Klimow ze złotem i rekordem skoczni w Czajkowskim, Niżny Nowogórd mistrzem w drużynie

 • 2017-01-11 17:29

Trzeci zawodnik konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i 17 skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Jewgienij Klimow, okazał się bezkonkurencyjny na krajowym podwórku. Podczas rozegranych wczoraj na dużej skoczni w Czajkowskim zawodów o mistrzostwo Rosji odniósł pewne zwycięstwo, które okrasił jeszcze nowym rekordem obiektu.

Klimow prowadził już zdecydowanie po pierwszej serii oddając daleki skok na odległość 139,5 m. W drugiej dołożył 147,5 m., co jest od wczoraj nowym rekordem "Śnieżynki". Do tej pory najdłuższym skokiem oddanym na dużym obiekcie w Czajkowskim mógł się pochwalić reprezentant Niemiec, Martin Hamann, który w marcu 2016 rok uzyskał odległość 146 metrów w czasie zawodów Pucharu Kontynentalnego. Klimow za swoje skoki otrzymał łączną notę 291,2 pkt. i aż o 21,2 pkt. wyprzedził drugiego w konkursie, Maksima Siergiejewa, który uzyskał 132,5 i 140 m. Niespełna 18-letni zawodnik był największą sensacją zawodów. Pokonał wielu bardziej doświadczonych kolegów, mimo że wcześniej nie notował godnych uwagi rezultatów. W niedzielę zajął czwarte miejsce w konkursie FIS Cup na Wielkiej Krokwi i jest to jak dotąd jego największe międzynarodowe osiągnięcie.Brązowy medal wpadł w ręce Denisa Korniłowa, który do Siergiejewa stracił jednak aż 16,8 pkt. Czterdziesty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skakał na odległość 127 i 137 m. Na czwartym miejscu i bez medalu zawody zakończył wciąż poszukujący bezowocnie dawnej formy, Dmitrij Wasiljew. Weteran uzyskał w swoich próbach 127 i 136 m i przegrał podium z Korniłowem o 11,3 pkt. Przypomnijmy, że jeszcze w październiku Wasiljew w efektownym stylu wygrał konkursy rozegrane w ramach letnich mistrzostw Rosji. Kolejne miejsca zajęli Michaił Maksimoczkin, Aleksiej Romaszow, Roman Trofimow, Ilmir Hazetdinow, Iwan Lanin, a czołową dziesiątkę zamknął Egor Usaczew. Do rywalizacji przystąpiło 56 zawodników.

Przypomnijmy, że Jewgienij Klimow jest byłym specjalistą od kombinacji norweskiej, a o jego karierze w dwuboju pisaliśmy tutaj

Nowy rekord skoczni w Czajkowskim można obejrzeć >>>TUTAJ<<<
Pełne wyniki zawodów w cyrylicy (grażdance) dostępne są >>>TUTAJ<<<

Dziś, również na dużej skoczni, rozegrano konkurs drużynowy, który wygrała ekipa z Niżnego Nowogrodu w składzie: Michaił Maksimoczkin, Denis Korniłow, Ivan Lanin i Roman Trofimow. Drugie miejsce zajął zespół z Baszkirii, barw którego bronili: Ilmir Hazetdinow, Jewgienij Klimow, Nikołaj Matawin i Dmitrij Wasiljew. Brązowy medal padł łupem zespołu Petersburga, który reprezentowali: Aleksiej Romaszow, Władysław Bojarincew, Fedor Czyżow i Aleksander Marczukow. Najdłuższy skok dnia znów należał do Klimowa. Lider rosyjskiej kadry tym razem w jednej ze swoich prób lądował na 146 metrze.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (16721) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • molenda doświadczony

  Siergiejew w ostatnich dniach imponuje, drugi dobry występ z rzędu. Jak najszybciej chciałbym zobaczyć go w PK, warto aby wobec rosyjskiej mizerii wyrobił sobie prawo startu w najwyższej lidze. Jeśli utrzyma chociaż taki poziom, to kto wie czy nie będzie już wkrótce rosyjskim czwartym do brydża - bo wydaje się, że przy dobrej formie Klimowa i nie tak beznadziejnej Korniłowa, są głównymi kandydatami do ósmego miejsca w drużynówce na MŚ, ale przydałby im się czwarty, który byłby w stanie chociaż przechodzić kwalifikacje bez spektakularnych wtop.

 • MarSik stały bywalec
  @Uchel @Uchel

  Nawet gdybyśmy doliczyli Litwę i Ukrainę do Polski to i tak nie uzbiera się 145 milionów mieszkańców.

 • Robusitofan_ bywalec
  @Robusitofan_ Teraz

  "o Wassiliewie i innych. Dimitry na razie nie punktował w tym sezonie , a w ubiegłym w ogóle nie startował . Są schanze na to , aby punktował w zawodach . Kiedys to mu się przytrafiało ostatnio podium w zawodach. Ostatnio 1 grudnia 2012 roku godz 15:00" .

  Poprawka jest . Koniec kłótni.Poprawiłem? Poprawiłem

 • Robusitofan_ bywalec
  Teraz


  "o Wassiliewie i innych. Dimitry na razie nie punktował w tym sezonie , a w ubiegłym w ogóle nie startował . Są schanze na to , aby punktował w zawodach . Kiedys to mu się przytrafiło ostatnio podium w zawodach 1 grudnia 2012 roku godz 15:00" .

  Poprawka jest . Koniec kłótni.Poprawiłem? Poprawiłem

 • FunFact profesor
  @Pavel @Robusitofan_

  Czy tego chcesz czy nie, sposób w jaki napisałeś komentarz sugeruje, że według ciebie tylko raz stał na podium.

 • Robusitofan_ bywalec
  @Pavel @pavel

  Gościu ? Czy ja napisałem ,że tylko raz Wassiliew stanął na podium. Oto mój komentarz :
  Teraz
  "o Wassiliewie i innych. Dimitry na razie nie punktował w tym sezonie , a w ubiegłym w ogóle nie startował . Są schanze na to , aby punktował w zawodach . Kiedys to mu się przytrafiło podium w zawodach 1 grudnia 2012 roku godz 15:00"

  Czy ja napisałem raz , czy jest RAZ , czy jest RAZ w moim komentarzu . No fakt stawał więcej razy na podium , ale ja tylko wymieniłem jedno z 9 podia Ruska , Pavle

 • Pavel profesor

  Napisałeś to:

  "o Wassiliewie i innych. Dimitry na razie nie punktował w tym sezonie , a w ubiegłym w ogóle nie startował . Są schanze na to , aby punktował w zawodach . Kiedys to mu się przytrafiło podium w zawodach 1 grudnia 2012 roku godz 15:00"

  Ogólnie składnie, gramatyka na poziomie adepta 2 klasy podstawowej. Jak źle zrozumiałem to grafomaństwo to tłumacz sam.

 • Robusitofan_ bywalec
  @Pavel @pavel

  Czy ja napisałem że raz stanął na podium ? Chyba nie .

 • krzysiek987 weteran
  @FunFact @sosik333

  Bickner już zdobył punkty, a na tą dwójkę też ja mocno liczę i mam nadzieję, że któryś z zawodników USA stanie za dwa, trzy lata na podium, bo nuda jest gdy na podium są tylko te same państwa, a niedawny wyjątek Klimowa jest tylko jeden.

 • sosik333 doświadczony
  @FunFact @Funfact

  I dużo zawodników w niższych ligach. To dobrze rokuje, nie przepadną w najbliższym czasie.
  Licze na punkty Glasdera i Rhoadsa. Co do Bicknera mam pewne podejrzenia, że to tylko letni zawodnik...

 • FunFact profesor

  Ja z nadzieją patrzę na USA. Mają kilku zdolnych zawodników, mają dobrego trenera i pomoc ze strony Słoweńców. Może w niedalekiej przyszłości zaczną osiągać jakieś sukcesy, na poziomie choćby Czechów z tego sezonu. Bardzo na to liczę.

 • Stinger profesor
  @Pavel @pavel

  Mocna jak mocna ale przydałaby się żeby i Rosja i Finlandia byli na poziomie co najmniej Czech i Japonii.
  Może to i tak mało ale to już jakiś początek. Większa rywalizacja, więcej dobrych drużyn = więcej emocji w drużynowych no ale niestety u Finów tragedia, a Rosjanie nie licząc Klimova mają jeszcze gorzej.
  Do tej dwójki dołączyła Szwajcaria bo ze słabym Ammannem i coraz gorszych Deschwandenem nie mieliby szans na żadną walkę o 2 serię PŚ - teraz jakieś mają ale nie ze względu swojej siły ale ze słabości rywali.

 • MrRadzio weteran

  Zauważyłem pewien związek między Boyarincewem (wiem że źle napisałem ale nie umiem poprawnie - przepraszam) a Miętusem - obaj po jednym solidnym sezonie w PŚ nagle skaczą tak słabo że punkty w FIS CUP to już wyczyn

 • anonim
  @anonim @ms_

  Nie ma Panina na liście

 • ms_ bywalec
  @anonim @joker

  Nie Ivan Panin tylko Iwan Lanin zajął 9 miejsce. Panin jeśli startował to na pewno był dużo niżej.

 • anonim
  @anonim

  Ivan Lanin nie Panin pomyliłem się,myślałem że chodzi o tego kombinatora norweskiego :)

 • anonim

  Mam nadzieje,że Sergiejewowi(2) forma nie przeminie jak Bojarincewowi(13),który dziś pokazał jaki momentalny regres można zaliczyć po 2-3 sezonach.Ivan Panin(9) kombinator norweski okazał się być lepszy skoczkiem od Wladislawa.

  Widać po liście startowej,że młodzieży w rosjii nie brakuje

 • Pavel profesor
  @Robusitofan_

  Wasiliew na podium był coś koło 9 razy, a nie raz 1 grudnia 2012 i to o 15 godzinie.

 • Robusitofan_ bywalec
  Teraz

  o Wassiliewie i innych. Dimitry na razie nie punktował w tym sezonie , a w ubiegłym w ogóle nie startował . Są schanze na to , aby punktował w zawodach . Kiedys to mu się przytrafiło podium w zawodach 1 grudnia 2012 roku godz 15:00

 • Pavel profesor
  @zloty_medalista

  Jak chcesz szukać ostatniej mocnej Japonii, to zapraszam na podróż do końcówki lat 90'. Z epizodami w po roku 2000. Przypomnę tylko, że sezony 1996/97, 1997/98 i 1998/99 to ich zwycięstwa w PN i odpowiednio zawodnicy w czołowej 10-tce PŚ na miejscach 3,4,5 dalej 2,4,5,10 i na koniec 3,4,5,9.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).