pkt za belkę i minus 4 pkt za wiatr, a więc łącznie za belkę i wiatr +12,1 pkt?
  Dobrze mówię czy bajki piszę?

 • HKS początkujący

  Dostał punkty za jedną belkę (co można sprawdzić w długości rozbiegu na dole pdfa), a skakał z dwóch niżej.

 • OjciecMarek weteran
  @Stinger

  Riiber nie powinien dostać kompensaty za obniżony rozbieg - skakał z siódmej belki na prośbę trenera, tymczasem nie osiągnął 95 procent HS

 • Stinger profesor
  @dejw

  Obliczyłem wszystko na piechotę, obejrzałem ten skok kilka razy i nie wiem co jest nie tak z notą Riibera.

  Jedno co mi przyszło do głowy to to, że na grafice YouTube Riiber dostał 4,1 za wiatr i belkę ale przecież to łączna suma punktów, które dostał za belkę (+8,1) i które zostały mu odjęte za wiatr pod narty (-4,0), a więc teoretycznie jest dobrze (chyba że są błędnie podane punkty za belkę i/lub wiatr ale raczej nie bo na skokach przecież to samo) dlatego nie mam pojęcia co może być nie tak.

 • Dabek bywalec
  @dejw

  Jestem ciekawy odpowiedzi bo sprawdziłem i wydaje się wszystko OK.

 • dejw profesor

  Tak przy okazji tego skoku Riibera z wczoraj, @Stinger mam taką zagadkę dla Ciebie i ewentualnie innych.
  Co jest nie tak z notą Norwega, przyjrzyjcie się dokładnie ;)
  http://medias2.fis-ski.com/pdf/2017/NK/4126/2017NK4126RL.pdf
  https:// www.youtube.com/watch?v=9HEYo6MwKCY

 • Dabek bywalec
  @MGR

  No nie wiem czy Norwegia się stacza. Może w biegach jest skandal ale mają innych uzdolnionych. Co do skoków tamtem sezon świetny - ten jeszcze nie ma co oceniać. Ale u nich inna jest mentalność - tam promowany jest zdrowy styl życia, ludzie biegają, mają lepszą bazę pod sukcesy - bazę infrastrukturalną i kondycyjną.

 • MGR stały bywalec
  widocznie demografia robi swoje

  ale też i obyczaje

 • MGR stały bywalec
  W sumie wydaje się że cała Skandynawia się stacza

  Teraz Norwegia ale wcześniej już Szwecja i Finlandia

 • MGR stały bywalec
  Norwegia ogólnie upada w sporcie

  w skokach i kombinacji słabo, w biegach bez szału a w biatlonie teraz również słabiuteńki start w sztafecie

 • Stinger profesor

  @HKS
  No tak Forfang sprawiał wrażenie jakby skakał coraz lepiej ale jednak ja liczyłem na dużo więcej. Dla mnie te jego skoki nawet jeśli będzie się poprawiał dalej są słabe - on powinien walczyć o KK...

  Stjernen i Granerud też mają skoki na spokojnie punkty ale dalej jako drużyna Norwegowie skaczą słabo, a w porównaniu do poprzedniego sezonu fatalnie.
  Wiem, że powtórka z tamtego sezonu jest niemożliwa tym bardziej po "stracie" Gangnesa ale dalej oni mają warunki na wygranie PN.

  Hauer i Bjoereng do podmiany, a że Johansson się pokazał to pewnie warto dać mu szanse.
  Oglądałem dzisiaj skoki do kombinacji i Riiber coś skoczył, a więc moim zdaniem przy nienajlepszej formie skoczków z Norwegii jego start w Lillehammer powinien stać się faktem.

 • HKS początkujący

  @Stinger
  Granerud i Stjernen też mają przyzwoite skoki na drugą dychę, a Forfang aż do sobotniego konkursu gdzie go zdmuchnęło był coraz lepszy. Nadziei nie dają tylko Hauer i Bjoereng bo skaczą katastrofalnie.

  http://emitliveserver.cloudapp.net/binary/res2711ktl.PDF - w pucharze Norwegii udało się rozegrać tylko jedną serię (+ próbna) i dwa razy najlepszy był Johansson i to powinien kogoś podmienić na Klingenthal, a na Lillehammer kolejnego najsłabszego powinien podmienić Riiber i już by skład nie był taki zły. No chyba że jeszcze Bjerkengen na Klinge.

  Raczej mało kto oczekiwał, że Norwegowie powtórzą aż tak dobry sezon jak poprzedni.

  W obecnej sytuacji bardzo bym się zdziwił jakby wystawili krajówkę na Lille bo nie bardzo ma to sens - lepiej na marzec zostawić gdy wróci Gangnes a reszta się ogarnie.

 • Stinger profesor

  Daniel Andre Tande od początku wydawał się mocny na Ruce także nie to 2 miejsce jest zaskoczeniem, a ten słabszy piątkowy występ można uznać za lekką niespodziankę.
  Mimo wszystko drużynowo Norwegowie skaczą bardzo słabo, a w porównaniu do poprzedniego sezonu tragicznie.

  Tylko Tande skacze na dobrym poziomie i Fannemel coś próbuje (pojedyncze skoki ma na niezłym poziomie) ale reszta albo bardzo nie równa albo bardzo słaba (szczególnie Hauer i Bjoereng).
  Mimo wszystko na ten moment największa niespodzianka wśród Norwegów to słaba forma Johana Andre Forfanga.

 • anonim
  do Lans

  opinia bazująca na?

 • Lans profesor
  -

  Mocny, groźny - chociaż raczej nie w kontekście całego sezonu. Pojedyncze konkursy może urwać, ale jeszcze zbyt chimeryczny na coś więcej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).