Peter Prevc promuje bezpieczeństwo na drodze

 • 2017-05-24 11:16

Słoweński mistrz skoków przyłączył się do krajowej akcji promującej rozważną jazdę. Organizatorzy skupiają się przede wszystkim na kwestii zachowania bezpiecznego dystansu między pojazdami.

- Zachowywanie dostatecznej odległości jest podstawą bezpieczeństwa na drodze. Chciałbym zwrócić się do wszystkich widzów: bądźmy lepsi! Mówię to najzupełniej szczerze, musimy dbać o bezpieczeństwo swoje, jak również innych użytkowników drogi - powiedział Prevc w rozmowie z portalem RTV SLO. - Cieszy mnie to, że kultura jazdy w naszym kraju poprawia się, jednak nadal jest wiele do zrobienia.

- Kilka lat temu miałem na drodze wypadek, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. W czasie jazdy w moim samochodzie pękła opona. Natychmiast otrzymałem pomoc – wspomina skoczek.

Lider reprezentacji Słowenii przyznał także, że ze względu na swoją pracę jest w trasie niezwykle często i zdarzyło mu się na chwilę zasnąć za kierownicą. Udało mu się uniknąć obrażeń, ale od tamtej pory jest na drodze bardzo ostrożny.

Co zdaniem Prevca przeszkadza w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa dróg? Kierowcy, którzy tak skupiają się na ekonomiczności swojej jazdy, że nie zwracają wystarczająco dużej uwagi na inne pojazdy.


Magdalena Celuch, źródło: rtvslo.si
oglądalność: (8138) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 weteran
  @Lestek,

  on wogóle nie jest zbyt urodziwy (ale ma inne zalety;)

 • anonim
  @smyklJ @smyklJ

  I tego się trzymajmy, portal jest polski, gadamy po polsku.

 • smyklJ bywalec
  @smyklJ @znawca_japonskiego

  Dobrze,ze Ty rozumiesz.

 • anonim
  @smyklJ @smyklJ

  Ty po polsku zdaje się nie rozumiesz, to co dopiero po japońsku ...

 • anonim
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Sorry, ale co ma piernik do wiatraka? Cześć mu się należy ale we właściwiych temu miejscach ...

 • smyklJ bywalec
  @smyklJ @znawca_japonskiego

  Móglbys po japońsku?

 • Lestek profesor

  Ale ma żółtą jedynkę. Chyba, że złotą.

 • Nowyskoczek5 profesor
  ...

  R.I.P Nicky Hayden

 • anonim
  @smyklJ @smyklJ

  Jeśli pytasz o dwa komentarze autorstwa mojego i @Oreo, odnosimy się do tego, że Ernest Prislic, członek słoweńskiej kadry B, został potrącony przez samochód w grudniu ubiegłego roku, przez co dwa tygodnie był w śpiączce. A jeśli masz pytania co do tekstu artykułu to chyba tylko korepetycje czytania ze zrozumieniem na poziomie przedszkolnym mogą pomóc.

 • smyklJ bywalec
  o co tu

  chodzi ?

 • anonim
  @Oreo @Oreo

  Toć to nie z jego winy tej wypadek ... to w niego właśnie jakiś gość wjechał ...

 • Oreo profesor

  Ernest Prislić powinien być twarzą tej kampanii.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).