Sven Hannawald: "Kamil wie, jak się wygrywa"

 • 2016-12-23 02:30

W tym sezonie Sven Hannawald poszedł w ślady Martina Schmitta i dołączył do zespołu Eurosportu, występując w roli eksperta i komentatora podczas niemieckojęzycznych transmisji. W Engelbergu nie szczędził pochwał dla polskich zawodników, upatrując wśród nich nawet groźnego faworyta do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni.

- To znakomite. Oczywiście Maciej [Kot] już w lecie świetnie skakał, ale lato i zima zazwyczaj sporo się od siebie różnią. To sensacja, jak zwarta jest w Pucharze Świata cała polska drużyna. Kamil już wygrał pierwszy konkurs - dla mnie to on jest faworytem podczas Turnieju, ponieważ wie, jak się wygrywa - optymistycznie ocenia legendarny były niemiecki skoczek.

Dla Hannawalda jasnym faworytem jest Domen Prevc. - Aktualnie może nie potrafi jeszcze skakać całkiem powtarzalnie, ale kiedy już odpali, to odskakuje całej reszcie o trzy kroki. Poza tym tacy zawodnicy, jak Michael Hayböck, Stefan Kraft, Daniel-André Tande, ewentualnie też Maciej Kot - to jeszcze kilka osób, które czekają w tle i mogą zaatakować - ocenia drużynowy mistrz olimpijski z Salt Lake City.

Sven ciepło wspomina konkursy w Polsce i zapowiada ponowne odwiedziny naszego kraju. - Zakopane dla mnie zawsze było niezwykle gościnne, było super tam startować, zwłaszcza w czasach, kiedy mogłem skakać razem z Adamem. Teraz cieszę się, że dzięki telewizji Eurosport będę mógł być na miejscu podczas tych konkursów i rozkoszować się tą atmosferą bez presji. Już nie mogę się doczekać, z pewnością się tam zobaczymy - zapewnia Hannawald.

Korespondencja z Engelbergu, Tadeusz Mieczyński


Anna Libera, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6310) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Ja też pamiętam i doceniam jego osiągnięcia. Ale niestety pamiętam też ludzi którzy tylko nazywali się fanami którzy rzucali w Svena Hannawalda snieżkami w Harrachovie. Takie zachowanie było skandaliczne i niedopuszczalne. Dobrze że nic sobie z tego nie miał sam Niemiec. Choć przykro mu napewno było.Panie Svenie pamiętamy i niech się Panu dobrze wiedzie.

 • anonim

  Lubiłem tego skoczka,i kubie do dziś,szczególnie podobały mi sie jego loty niczym latawiec.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).