Kamil Stoch: "Letnie starty nie są punktem docelowym"

 • 2017-07-01 12:46

Za polskimi skoczkami kolejny obóz przygotowawczy do sezonu 2017/2018. W ostatnich dniach kadry narodowe A i B udały się do Austrii, gdzie w Ramsau i Bischofshofen zawodnicy mieli okazję potrenować na obiektach HS 98 i HS 140. Próby w tej drugiej miejscowości były pierwszymi tego lata na dużej skoczni. Swoimi wrażeniami w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym w ramach Sportowego Wieczoru Telewizji Polskiej podzielił się drugi zawodnik minionej edycji Pucharu Świata - Kamil Stoch.

Kamil StochKamil Stoch

- Przejście na większy obiekt zawsze jest miłe i pozytywne. Zaczęliśmy od średniej skoczni w Szczyrku, a następnie przez dwa niemal miesiące trenowaliśmy na obiektach normalnych. Osobiście czekałem już na skocznię dużą. Lubię, kiedy pod nartami jest większy opór powietrza, większa szybkość, a także kiedy mam więcej czasu w locie na nadrobienie czegokolwiek. Widzę jednak, że jest sporo rzeczy, nad którymi muszę popracować. Muszę wczuć się w duże skocznie, a następnie odnaleźć dobry system na jeszcze lepsze skakanie - zauważa triumfator 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

- Cały sezon letni jest przygotowaniem do sezonu zimowego, ale to też oddawanie skoków. Ja traktuję ten okres tak samo, jak skoki na śniegu. Możliwość skakania jest dla mnie najważniejsza. Letnie starty nie są priorytetem i punktem docelowym, więc nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to nic wielkiego się nie stanie. Przy rozpoczęciu zimy i tak nikt już nie pamięta o tym, co działo się latem - dodaje 30-latek w rozmowie z TVP.

- W tym momencie wszystko jest w porządku. Na tym etapie przygotowań nie prezentuję może wybitnej dyspozycji, ale jest stabilna. Widzę kilka elementów, nad którymi czeka mnie dalsza praca. Uważam, że aktualnie jestem odrobinę lepszy niż na tym samym etapie przed rokiem. Cieszę się, że nadal widzę rezerwy, dzięki czemu wciąż się rozwijam - zakończył drużynowy mistrz świata z Lahti.

Pełną rozmowę możecie obejrzeć >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: TVP
oglądalność: (12204) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tim doświadczony

  Po liczbie wykonawców chętnych na wykonanie remontu torów najazdowych w Wiśle można chyba, tylko liczyć na pasjonata, który to zrobi po kosztach jak to jest w Zakopanem...

 • Tim doświadczony

  Coś redakcja skijumping śpi...

  "Za niespełna pięć miesięcy będziemy świadkami inauguracji zmagań w elitarnym cyklu Pucharu Świata 2017/2018. Zanim jednak w Wiśle pojawią się czołowi zawodnicy, skocznię im. Adama Małysza czeka remont torów najazdowych. Póki co włodarze COS-u w Szczyrku poinformowali o unieważnieniu pierwszego przetargu na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.

  W związku z wymaganiami postawionymi przez działaczy FIS-u, 14 czerwca zamawiający, którym jest Centralny Ośrodek Sportu ? Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, ogłosił przetarg nieograniczony w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji. Od firmy, która przeprowadzi prace na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, wymaga się m.in. demontażu istniejących torów najazdowych wraz z całą aparaturą chłodzenia i zraszania rozbiegu oraz zastąpienia ich nowym zintegrowanym systemem śladów zimowo-letnich.

  Termin składania dokumentów wymaganych do udziału w procedurze przetargowej upłynął 29 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00. Niedługo potem, nastąpiło otwarcie oferty złożonej przez czeską firmę MANA ORIGINAL d.o.o., która jako jedyna napłynęła w terminie do siedziby COS OPO w Szczyrku. Czesi wycenili koszt inwestycji na 1,9 miliona złotych, dając 96 miesięcy gwarancji na przeprowadzone prace budowlane. Propozycja złożona przez naszych południowych sąsiadów nie mogła został przyjęta ze względów formalnych ? po pierwsze, firma nie wpłaciła należnego wadium, a po drugie, oferta nie spełniała określonych wymogów. Włodarze COS OPO w Szczyrku po wnikliwej analizie podjęli decyzję o unieważnieniu postępowania przetargowego.

  Tego samego dnia został rozpisany kolejny konkurs ofert, który powinien wyłonić wykonawcę prac budowlanych związanych z instalacją nowych torów najazdowych z systemem mrożenia na skoczni im. Adama Małysza. Termin zgłaszania ofert w drugiej procedurze przetargowej upływa 14 lipca 2017 roku o godz. 10:00. "

  http://www.skokipolska.pl/2017/06/30/cos-uniewaznil-przetarg-na-remont-torow-najazdowych-w-wisle/

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  lukas943 jeszcze sięgnie napewno ;)

 • lukas943 bywalec
  Motywacja

  Szczerze mówiąc dziwie się, że Kamil ma jeszcze motywacje do skakania. Ma w swoim dorobku już wszystko ale mimo to stracił KK która była na wyciągnięcie ręki. Jeśli nie udało mu się w tym roku to nie sądzę aby jeszcze kiedyś po nią sięgnął. Pewnie priorytetem będą IO i MŚwL chociaż oficialnie sam Kamil tego nie przyzna.

 • Domin10 profesor

  Kamil Stoch i Piotr Żyła to jedyni nasi skoczkowie którzy LGP traktują ulgowo. Kot skacze latem bardzo dobrze (Chociaż w tym roku i PŚ szło mu świetnie) Kubacki jest typowym skoczkiem letnim (Oby to jednak zmienił). Ziobro skacze dość nierówno i tu nie ma żadnej reguły. Podobnie z Hulą

 • Mirabell początkujący
  @W_S @W_S

  Ale gdyby został Mistrzem w Lotach byłoby miło. Miałby wszystko, co skoczek (indywidualnie może) osiągnąć.

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  a lato to jak na lato ;)

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  wygraj Kamil wszystkie zawody i po zamiatane w PŚ będzie ;)

 • kibicsportu profesor
  @W_S @W_S

  Ja chciałbym IO i MŚwL. Mógłby zdobyć złoto w lotach, bo wtedy miałby wszystko zdobyte.

 • W_S profesor
  Oby Kamil był w swojej fenomenalnej formie w nadchodzącym sezonie

  Mam nadzieję, że znowu do samego końca powalczy o KK(oby z lepszym skutkiem niż w minionym sezonie), mam też nadzieję na obronę złota IO(choć każdy medal będzie wielkim sukcesem). TCS i MŚwL nie będą aż takie ważne, więc podczas tych imprez nie musi być w najwyższej formie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).