Koniec sezonu dla Pograjca

• 2016-12-22 15:22

Podczas wtorkowej sesji treningowej słoweńskiej kadry B, kontuzji nabawił się Andraz Pograjc. Uraz wykluczy go z rywalizacji w pozostałej części sezonu. Skoczek zajmuje obecnie 15. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Zawodnik złamał jedną z kości w prawej stopie i prawdopodobnie zostanie poddany operacji. Wygląda na to, że pech nie opuszcza słoweńskiej kadry. To już trzeci reprezentant tego kraju, który uległ w ostatnim czasie wypadkowi. Feralną serię rozpoczął Robert Kranjec, u którego stwierdzono uszkodzenie więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Mistrz świata w lotach z 2012 r. przeszedł zabieg, a trwający sezon jeszcze przed jego rozpoczęciem został spisany na straty. Przez długi czas nie zobaczymy na skoczni również Ernesta Prislicia, potrąconego przez samochód w trakcie rozgrzewki. W efekcie, dwudziestotrzylatek przebywał dwa tygodnie w stanie śpiączki farmakologicznej.

Podczas trwającego sezonu, Andraz Pograjc wystąpił w pięciu konkursach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W Vikersund trzykrotnie plasował się w drugiej dziesiątce. Ten sam rezultat przyniósł mu pierwszy dzień zmagań w Ruce, natomiast w niedzielę znalazł się w czołowej dziesiątce, był ósmy.

Największym dotychczasowym sukcesem reprezentanta klubu SSK Ilirija jest zwycięstwo w zawodach tzw. "drugiej ligi". Słoweniec stanął na najwyższym stopniu podium 17 lutego 2013 r. podczas zmagań w Brotterode. Jego najlepszym rezultatem w Pucharze Świata jest 17. lokata, na której uplasował się podczas zawodów w Planicy w 2013 r.

Natalia Żaczek, źródło: Delo.si
oglądalność: (4602) komentarze: (2)