PŚ Pań w Pjongczangu: Ito wygrywa konkurs, Takanashi zdobywa czwartą Kryształową Kulę!

 • 2017-02-15 10:38

Yuki Ito wygrała środowy konkurs Pucharu Świata pań w południowkoreańskim Pjongczangu (HS109). Reprezentantka Japonii triumfowała po skokach na odległość 96 m i 101,5 m. Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi, która tym samym zapewniła sobie czwartą w karierze, a drugą z rzędu Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ.

Yuki ItoYuki Ito
fot. Tadeusz Mieczyński

Pierwszą serię konkursową zdominowały Japonki. Na półmetku rywalizacji prowadziła Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata uzyskała w swojej próbie 97,5 m i wyprzedzała o 5,8 punktu Yuki Ito (96 m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowana była Niemka Ramona Straub, która z dłuższego rozbiegu poszybowała na odległość 103,5 m, ustanawiając oficjalny kobiecy rekord skoczni. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane były Ema Klinec (100 m), Yuka Seto (96 m) i Maren Lundby (90 m).

W czołowej dziesiątce pierwszej rundy znalazło się również miejsce dla Gianiny Ernst (89,5 m), Nity Englund (92 m), Kaori Iwabuchi (91,5 m) i Abby Ringquist (84 m).

I seria została rozegrana z 30. belki startowej. Yuki Ito, Maren Lundby i Sara Takanashi oddawały swoje próby z 27. platformy.

W finale Yuki Ito udanie zaatakowała najwyższy stopień podium. Japonka poszybowała na odległość 101,5 m, co wystarczyło jej na odniesienie zwycięstwa z przewagą 9,5 punktu nad Sarą Takanashi (94 m). Na trzecim miejscu zawody zakończyła Ema Klinec (96 m). Tuż za podium znalazły się z kolei Maren Lundby (99 m), Ramona Straub (93 m) i Yuka Seto (94,5 m).

Siódma była Nita Englund (91,5 m), ósma Julia Kykkaenen (94 m), dziewiąta Kaori Iwabuchi (90 m), zaś dziesiąta - Gianina Ernst (86 m).

Finałową rundę rozpoczęto z 30. platformy. Ostatnie dziesięć zawodniczek oddawało swoje próby z 32. belki.

Dzięki dzisiejszej drugiej pozycji, Sara Takanashi zapewniła sobie czwartą w karierze, a drugą z rzędu Kryształową Kulę. Japonka ma w swoim dorobku 1275 punktów i na dwa konkursy przed końcem cyklu ma 247 pkt. przewagi nad Yuką Ito (1028 pkt.). Trzecia jest Maren Lundby (989 pkt.).

W Pucharze Narodów prowadzą Japonki (2890 pkt.) przed Niemkami (2425 pkt.) i Austriaczkami (1574 pkt.).

Na czwartek zaplanowano drugi konkurs w Pjongczangu. Początek serii próbnej o godzinie 6:45 czasu polskiego. Same zawody mają rozpocząć się o 7:45 naszego czasu.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11617) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Brawo dla Sary za 4 KK w karierze, teoretycznie nie ma sensu porównywać skoków pań i panów ale statystycznie można się w to bawić, a więc Takanashi właśnie wyrównała rekord KK Małysza i Nykaenena.

  Swoją drogą dopiero co pisałem o jakiś utrudnianiu Takanashi, a tymczasem wróciła i już zdobyła KK.
  Myślałem, że ten kalendarz PŚ pań jest jednak nieco szerszy.

 • Tim doświadczony
  @ZXCVBNM_9999 @Labrador_Retriever

  U nas skoki kobiet są traktowane jako profesjonalny sport... :P Może przez niektórych forumowiczów, ale na pewno nie przez PZN

 • pawel96 profesor

  Koreanka z punkcikiem ;)

  I gratulacje dla Takanashi za czwartą kulę.

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @ZXCVBNM_9999 @Labrador_Retriever

  Autokorekta zmieniła "ze" na "że" ;)

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @ZXCVBNM_9999 @marsik

  Akurat Łotysze to w ten sposób mają trochę radości że swoich treningów. Raczej słaby to argument, bo u nas mimo wszystko skoki kobiet traktowane są jak poważny sport, nie jak rozrywka. Też uważam, że mogliśmy wysłać Polki do Lahti, ale ich brak jest do usprawiedliwienia brakiem wyników na odpowiednim poziomie.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  No dobra. OK. Bachleda zaczynał tak samo karierę

  Ale na początku powinien być asystentem porządnego trenera. A na dzień dzisiejszy Mateja nadaje się właśnie na asystenta.

 • Wikoland stały bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Masz racje pomyliło mi się, do kadry B przydał by się Jan Szturc

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @ZXCVBNM_9999 @wikoland

  Po co C?
  W C jest Maciusiak&Fijas%Topór
  Czyli dobry zestaw
  Raczej kadra B - w której wyniki są mizerne. Mateja jeszcze, ale obecność takiego Bachledy... hm..

 • MarSik doświadczony
  @ZXCVBNM_9999 @pskozak7

  Tam akurat pojechałyby po punkty PŚ, a nie po doświadczenie.

  @zxc...99
  Jeszcze większym skandalem jest brak Polek na MŚ, gdzie nawet Łotysze będą uprawiać zjazd z zeskoku.

 • pskozak7 początkujący
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  No tak, warto wydać państwowe pieniądze żeby dziewczyny pojechały do Korei szorować bulę. Uprzedzając wypowiedź w stylu "pojechałyby tam po doświadczenie", to ja odpowiem - może najpierw warto byłoby najpierw zdobyć umiejętności pozwalające na walkę o cokolwiek?

 • Wikoland stały bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Kadrze C przydał by się pan Jan Szturc

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Skandal

  Brak polek to porażka PZPN-u. Mi się wydaję, że to nie Hankusa i Mateję trzeba wywalić tylko szanownego prezesa, któremu na wszystko szkoda pieniędzy.

 • kubson97865 weteran
  Warunki

  Te wiatr jest w tej chwili zmienny i to nie dobrze. Jedni będą mieć +10 pkt a drudzy -20.... Miejmy nadzieję, że wiatr się ustabilizuje z jednego kierunku

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).