PŚ Pań w Sapporo: Premierowa wygrana Yuki Ito

 • 2017-01-14 08:07

Yuki Ito została zwyciężczynią sobotniego konkursu Pucharu Świata Pań na skoczni Miyanomori (HS100) w Sapporo. Reprezentantka Japonii triumfowała po skokach na odległość 95 m i 96 m. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka, Sara Takanashi, a trzecia była Norweżka Maren Lundby.

Yuki Ito prowadziła już po pierwszej serii, w której poszybowała na odległość 95 metrów. W finale Japonka wylądowała metr dalej, dzięki czemu odniosła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Zawodniczka gospodarzy pokonała o 12,2 punktu swoją rodaczkę, liderkę Pucharu Świata - Sarę Takanashi (93 m i 92 m). Trzecie miejsce zajęła Norweżka Maren Lundby (94,5 m i 90,5 m).

Czwarta była Słowenka Ema Klinec (90 m i 92 m), piąta Niemka Carina Vogt (91,5 m i 87 m), a szósta - Rosjanka Irina Awwakumowa (90 m i 88,5 m).

W czołowej dziesiątce konkursu uplasowały się również Katharina Althaus (90,5 m i 88,5 m), Svenja Wuerth (90 m i 88,5 m), Jacqueline Seifriedsberger (90 m i 87,5 m) oraz Manuela Malsiner (90 m i 92,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pań prowadzi Sara Takanashi (640 pkt.) przed Yuki Ito (452 pkt.) i Danielą Iraschko-Stolz (332 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się reprezentacje Japonii (1290 pkt.), Niemiec (858 pkt.) i Austrii (722 pkt.).

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs na Miyanomori w Sapporo. Początek konkursu o godzinie 3:00 w nocy czasu polskiego. Wcześniej, bo o 2:00, rozpoczną się kwalifikacje.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6413) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @anonim @Robusitofan_

  Prędzej Kanada wystartuje w konkursie mieszanym niż Polska, takie mam wrażenie...

 • pawel96 profesor

  Kryzys Takanashi, przegrała już drugi konkurs w tym sezonie.

 • war3d bywalec
  gdzie nasze skoczkinie

  Starsze zawodniczki jak widzimy są blokowane w kraju (zero startów konkursach FIS) a młodsze blokowane na małych skoczniach. Na co czekamy? Az nam świat ucieknie jeszcze dalej?

 • Stinger profesor

  Może nie sensacja ponieważ Yuki Ito w tym sezonie skacze dobrze ale na pewno niespodzianka, a przewaga z jaką wygrała można by rzecz sensacyjna.
  Takanashi musi poczekać na swój 50 triumf w PŚ ale nawet jeśli nie zawsze wygra konkurs PŚ to w kl. generalnej i tak jest niezagrożona aczkolwiek dla emocji chciałbym żeby Ito i Lundy (brawo za 3 miejsce) ją mocno naciskały, a może i powrót Hendrockson, Iraschko czy Cariny Vogt. Przynajmniej żeby były jakieś emocje w konkursach.

 • anonim
  Takanashi

  I tak wcześniej , czy później wygra 50 raz w karierze . Tylko czemu Polek nie ma , bo też chciałbym ,żeby skoki Polskie Pań były w miarę dobre.W MŚ w Lahti 26 będzie konkurs Mieszany, a Polska będzie pewnie startować , a żeby wygrać tak konkurs , to trzeba 2 kobiety w doskonałej formie i dwóch chłopaków w także doskonałej formie , a ja się nie boję o skoczków. Bardziej zastanawiam się nad formą dziewczyn, ale może jakoś damy radę.

 • krzysiek987 weteran

  Nie oglądam skoków kobiet, bo ciągle wygrywa ta sa zawodniczka, a tu jakaś nowość

  Brawo

 • MarSik doświadczony
  Niespodzianka

  Ale hymn się gospodarzom zgadzał więc ok. Może idąc tym tropem, dziś wszyscy (polscy) kibice spodziewają się zwycięstwa Kamila, to może wygra Piotrek. :)

 • Toyminator profesor
  -

  Powiedziałbym sensacja. Ale od jakiegoś czasu dobrze skacze :) Czyżby kolejna mała Japonka, która będzie wygrywać niedługo wszystko?;D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).