Podwójny mistrz świata odwiedził swoją byłą szkołę

 • 2017-05-22 00:49

Stefan Kraft nie próżnuje po powrocie z posezonowych wakacji i rozpoczęciu przygotowań do kolejnej edycji Pucharu Świata. 24-latek w czwartek gościł w Hermann-Wielandner School w Bischofshofen, do której sam uczęszczał jako dziecko.

Każdy utytułowany sportowiec jest przyzwyczajony do bycia w centrum uwagi. Stefan Kraft, jako rekordzista świata w długości skoku narciarskiego, zdobywca Kryształowej Kuli oraz dwóch złotych medali Mistrzostw Świata, kontakty z mediami opanował niemal do perfekcji. Przy okazji zaproszenia do szkoły w Bischofshofen, podopieczny Heinza Kuttina musiał zmierzyć się z zupełnie nowym doświadczeniem. Tym razem w rolę żurnalistów wcielili się aktualni uczniowie wspomnianej placówki. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Uniwersytet dla dzieci", organizowanego przez Uniwersytet w Salzburgu. Tematem przewodnim było hasło "Wiedza inspiruje". Oto próbka pytań z sali, którym Austriak musiał stawić czoło.

Co trzeba było zrobić, aby zostać skoczkiem klasy światowej?

Jako uczeń, musisz odrobić swoją pracę domową, aby uzyskać jak najlepszą ocenę. Będąc sportowcem, chcąc się rozwijać, również trzeba odrabiać zadanie domowe. Mowa tutaj o codziennym treningu czy nowinkach sprzętowych.

Czy skoki są dla ciebie rutyną podobną do pracy biurowej?

Kiedy siedzę na belce startowej skoczni w Bischofshofen, która znajduje się nieopodal, nie ma miejsca na rutynę. Każdy lot jest nowym doświadczeniem.

Skok na odległość 300 metrów będzie możliwy?

Dlaczego nie? Najpierw musimy jednak doczekać się budowy znacznie większych skoczni od tych, które mamy do dyspozycji w tym momencie.

Po serii pytań, dzieciom w wieku 8-12 lat zaprezentowano trening skoczka narciarskiego, chcąc jednocześnie zachęcić najmłodszych do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną sportów zimowych. Jak przyznał najlepszy zawodnik sezonu 2016/2017, w najbliższych latach, oprócz kariery profesjonalnego sportowca, zamierza on rozpocząć edukację na uczelni wyższej. W planach ma podjęcie nauki na kierunku "Sport i odżywianie".


Dominik Formela, źródło: salzburg.com
oglądalność: (7429) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stefann stały bywalec
  \"Kontakty z mediami opanował niemal do perfekcji.\"

  Taki szum zazwyczaj źle się kończy dla zawodnika. Mam nadzieję, że Stefan nie zapomni co jest najważniejsze. Prevc nie chciał takiej atencji, a ta i tak wykończyła jego formę, po Krafcie widać, że lubi być w centrum uwagi. W każdym razie życzę mu jak najlepiej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).