Mistrzostwa Czech: Jan Matura zwycięża!

• 2004-03-20 20:05
Jan Matura wygrał zawody o Mistrzostwo Czech, rozegrane na skoczni K90 w Harrachovie. Drugie miejsce wywalczył Michal Dolezal, a na trzeciej pozycji uplasował się Patrik Chlum.

Reprezentant Dukli Liberec w pierwszej serii oddał skok długości 84,5 m, co dało mu dopiero piatą pozycję. Dalej od niego lądował m.in. Michal Dolezal (86,5 m) i Patrik Chlum (86,5 m). Jednak w drugiej serii Jan Matura uzyskał najlepszą odległość konkursu - 88,5 m, dzięki czemu wywalczył tytuł mistrzowski. Przypomnijmy, iż skoczek ten zajął bardzo wysokie, trzecie miejsce w lutowych mistrzostwach Czech na skoczni K120 w Libercu.

O srebrny medal rywalizowało dwóch zawodników, którzy oddali jednakowej długosci skoki: 86,5m i 85m. Byli to Michał Dolezal i Patrik Chlum. Próby Michała zostały jednak ocenione wyżej przez sedziów i w rezultacie wygrał on ze swoim klubowym kolegą różnicą 3,5pkt.

Na uwagę zasługuje fakt, iż pierwszych pieć miejsc zajęli reprezentaci Dukli Liberec i to oni zdominowali te mistrzostwa.

Niezbyt dobrze spisał się najlepszy czeski skoczek na zawodach Pucharu Świata, aktualny mistrz Czech na wielkiej skoczni (K120), Jakub Janda. Zajął on dopiero ósme miejsce, dlatego, że zepsuł swój pierwszy skok - w pierwszej serii osiągnął odległość zaledwie 78,5 m i mimo bardzo dobrej drugiej próby (87,5 m) zakończył rywalizację poza pierwszą "szóstką". Słabo spisał się również Jan Mazoch, który uplasował się na 17. pozycji.