FC w Villach: Trening dla Westman, Eder i Wagnera

 • 2017-07-01 12:40

Lisa Eder z Austrii oraz Frida Westman ze Szwecji uzyskały najlepsze odległości przy okazji oficjalnego treningu pań przed sobotnią inauguracją cyklu FIS Cup 2017/2018. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł Lukas Wagner z Niemiec. Z grona Biało-Czerwonych najwyższe lokatę zajęła Kamila Karpiel. Męska część zespołu odpuściła przedpołudniową sesję. O 12:00 początek serii próbnej.

Kobiety:

Przedpołudniowy trening płci pięknej rozpoczął się z 18. belki startowej. Skaczące na początku stawki Lisa Eder i Frida Westman poszybowały na 85. metr. Po kilku kolejnych zawodniczkach najazd skrócono do platformy nr 16, a skoczkiń urodzonych w 2001 roku nie pokonała już żadna z uczestniczek rywalizacji w Villach. Trzecie miejsce przypadło Luisie Goerlich z Niemiec (84,5 metra; 16. belka).

Na starcie stawiło się 25 z 35 zgłoszonych atletek. Najlepiej z naszych rodaczek zaprezentowała się Kamila Karpiel. Członkini grupy tatrzańskiej wylądowała na 79. metrze (16. belka), co było 9. wynikiem serii. Kinga Rajda (76 metrów; 16. belka) i Joanna Kil (75,5 metra; 18. belka) uplasowały się kolejno na 13. i 14. miejscu. Z treningowej próby zrezygnowała Anna Twardosz.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki oficjalnego treningu kobiet

Mężczyźni:

Sprawnie rozegrana została również seria treningowa mężczyzn, w której udział wzięło zaledwie 47 z 77 zgłoszonych skoczków. Na rozbiegu Alpenareny zabrakło m.in. Polaków, którzy sobotnie skoki zaczną od serii próbnej.

Najlepszym dotychczas wynikiem dnia może pochwalić się Lukas Wagner. 22-letni Niemiec z 10. belki uzyskał 96 metrów. Drugi był Thomas Aasen Markeng z Norwegii (95,5 metra; 10. belka), natomiast czołową trójkę zamknął Mathis Contamine (94,5 metra). Należy dodać, iż 15-letni Francuz skakał z dłuższego najazdu - z platformy startowej nr 12.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki oficjalnego treningu mężczyzn

Skrócone wyniki treningu FC Pań w Villach (HS 98); 01.07.2017
Lp.ZawodniczkaKrajOdl.Belka
1 EDER Lisa AUT 85.0 18
1 WESTMAN Frida SWE 85.0 18
3 GOERLICH Luisa GER 84.5 16
4 SEYFARTH Juliane GER 84.0 16
5 STRAUB Ramona GER 83.0 16
6 PURKER Claudia AUT 82.5 16
6 MIKASE Ren JPN 82.5 18
8 FREITAG Selina GER 79.5 16
9 MAIR Sophie AUT 79.0 16
9 KARPIEL Kamila POL 79.0 16
13 RAJDA Kinga POL 76.0 16
14 KIL Joanna POL 75.5 18
DNS TWARDOSZ Anna POL
Skrócone wyniki treningu FC w Villach (HS 98); 01.07.2017
Lp.ZawodnikKrajOdl.Belka
1 WAGNER Lukas GER 96.0 10
2 MARKENG Thomas Aasen NOR 95.5 10
3 CONTAMINE Mathis FRA 95.0 12
4 VODAN Aljaz SLO 94.5 10
4 MAYLAENDER Axel GER 94.5 12
6 SEIDL Fabian GER 94.0 10
6 CECON Federico ITA 94.0 10
6 WEIGEL Justin GER 94.0 12
9 KURITA Riki JPN 93.5 10
10 MAYLAENDER Dominik GER 93.0 10
DNS WĄSEK Paweł POL
DNS KASTELIK Dominik POL
DNS BIELA Stanisław POL
DNS CZYŻ Bartosz POL
DNS KANTYKA Przemysław POL
DNS BUKOWSKI Łukasz POL
DNS RAJDA Mateusz POL
DNS JUROSZEK Kacper POL
DNS SKUPIEŃ Damian POL
DNS NIEMCZYK Karol POL

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3323) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • butczan1 doświadczony

  Seria próbna dużo lepsza w wykonaniu dziewczyn. Rajda 2, Karpiel 3, Twardosz 6.

 • anonim

  Nie ma to jak oceniać formę zawodników i zawodniczek, w szczególności juniorów, po zaledwie jednym treningu :D Po pierwsze to jeden trening, a juniorzy i juniorki zawsze są chimeryczni, po drugie są tam chyba jakieś zawirowania, bo nie wierzę w skok formy Szwedki.

 • Major_Kuprich profesor
  Wnioski

  Po 1 treningu 1 międzynarodowego startu w lecie.
  Rajda równia pochyła w dół - kopia Pałasz.
  Panowie czują się mocni - oby ich to nie zgubiło :)
  Moim zdaniem odpuszczanie 1 treningu jest nie na miejscu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).