PŚ Pań w Hinzenbach: Takanashi ponownie najlepsza

 • 2017-02-04 14:40

Sara Takanashi została zwyciężczynią sobotniego konkursu Pucharu Świata pań w austriackim Hinzenbach (HS94). Liderka cyklu triumfowała po skokach na odległość 87,5 m i 91 m. Drugie miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus, a trzecie jej rodaczka - Carina Vogt.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowały się Sara Takanashi (87,5 m) i Chiara Hoelzl (88 m). Japonka i Austriaczka miały jednak zaledwie 0,2 punktu przewagi nad trzecią Niemką Kathariną Althaus (89 m). Czwarta była Carina Vogt (88,5 m), piąta Yuki Ito (85,5 m), a szósta - Daniela Iraschko-Stolz (87 m).

W czołowej dziesiątce klasyfikowane były również Yuka Seto (84,5 m), Spela Rogelj (82,5 m), Maren Lundby (82,5 m) i Jacqueline Seifriedsberger (82,5 m).

W finale Sara Takanashi nie wypuściła z rąk szans na 51. pucharowe zwycięstwo w karierze. Japonka wylądowała na 91 metrze i pokonała o 4,2 punktu Katharinę Althaus (88,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła mistrzyni olimpijska, Carina Vogt (87 m). Tuż za czołową trójką uplasowały się Yuki Ito (85 m), Daniela Iraschko-Stolz (86,5 m) oraz Chiara Hoelzl (82 m).

Siódme miejsce zajęła Yuka Seto (87 m), ósma była Maren Lundby (85 m), dziewiąta Jacqueline Seifriedsberger (83 m), a dziesiąta - Svenja Wuerth (83,5 m).

Całe zawody rozegrano z 17. belki startowej.

Dzięki wygranej, Sara Takanashi (1095 pkt.) umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata i wyprzedza Yuki Ito (892 pkt.) i Maren Lundby (729 pkt.).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów prowadzą Japonki (2453 pkt.) przed Niemkami (1668 pkt.) i Austriaczkami (1197 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Hinzenbach. Początek zawodów o godzinie 13:00. Rywalizację poprzedzi seria próbna (12:00).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2880) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dobryskoczek początkujący

  Ciekawe czy dotrwa z formą do MŚ, byłoby miło gdyby wreszcie zdobyła "znaczące" trofeum :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).