PŚ Pań w Rasnovie: Czy Takanashi wróci na szczyt? (lista startowa)

 • 2017-01-28 02:01

Przed nami pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata pań w rumuńskim Rasnovie. O godzinie 10:30 czasu polskiego rozpocznie się seria próbna przed sobotnimi zawodami.

Główną faworytką do zwycięstwa jest Sara Takanashi. Japonka od blisko trzech tygodni próbuje odnieść swoją jubileuszową, pięćdziesiątą wygraną w zawodach Pucharu Świata. Liderce cyklu nie udała się ta sztuka podczas czterech konkursów rozgrywanych w jej ojczyźnie. Takanashi była najlepszą zawodniczką wszystkich piątkowych serii treningowych w Rasnovie. Jak będzie w sobotę?

Najgroźniejszą rywalką Sary Takanashi będzie jej rodaczka, Yuki Ito. Szansę na jak najwyższe lokaty w konkursie mają również m.in. Norweżka Maren Lundby, Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz oraz Rosjanka Irina Awwakumowa.

Sobotniemu konkursowi nie zagrażają prognozy pogody. Średnia prędkość wiatru ma wynosić 1 m/s. Temperatura powietrza ma wynosić ok. -1°C.

Oficjalną rekordzistką skoczni w Rasnovie jest Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata poszybowała tutaj w 2014 roku na odległość 100,5 m.

Początek sobotniego konkursu wyznaczono na godzinę 11:30 czasu polskiego. Zawody poprzedzi seria próbna (10:30 naszego czasu).

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 28.01.2017
10:30 - Seria próbna
11:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 29.01.2017
11:30 - Seria próbna
12:30 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu PŚ Pań w Rasnovie (HS100); 28.01.2017
NrZawodniczkaKraj
1 Trambitas Andreea Diana ROU
2 Li Xueyao CHN
3 Gianmoena Veronica ITA
4 Chang Xinyue CHN
5 Dieu Romane FRA
6 Liu Qi CHN
7 Lussi Nina USA
8 Ma Tong CHN
9 Avocat Gros Oceane FRA
10 Mork Anniken NOR
11 Ringquist Abby USA
12 Geraghty-Moats Tara USA
13 Logar Eva SLO
14 Seyfarth Juliane GER
15 Haralambie Daniela ROU
16 Insam Evelyn ITA
17 Bogataj Ursa SLO
18 Kykkaenen Julia FIN
19 Straub Ramona GER
20 Runggaldier Elena ITA
21 Mattel Coline FRA
22 Henrich Taylor CAN
23 Lemare Lea FRA
24 Barannikova Anastasiya RUS
25 Englund Nita USA
26 Morat Lucile FRA
27 Iwabuchi Kaori JPN
28 Rogelj Spela SLO
29 Hoelzl Chiara AUT
30 Seto Yuka JPN
31 Hendrickson Sarah USA
32 Wuerth Svenja GER
33 Vtic Maja SLO
34 Seifriedsberger Jacqueline AUT
35 Vogt Carina GER
36 Althaus Katharina GER
37 Iraschko-Stolz Daniela AUT
38 Avvakumova Irina RUS
39 Lundby Maren NOR
40 Ito Yuki JPN
41 Takanashi Sara JPN

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1483) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).