Wisła zainauguruje Puchar Świata 2017/2018?

 • 2017-04-01 15:26

W propozycji kalendarza Pucharu Świata na sezon 2017/2018, obiekt w Wiśle Malince otrzymał tylko jeden konkurs, a ma mieć on miejsce 11 stycznia przyszłego roku, tuż przed zmaganiami na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Taki scenariusz nie satysfakcjonuje włodarzy Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, którzy chcieliby, aby po raz trzeci w historii skocznia im. Adama Małysza otrzymała pełny weekend zawodów najwyższej rangi. Jak podaje portal eurosport.onet.pl - jednym z pomysłów jest... inauguracja sezonu w Wiśle już w połowie listopada.

Polacy zaproponowali przedstawicielom Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dwa rozwiązania. Pierwsze, grudniowe, zakłada przejęcie miejsca w kalendarzu, które aktualnie zajęte jest dla Niżnego Tagiłu. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że Rosjanie nie wywiążą się z zaleconych im wytycznych, co spowoduje lukę w terminarzu.

Drugim, niespodziewanym pomysłem, jest możliwość rozegrania konkursów Pucharu Świata w Polsce już w połowie listopada, jeszcze przed zmaganiami w fińskiej Ruce k. Kuusamo. Jak miałaby wyglądać sama realizacja tego projektu? O tym w rozmowie z portalem eurosport.onet.pl opowiada prezes ŚBZN i wiceprezes PZN - Andrzej Wąsowicz.

- Mamy pisemne gwarancje z firmy Supersnow, że wyprodukują nam śnieg w przypadku dodatnich temperatur. Teraz pozostaje kwestia torów lodowych i osłon przecwwiatrowych. Jeśli jednak zwolni się termin grudniowy, to w najbliższym sezonie weźmiemy go.

Dlaczego po dwóch latach organizacji pełnych weekendów, FIS zabrał Wiśle jeden konkurs? - Walter Hofer zapowiedział, że jeśli poprawiona zostanie infrastruktura, a pod tym hasłem kryją się: tory lodowe, osłony przeciwwiatrowe i chodnik doprowadzający do skoczni, to wówczas wchodzimy na stałe do Pucharu Świata jako zawody weekendowe - dodaje Wąsowicz.

Istnieje jeszcze jedna opcja, którą miał zaproponować sam dyrektor Pucharu Świata - Walter Hofer. Zakłada ona, iż najlepsi zawodnicy globu pojawiliby się w Wiśle pomiędzy Engelbergiem (16-17 grudnia) a Świętami Bożego Narodzenia, a więc w środku tygodnia.

Oficjalne wersje kalendarzy na sezon 2017/2018 poznamy pod koniec maja, kiedy w słoweńskiej miejscowości Portoroz odbędzie się zjazd komisji kalendarzowej. Całość odbędzie się w dniach 24 - 27 maja. Wcześniej, bo jeszcze w kwietniu, poznamy kolejne propozycje kalendarzy, które zostaną opublikowane na zjeździe w szwajcarskim Zurychu.

Prowizoryczny kalendarz Pucharu Świata 2017/2018 możecie zobaczyć >>>TUTAJ<<<


Dominik Formela, źródło: inf. własna + eurosport.onet.pl
oglądalność: (24250) komentarze: (66)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Złoty Orzeł profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Walnęło? Widziałeś co było w tamtym roku

 • pawel96 profesor
  @Reks @pawel96

  Nie raz Hofer wspominał, że czeka na Rosjan i miejsce jest dla nich zarezerwowane.

 • pawel96 profesor
  @Reks @ktosiek

  Kolejny kraj w kalendarzu PŚ, zaklepane miejsce w kalendarzu PŚ, FIS czeka na Rosjan, i największa zaleta - chęć jednoczesnego organizowania PŚ kobiet. - nie od dziś wiadomo, że FIS chce, aby jak najwięcej miast miało wspólne zawody PŚ, także w kombinacji.

 • ktosiek bywalec
  @Reks @pawel96

  W czym niby Niżny Tagił ma przewagę nad Wisłą? Mniejszą widownią czy kłopotami finansowymi, przez które skoczkowie mogliby nie otrzymać wypłat? Niby dlaczego FIS odebrał im PŚ w zeszłym sezonie?

 • pawel96 profesor
  @Reks @Reks

  Po pierwsze termin grudniowy jest raczej mało prawdopodobny, bo przewagę ma Nizny Tagił. Jeśli jednak Wisła zajęłaby ten termin, bo oczywiste, że kosztem tego miejsca w środku tygodnia przed Zakopanem.

 • SebaSzczesny profesor

  Wolałbym żeby Wisłę dali na początku w marca niż w listopadzie

 • berek3 stały bywalec

  Wybaczcie,ale chodziło mi o to,że związek powinien zająć się sekcją biegaczy i biegaczek o to mi chodziło kurde głupi tablet przekręca słowa,a potem wychodzą takie dziwadła :)

 • berek3 stały bywalec
  @Wojciechowski @thymiotus

  Miałbyc Pan,jak pisze to mi tablet zmienia slowa

 • berek3 stały bywalec
  @lukiw @lukiw

  Potwierdzam,ale nagrody są dóbr,tylko mało kibiców. Idei turniemu miało być przyciągnięcie skokoczkow,a ja bym wolałbym aby więcej kibiców przyszlo

 • NiebywalyMike bywalec

  Tak jestem zdecydowanie za, przynajmniej w sezonie olimpijskim przy którym kalendarz jest dość znacznie ukrócony. Zawsze jest pasjonująca walka o PŚ i przyspieszanie sezonu w latach olimpijskich jest dobrym rozwiązaniem :)

 • lukiw początkujący

  Wg mnie Raw Air to niewypał

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  Krzysiek987 też tak myślę i coś czuje że Stefek Hula zanotuje najlepszy sezon w karierze gdzieś koło 13-17 miejsca a Dawid będzie w 10 ;)

 • Reks bywalec

  Najlepiej jakby się udał grudzień w miejsce Rosji. Bo inauguracja byłaby zbyt kosztowna. Tylko mnie zastanawia, czy jeśli Wisła weźmie grudzień w miejsce Rosji (to są dwa konkursy), czy to oznacza że termin przed Zakopanem przepada, czy to byłby już aż trzeci konkurs?

  Natomiast termin między Engelbergiem a świętami (de facto: TCS) to byłoby pogwałcenie tradycji, jestem zdecydowanie przeciw temu. :(

 • krzysiek987 weteran
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  według mnie jeszcze lepszy niż 2016/2017.

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ....

  2015/2016-Najgorszy w karierze
  2016/2017-Najlepszy w karierze

  więc jaki będzie


  2017/2018 ?

 • thymiotus bywalec
  @Wojciechowski @berek3

  Szczerze powiem, że poza namową do kanibalizmu, nie wiem co chciałeś w swojej wypowiedzi przekazać.

 • berek3 stały bywalec
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Przecież są małe skocznie. A poza tym pan niech się sam je biegaczkami

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @kolos

  Jasny gwint, wiadomo, że PZN nie buduje skoczni, ale nie może się prawie pochwalić żadnym dorobkiem w lobbowaniu na rzecz ich budowy, za to zajmuje się wymysłami typu skoki na Narodowym. Za kilkanaście lat nie byłoby na nim komu z Polaków skakać, jeśli nie PZN nie zajmie się na poważnie walką o małe skocznie.

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Bo budowa skoczni nie leży w gestii PZN?? PZN może naciskać ale i tak nad tym władzę ma COS . A do tego dochodzą istniejące od zawsze animozje między działaczami z TZN a działaczami z Beskidów (którzy akruat teraz przewodzą PZN-owi). A do tego dochodzą jeszcze chęci a częściej ich brak u samorządów. no i zawsze żywe kwestie finansów... No i potem jest jak jest. Niestety. No ale akurat winy PZN-u trudno tu się doszukiwać.

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @kolos

  "Bywa" - słowo kluczowe. Jakoś nie mam przekonania, czy skóra jest warta wyprawki. Działania Tajnera i Wąsowicza w tej sprawie traktuję bardziej jako próbę prężenia muskułów, że czego my nie potrafimy.

  A jednocześnie ci herosi nie są w stanie wywalczyć przebudowy upadającej Średniej Krokwi czy powstania choćby jednego obiektu dla młodzieży na Podhalu...

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  No październik byłby bardziej ryzykowny chociaż w październiku 2016 warunki do naśnieżania skoczni były idealne a w październiku 2013 roku gdy planowano skoki na stadionie narodowym to spadł nawet śnieg. A więc bywa i tak.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Byłoby fajnie ale pewnie tak nie będzie.

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @kolos

  Niekoniecznie nawet chodzi o temperaturę. W listopadzie nietrudno jeszcze o deszcz, a przy nim naśnieżanie bywa daremne. W każdym razie jest to taki pomysł na siłę, chociaż zdecydowanie bardziej realny niż mrzonki Tajnera, żeby to zrobić... w październiku (!).

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Też jestem z tamtych ("tych"?) stron - mieszkam 20 km od Wisły :) I "ekstremalne" ciepła w listopadzie zdarzają się rzadko. W sumie częściej warunki są sprzyjające (sztucznemu naśnieżaniu). W styczniu naśnieżanie nie jest wcale za pół darmo - o prawdziwie śnieżną zimę w obecnych czasach trudno i naśnieżenie skoczni wyłącznie za pomocą śniegu który sam spadł to mrzonki. Dziś już nierealne. Choć oczywiście w styczniu temperatura jest zawsze pewna w przeciwieństwie do listopada.

 • Brzozowy stały bywalec
  Dla mnie bomba

  Jak się uda to będzie to taki prolog jak w narciarstwie alpejskim, który znacznie skróci nieznośne oczekiwanie na nowy sezon.

  A jak się nie uda to będzie piękna katastrofa i przednia beka ;)

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Przepraszam, nie pod tym artykułem miał być ten komentarz. ;)

 • Wojciechowski profesor

  Jednego przynajmniej nie uwzględnia się w skokach - "celowości" popełnienia błędu przez zawodnika, tej nieszczęsnej zmory piłki nożnej przy zagraniu ręką...

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @kolos

  W styczniu naśnieżają za pół darmo, w listopadzie grozi to w Wiśle zwożeniem śniegu z Tatr, jeśli nie będzie sprzyjających warunków - a w ostatnich latach nie zdarza się to często. Wiem, co mówię, jestem z tamtych stron. Nawet w dość zacienionej dolinie jak w Malince trzeba mieć szczęście w takim terminie, żeby było jak naśnieżać.

 • Stefann stały bywalec
  @anonim @znawca_japonskiego

  Rok temu onet, czy tam interia dały się nabrać na jeden z żartów portalu. Same wrzuciły artykuł na dany temat, a gdy skijumping przyznało się do żartu szybko go usunęli :')

 • Kolos profesor
  @kkkk @Wojciechowski

  W 2016 roku mieliśmy zimę jesienią :) Były takie temperatury ze już od połowy października można było skocznie śnieżyć.

 • Homeomorfismus doświadczony
  To nie żart.

  To prawda. Sam Tajner w wywiadzie dla TVP parę tygodni temu proponował takie rozwiązanie.

 • Kolos profesor
  @gyurcsops @gyurcsops

  Akurat w 2016 mieliśmy piękną zimę w listopadzie. A temperatury sprzyjające naśnieżaniu były nawet w październiku. Oczywiście nie zawsze tak było. Ale połowa listopada to względnie bezpieczny termin.

  Czytając poniższe komentarze znów widzę ze wychodzi typowa polaczkowatość że "nic się nie da" "po co" itp.

  I jakiś irracjonalny strach przed zrobieniem czegoś tylko odrobinę nietypowego...

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  A to na zawody w styczniu śnieżą skocznię w Wiśle za darmo??

  Jak dla mnie taka inauguracja w połowie listopada byłaby strzałem w dziesiątkę. Nie dość że mielibyśmy zimowy sezon rozpoczęty wcześniej niż dotąd to jeszcze w Polsce.

 • Wojciechowski profesor
  @kkkk @kkkk

  Można też zbudować stok narciarski na pustyni, tylko po co?

  Mamy w Polsce zimę co roku, w Wiśle - o dziwo - też. Dlaczego więc kombinować z pogodą i na siłę próbować zrobić zimę jesienią? W listopadzie śnieg czasem w Wiśle leży, ale dłużej niż kilka dni nie jest w stanie wytrzymać. A my mówimy jeszcze o kraju, w którym nie ma pieniędzy na parę skoczni dla juniorów, ale za to szuka się na fanaberie typu skoki na Stadionie Narodowym i przyspieszanie zimy...

 • anonim
  @anonim @W_S

  A to również, czemu nie! Zdążyłem zapomnieć. Na Narodowym miała być jakaś bardzo mała normalna, więc z naśnieżaniem problemu by nie było. W tym przypadku proponuję zawody pod koniec sierpnia. A LGP przesunie się najwyżej na maj.

 • W_S profesor
  @anonim @znawca_japonskiego

  Już się wystraszyłem przez moment, czytając Twój komentarz, że kibicujesz inauguracji na Narodowym :D

 • anonim

  Gdyby to miał być prima aprilis, nie byłoby znaku zapytania tylko byłaby to pewna informacja. A poza rym Onet chyba w prima aprilisy się nie bawi ...

  A co do artykułu, skoro on prawdziwy - jeśli chodzi o mnie to ja tam wciąż kibicuję inauguracji w Szczyrku w październiku.

 • kkkk weteran
  Koszty, koszty, koszty, koszty...

  Jak się wam nie podoba, to może w ogóle nie będzie PŚ w Wiśle

 • dzika_swinia weteran

  Jak was tak przejmują koszty, to przestańcie żyć, może mniej za was zapłacę

 • W_S profesor
  To raczej nie Prima Aprilis

  Kilka dni temu czytałem o tym. Jak dla mnie to dobry pomysł.

 • Wojciechowski profesor
  @wiatrhula111 @wiatrhula111

  Jeśli Finowie stawiają na Kuusamo, a miejsce Lahti w kalendarzu PŚ jest niejako oczywiste, Kuopio powoli będzie chyba wypadać z gry - nie ma nie miejsca po Lahti z powodu Raw Air, a do tego pozycja Finlandii w skokach jest ogólnie nieciekawa.

  Co do Niemiec - tam jest bodaj jakieś wewnątrzzwiązkowe porozumienie, że zawody w Klingenthalu i Titisee-Neustadt będą organizowane wymiennie (choć głowy nie daję). Zresztą na "niedobór" PŚ w Rudawach narzekać raczej nie mogą.

 • krzysiek987 weteran
  @gyurcsops @dervish

  Bo oficjalne źródło tej informacji to onet, ponieważ w samym artykule jest napisane,że informuje o tym w rozmowie z eurosport.onet.pl

 • slander86 stały bywalec
  @gyurcsops @dervish

  zwłaszcza, że na eurosporcie było 29 III xd

 • dervish profesor
  @gyurcsops @Krzysiek987

  co wy z tym onetem nie możecie powołać się na bardziej wiarygodne źródła? Te wiadomość widziałem na innych portalach bo na onet nie zaglądam.

 • wiatrhula111 profesor

  Mnie tam zamiast wymówek związanych z kosztami bardziej interesuje to ,że nie ma tu Kuopio i Klingenthal.
  Za to cieszy obecność Tauplitz.Puchar świata mógłby zacząć się tydzień wcześniej tak żeby zmieścić Rosję[nie musi być to Niżny Tagił] i dać gdzieś Kuopio[bo w Klingenthal to chyba organizatorzy się wycofali] lub Predazzo [skoro jest tam kombinacja]

 • tomek20 weteran

  To najbardziej prawdopodobna informacja z pojawiających się tu dzisiaj. Jednak mi się ten pomysł nie podoba. Organizacja zawodów w połowie listopada generowałaby duże koszty związane z naśnieżaniem. Już ten termin grudniowy jest dużo lepszy choć i wtedy nie ma gwarancji dobrej pogody.

 • krzysiek987 weteran
  @gyurcsops @ktosiek

  to prawda, ten artykuł kilka dni temu był na onet.pl

 • jakledw12 weteran

  To nie żart wg mnie

 • Wojciechowski profesor
  @zibidob @zibidob

  Może to też jest dowcip, tylko najbardziej zakamuflowany. Brawo za odkrycie! ;)

 • ktosiek bywalec
  @gyurcsops @gyurcsops

  To nie żart, to news sprzed paru dni z Onetu i innych portali internetowych.

 • zibidob bywalec
  Może mi tylko ktoś wytłumaczyć,

  co robi ta cholerna klasyfikacja PŚ 2004/2005? Wiem, że to Prima Aprilis, ale bez przesady...
  http://screenshot.sh/oAeZW5ZXq2fAB http://screenshot.sh/odZzDcZGD0lSN http://screenshot.sh/m8T2nxmxxoIpH http://screenshot.sh/mGT9dBMJdMD5j

 • gyurcsops doświadczony

  Uważajcie bo w połowie listopada u nas klimat może zaserwować +20 stopni więc to trochę ryzyko . Ale to i tak prima aprilisowy artykuł więc nic z tego :)

 • zibidob bywalec
  @zibidob @dzika_swinia

  A w jakim celu ?

 • dzika_swinia weteran
  @zibidob @zibidob

  Michał Dob ucisz sie juz

 • zibidob bywalec
  Piękny żart.

  Wiadomo że wtedy Wisła się nie zgodzi XD

 • FunFact profesor
  @kakagonzalez @kakagonzalez

  To jest akurat artykuł bez żarciku, czytałem bardzo podobny artykuł przed kilkoma dniami. A czy ma to sens? Rozum mówi 'nie', bo koszty organizacji będą ogromne, a pieniądze można wydać w lepszy sposób niż topić w naśnieżanie skoczni. Z drugiej jednak strony, serce mi mówi stanowcze 'tak', gdyż do Wisły mam stosunkowo blisko, no i inauguracja PŚ w Polsce, to też by było coś. Ponadto zawsze jeden weekend skoków więcej i jeden tydzień czekania mniej.
  Jednakowoż i tak bliżej mi do słuchania głosu rozumu. Na szczęście mam taki komfort, że decyzja w żadnym stopniu nie zależy ode mnie :)

 • pawel96 profesor

  Ten news niestety jest prawdą, ostatnio nawet Tajner się ślinił w studiu TVP na myśl "prologu" między latem a zimą w Wiśle. Jako termin podawał nawet przełom października i listopada, dwa lub trzy tygodnie przed startem regularnego sezonu PŚ.

  A fakt, że Wisła walczy o dwa konkursy też nie jest żadną nowością...

 • slander86 stały bywalec
  @kakagonzalez @kakagonzalez

  Już wcześniej się pojawiły pogłoski o inauguracji PŚ w Wiśle ;>

 • kakagonzalez stały bywalec

  Jeśli Wąsowicz wspomina o firmie Supersnow, to może być to prawda. Albo bardzo wysokiej klasy troll.

 • Wojciechowski profesor
  @Stoszek @Stoszek

  Na większości skoczni nigdy nie było - a przez lata choćby w Zakopanem.
  Prędzej za fałszywkę uznałbym kalendarz bez konkursu drużynowego w Willingen...

 • Stoszek profesor
  @Stoszek @Wojciechowski

  Z tego co wiem to w Neustadt nigdy drużynówek nie było, więc tak dziwnie na tej skoczni. Chociaż ciekawie by się to oglądało

 • Wojciechowski profesor
  @Stoszek @Stoszek

  A to dlaczego? Mało było "druzynówek" na początku sezonu?

  Kalendarz jest autentyczny, to jest zarys kalendarza PŚ 2017/2018 opublikowany przez FIS jesienią zeszłego roku.

 • Stoszek profesor
  -

  Ten kalendarz to jakiś fake. Nie wyobrażam sobie drużynówki w neustadt

 • slander86 stały bywalec

  9-10 grudnia jest wolny. Trzeba mieć nadzieję, że zamiast Niżnego Tagiłu, bo chyba ten termin jest zarezerwowany dla nich, Wisła wskoczy na to miejsce, bo połowa listopada... no nie :/

 • anonim
  Kulm

  Jest skocznią,na której HS znajduję się na 225 metrze a nie na dwusetnym :)

 • Wojciechowski profesor

  I to, niestety, żartem już chyba nie jest.
  Niestety, bo komuś się chyba w głowie przewraca, żeby płacić kupę pieniędzy za naśnieżanie skoczni w listopadzie. Łatwo wydaje się cudze złotówki...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).