Gangnes nominowany do tytułu Sportowca Roku w Norwegii

• 2016-12-22 15:59

Kenneth Gangnes został nominowany do tytułu Sportowca Roku w Norwegii. O zwycięstwo w kategorii Drużyna Roku ubiega się reprezentacja w skokach narciarskich w składzie Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Kenneth Gangnes i Daniel Andre Tande czyli aktualni Mistrzowie Świata w Lotach. Wyróżniony został także szkoleniowiec norweskich skoczków, Austriak Alexander Stoeckl, który jest nominowany do tytułu Trenera Roku.

Uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród dla zwycięzców odbędzie się 7. stycznia w Amfiteatrze Olimpijskim w Hamar. Obiekt, znany także jako Northern Lights Hall, wybudowany został na Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer w 1994 roku. Odbywały się tam wtedy konkursy łyżwiarstwa figurowego oraz zawody w łyżwiarstwie szybkim.

Pierwsza edycja plebiscytu odbyła się w 2002 roku i od tamtej pory co roku w jego ramach wybierani są najlepsi sportowcy kraju. Decyzję o przyznaniu nagród podejmuje jury, w skład którego wchodzą byli sportowcy, trenerzy i dziennikarze sportowi.

Przypomnijmy, że reprezentacja Norwegii triumfowała w Pucharze Narodów w sezonie 2015/2016 o 1442 pkt. wyprzedzając drużynę Słowenii. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech Norwegów. Na najniższym stopniu podium stanął Kenneth Gangnes, Johann Andre Forfang uplasował się na 5. miejscu, Daniel Andre Tande zajął 7. pozycję, a czołową dziesiątkę zamknął Anders Fannemel.

Magdalena Celuch, źródło: facebook.com/Hopplandslaget oraz idrettsgalla.no
oglądalność: (4948) komentarze: (6)