Kolejne szczegóły na temat wypadku Prislica

 • 2016-12-08 20:19

Ernest Prislic, 23-letni reprezentant Słowenii i członek tamtejszej kadry B został w niedzielę potrącony przez samochód w trakcie rozgrzewki w pobliżu kompleksu skoczni w Planicy. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Lublanie. Dziś słoweńskie media informują o szczegółach wydarzenia oraz stanie zdrowia zawodnika.

Wiadomo, że prowadzącym pojazd był pracownik Planica Nordic Centre. Jako prawdopodobną przyczynę wypadku podaje się zamarznięte szyby samochodu, które ograniczyły widoczność kierowcy. Powodem tego zaniedbania miał być pośpiech w drodze do pracy. Jak informuje rzecznik policji w Kranju, Bojan Kos, służby wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Jak podają słoweńskie media, Prislic wciąż znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, w której ma zostać utrzymany jeszcze przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie. Lekarze mają nadzieję, że pomoże to w zredukowaniu obrzęku mózgu. Nieoficjalnie wiadomo, że oprócz poważnego urazu głowy 23-letni zawodnik doznał także złamania kości piszczelowej. Jego stan jest wciąż poważny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wiadomo także, że Prislicowi towarzyszył drugi reprezentant Słowenii, któremu udało się uniknąć zderzenia. Początkowo nie ujawniono jego tożsamości, ale jak wynika z informacji zgromadzonych przez lokalne media, był to Anze Semenic. Koledzy z drużyny Prislica są wciąż głęboko wstrząśnięci zaistniałą sytuacją, dlatego zdecydowano o tymczasowym przerwaniu dalszych treningów.

- Jest nam bardzo przykro z powodu niedzielnego wypadku. Wszyscy członkowie słoweńskiej kadry B, którzy znajdowali się tego dnia w Planicy, zostali otoczeni profesjonalną opieką. Umożliwiono im konsultacje z ekspertami, które mają pomóc w podjęciu decyzji związanych z dalszym programem treningów i startów w zawodach. W tej chwili myślami jesteśmy z Ernestem i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc mu szybko wrócić do zdrowia - czytamy w pisemnym oświadczeniu Słoweńskiego Związku Narciarskiego.

Słoweńska kadra B przygotowywała się w Planicy do rozpoczęcia zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego, który zostanie zainaugurowany już w ten piątek w Vikersund.

Magdalena Celuch, źródło: ekipa24.si/rtvslo.si/delo.si

oglądalność: (5172) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @Labrador

  oj, nie bądź ty już taki wrażliwy. Mam Ci przypomnieć IO w Vancouver 2010 i śmiertelny wypadek saneczkarza Gruzina? I co, wtedy przez dwie doby cały świąt był wstrząsnięty. Ale nikomu nawet przez myśl nie przeszło odwoływać IO. Umarł zawodnik? Jest w śpiączce? Eh tam ! Cyrk się kręci, karawana jedzie dalej! Tak samo jest w przypadku PK w Vikersund. To nic ze Prišlîč walczy o życie. Gawiedź powinna żyć wielkimi emocjami i ekscytować się inauguracja sezonu w PK. W sporcie nie ma miejsca na wrażliwość. Smutne

 • anonim
  Słoweńcy oburzeni

  W komentarzach na forum np RTV SLO widać oburzenie z powodu ukrywania tej sprawy zwłaszcza, że są Słoweńcy, którzy zaglądają również na nasze strony internetowe i w niedzielę, kiedy zdarzył się ten wypadek wspominali o tym w swoich komentarzach, które jednak były usuwane z forum. Sama zauważyłam, że niektóre wpisy faktycznie zostały usunięte zwłaszcza te, które podawały informacje, kto mógł być sprawcą wypadku! Wstyd!!!

 • anonim
  Słoweńcy

  Już są w Vikersund chyba w całym składzie B, na stronie kadry B na FB jest zdjęcie i notka z lotniska w Oslo.Moim zdaniem wypowiedź Sloski to tylko kurtuazja, coś powiedzieć musieli. W ogóle z moich obserwacji w tym związku nie dzieje się dobrze z wielu powodów, wiele norm jest naginanych i zawodnik jako jednostka raczek mało znaczy.Sam fakt "tuszowania" sprawy jest głęboko zastanawiający a dla kogoś wprowadzonego w temat dość oczywisty....

  Szkoda chłopaka :(

 • camdene weteran
  Spokojnie

  Wszyscy Słoweńcy jadą do Norwegii. Taki Cene podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem 3 dni temu z treningów w Planicy,z podpisem,,ostatnie skoki przed wyjazdem do Norwegii''. Nic się nie dzieje,wszyscy jadą. Ernest miał jechać ale wyszedł już skład oficjalny po wypadku,a w nim już go nie było więc nie odpuszczają.

 • Mc15011 doświadczony
  -

  Jeżeli się wycofają z zawodów CoC w Vikersund to trzeba tą decyzję Słoweńców uszanować. To po pierwsze, a po drugie poza braćmi Prevc Słoweńcy skaczą w PŚ, w tym sezonie bardzo słabo i dodatkowy limit byłby im w takim wypadku niepotrzebny. Co do tego feralnego wypadku to mam nadzieję, że ten kierowca, który potrącił Ernesta pójdzie siedzieć na długie lata - naprawdę szkoda słów.

 • papa_s doświadczony
  @jma

  Mózg/Mózgowie ma sporą wytrzymałość na urazy mechaniczne ale jest granica. Kowadło też da się złamać... Po dwóch tygodniach zobaczymy i życzymy jak najpszego.

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @skandalista

  No tak, chłopaki po szoku, każdy pewnie myśli o tym, co się stało, że równie dobrze mogło trafić na niego, ale limit na TCS najważniejszy, bo jak to jednego zawodnika do obwożenia po Niemczech i Austrii odpuścić? Nie może być.

 • jma weteran
  Ernest, trzymam kciuki

  Ale jak czytam, że będzie utrzymywany w śpiączce farmakologicznej jeszcze 2 tygodnie z powodu obrzęku mózgu to mi się słabo robi. Mój kolega kiedyś leżał w śpiączce 3 miesiące - stan był ciężki, kiedy lekarze w końcu powiedzieli, że najgorsze minęło i będzie szło ku lepszemu - zmarł. Mam nadzieję, że lekarze nie zaklinają rzeczywistości i naprawdę jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Tak czy inaczej - trzymam kciuki za Ernesta.

 • anonim
  @skandalista

  Trudno powiedzieć, jak to rozumieć. Wydaje mi się, że chodzi o to, że oficjalnych treningów nie będzie, ale chyba nie będą bronić wyjazdu na PK, jeżeli ktoś nadal chce? "Wszyscy członkowie słoweńskiej kadry B, którzy znajdowali się tego dnia w Planicy, zostali otoczeni profesjonalną opieką. Umożliwiono im konsultacje z ekspertami, które mają pomóc w podjęciu decyzji związanych z dalszym programem treningów i startów w zawodach." Może po prostu nie jest to obowiązkowe, jeżeli ktoś woli zostać na ten tydzień w domu. (?)

 • anonim
  dziwni Słoweńcy

  czyli mam rozumieć że Słowemcy wycofują się ze startu w PK w Vikersund. Byłaby to decyzja co najmniej... Dziwna! To by oznaczałoby oddanie wałkowerem miejsca dodatkowego w Turnieju Czterech Skoczni. Może chociaż juniorów poślą.

 • sheef weteran

  Ten wypadek to jakaś totalna masakra. Nic tylko życzyć Słoweńcowi szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj się Ernest, jesteśmy z tobą!

 • camdene weteran
  Ernest kolego

  wracaj do zdrowia jak najszybciej,najważniejsze że już życiu nie zagraża niebezpieczeństwo,pierwsza dobra-dwie pewnie były kluczowe..
  straszna sytuacja,nie ma co rozwlekać postawy mediów w Słowenii,teraz liczy się tylko zdrowie skoczka,będę trzymać za niego mocno kciuki.

 • haze23 doświadczony
  Koszmarna sytuacja

  Brak słów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).