PŚ Pań w Zao: Yuki Ito ponownie zwycięska

 • 2017-01-21 10:38

Podobnie jak w piątek, również i w sobotę Yuki Ito została zwyciężczynią konkursu Pucharu Świata Pań w japońskim Zao (HS103). Reprezentantka gospodarzy triumfowała po skokach na odległość 100 m i 94,5 m. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Sara Takanashi, a trzecie - Norweżka Maren Lundby.

Najlepszą zawodniczką pierwszej serii zawodów okazała się Yuki Ito. Reprezentantka Japonii poszybowała na 100 metr i wyprzedzała o 2,9 punktu Norweżkę Maren Lundby (100 m) oraz o 4,1 pkt. swoją rodaczkę, Sarę Takanashi (99,5 m). Czwarta była Włoszka Manuela Malsiner (97 m), piąta Niemka Carina Vogt (101,5 m), a szósta - Słowenka Ema Klinec (94,5 m).

Na kolejnych pozycjach plasowały się Jacqueline Seifriedsberger (93 m), Kaori Iwabuchi (96 m), Katharina Althaus (92 m) i Spela Rogelj (88 m).

Yuki Ito nie oddała już prowadzenia i po finałowym skoku na odległość 94,5 m wyprzedziła o 0,8 punktu swoją rodaczkę, Sarę Takanashi (94,5 m). Trzecie miejsce zajęła Maren Lundby (92 m), a tuż za podium znalazły się Manuela Malsiner (96 m), Katharina Althaus (96 m) i Ema Klinec (95,5 m).

Siódme miejsce zajęła Carina Vogt (90,5 m), ósme Irina Awwakumowa (93 m), a dziewiąte - Kaori Iwabuchi (92 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Maja Vtic (94 m).

Całe zawody zostały rozegrane z 29. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi (815 pkt.) przed Yuki Ito (732 pkt.) i Maren Lundby (517 pkt.).

Z kolei czołowe miejsca w klasyfikacji Pucharu Narodów zajmują Japonki (1886 pkt.) przed Niemkami (1200 pkt.) i Słowenkami (957 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w dniach 28-29 stycznia w rumuńskim Rasnovie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4447) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Naczelny_Statystyk początkujący
  Troszkę Statystyk

  Dla Yuki Ito jest to :
  3 zwycięstwo w karierze
  14 podium w PS
  dla Takanashi:
  72 podium w PS
  dla Lundby:
  10 podium w PS
  Dla Ciekawostki dodam ze Takanashi mieściła się najwięcej razy w czołowej piątce 79, w czołowej "10" 81 razy oraz 83 razy punktowała co tez jest rekordem. W klasyfikacji wystepów w których nie uwzględniłem nie przebytych kwalifikacji na pierwszym miejscu jest ex aequo z dwoma Słowenkami Vtic i Rogelj i mają po 83 występów.

 • Stinger profesor

  A więc stało się niemożliwe. 4 konkursy na japońskiej ziemi, a Sara Takanashi nie wygrywa ani razu i co ciekawe dalej nie ma 50-tego zwycięstwa w PŚ.
  Yuki Ito ładnie podgoniła rodaczkę w PŚ i jeśli udałoby się z jeszcze jeden raz wygrać to walka naprawdę mogłaby być do końca aczkolwiek myślę, że jednak Sara się obudzi i wygra, a jak wygra raz to znowu może pójść jakaś seria i KK będzie jej.
  Podium uzupełniła Norweżka Lundby, która w 2 serii skoczyła trochę słabiej i ostatecznie spadła za Sarę przez co w PŚ może bić się już "tylko" o 3 miejsce.

 • Xander1 profesor

  No i stało się to co jeszcze parę dni temu wydawało się mało prawdopodobne. Takanashi nie wygrała na swojej ziemi żadnego z czterech konkursów. Nie da się ukryć że forma u Japonki zjechała w dół. Liczę że jednak do MŚ powróci na właściwe tory i w końcu sięgnie po złoty medal wielkiej imprezy.
  Ito natomiast zalicza już trzecie zwycięstwo w sezonie. Japończycy nie muszą się martwić słabszą formą Sary, bo Yuki w świetnym stylu ją zastępuje na własnej ziemi. No i z konkursu na konkurs odrabia straty do Takanashi w generalce.
  Kolejny świetny start Włoszki Malsiner.
  Przeciętnie skaczą Austriaczki i co najbardziej mnie cieszy babochłop Iraschko coraz słabsza.

 • molenda doświadczony

  Takanashi ZNOWU nie prowadzi? Oj, to już jakiś poważniejszy zjazd formy. Gdyby znowu nie zdobyła medalu na MŚ, to byłaby dla niej katastrofa.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).