PZN ustalił składy kadry B i C

 • 2004-04-24 16:11
Polski Związek Narciarski ustalił składy kadry B i C - bezpośredniego zaplecza podstawowej grupy narodowej na nadchodzący sezon 2004/2005. W obu przypadkach zaszły znaczne zmiany w stosunku do poprzedniej zimy i jest to mieszanka doświadczonych zawodników oraz juniorów...

Kadra B, którą poprowadzą austriacki szkoleniowiec Stefan Horngacher wraz ze swoim asystentem Łukaszem Kruczkiem, będzie składać się z następujących zawodników:

- Robert Mateja, WKS Zakopane, 1974
- Tomisław Tajner, AZS AWF Katowice, 1983
- Tomasz Pochwała, AZS AWF Katowice, 1983
- Krystian Długopolski, AZS AWF Katowice, 1980
- Kamil Stoch, LKS Poroniec ZSMS, 1987
- Dawid Kowal, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1988
- Sebastian Toczek, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1988
- Paweł Urbański, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1987
- Wojciech Topór, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1987

W porównaniu z poprzednim sezonem znaleźli się w niej zawodnicy kadry A: Robert Mateja, Tomisław Tajner oraz Tomasz Pochwała. Przyczyną ich degradacji były zapewne słabe wyniki osiągane minionej zimy. Szansę na występy w kadrze B otrzymał Krystian Długopolski, który był najlepszym i najskuteczniejszym (najwięcej razy punktował) zawodnikiem Pucharu Kontynentalnego. Pozostali członkowie tej grupy to juniorzy - Kamil Stoch, Dawid Kowal - srebrni medaliści Mistrzostw Świata juniorów w norweskim Stryn. W kadrze znaleźli się także Sebastian Toczek, Paweł Urbański, skaczący w poprzednim sezonie w kadrze C oraz nowicjusz - 17 letni Wojciech Topór.

Podopieczni Stefana Horngachera, tworząc bezpośrednie zaplecze kadry narodowej, będą startować w Pucharze Kontynentalnym, a osiągający najlepsze wyniki otrzymają szansę na start w Pucharze Świata.

Kadra C, prowadzona przez Piotra Fijasa, byłego asystenta Apoloniusza Tajnera, będzie się składać z następujących zawodników:

- Grzegorz Sobczyk, WKS Zakopane, 1981
- Rafał Śliż, KS Wisła Ustronianka, 1983
- Jan Ciapała, TS Wisła Zakopane, 1987
- Wojciech Pawlusiak, KS Sokół Szczyrk ZSMS, 1986
- Piotr Żyła, KS Wisła Ustronianka, 1987
- Krzysztof Styrczula, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1986
- Przemysław Wyrwa, KS Wisła Ustronianka, 1986
- Mateusz Wantulok, KS Wisła Ustronianka, 1987

Grupa składa się przede wszystkim z młodych zawodników, a liderami będą zapewne seniorzy - Grzegorz Sobczyk, reprezentant kadry A minionego sezonu oraz Rafał Śliż. Pozostali skoczkowie to juniorzy - Jan Ciapała, który całą zimę zmagał się z kontuzjami, ale wrócił już do pełnej sprawności, Krzysztof Styrczula startujący w Mistrzostwach Świata juniorów w Stryn oraz Wojciech Pawlusiak, Piotr Żyła, Przemysław Wyrwa i Mateusz Wantulok. Dużym zaskoczeniem jest brak w powyższych składach Grzegorza Śliwki...

witeck, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4304) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Walther początkujący

  Huraa! Są składy! I Toczek w kadrze B!!!

 • Walther początkujący

  W tym artykule jest błąd!!! Najpierw jest "Grupa składa się z młodych zawodników, a liderami będą zapewne seniorzy - Grzegorz Śliwka, reprezentant kadry A(...)", A później "Dużym zaskoczeniem jest brak w powyższych składach Grzegorza Śliwki... " Poprawcie to może.

 • witeck początkujący
  @ Walther

  Walther - dzięki za zwrócenie uwagi. Do tekstu wkradł się chochlik drukarski :-) Pozdrawiam...!

 • anonim
  @Walther

  Czytaj uważnie !!!

 • Adi.P. początkujący
  Witeck

  A gdzie ty widziałeś w Stryn S. Toczka?

 • fafik początkujący

  Czemu Janek Ciapała jest w C???:(

 • Adi.P. początkujący
  Witeck

  Teraz jest ok.

 • anonim
  do autora textu

  @witeck - Tomisław Tajner skacze w AZS AWF Katowice, a nie w KS Wisła Ustronianka :) pozdrowionka

 • anonim

  a co z grzesiem sliwka? :(((

 • anonim
  :(

  ...Czyźby poszedł na przedskoczka? Chcę Śliwkę chcę Śliwkę chcę Śliwkę~! Co jest, mam pisać jakieś protesty?

 • anonim

  taki Topór w kadrze B a Janeczek Ciapała w C.. P[rzecież to nie sprawiedliwe!!!!!!!!!!!!

 • anonim
  To skandal

  jakiś Topor w kadrze B, a ciapała w kadrze C, a Sobczyk też dopiero w C
  Zabiłbym za te składy, są kloszmarne.

 • anonim
  do redakcji

  Ja trochę nie na temat, ale czy nie moglibyście zrobić tak, by podpisy pod zdjęciami były bardziej czytelne?

 • anonim

  Tonio powinien byc w kadrze A

 • anonim
  Śliwka

  Wiem , że Śliwka był słaby , ale jednak przynajmniej w kadrze C powinien się znaleść. Niech "młode wilki " jeszcze poczekają. Pozdrawiam.

 • anonim

  @Marta - zgadzam się! jego forma była na pewno stabilniejsza niż bacheldy.

 • anonim
  ...

  Hmm, stabilniejsza niz Bachledy, tzn nawet raz nie wszedl do 30...

 • anonim
  A czy jest kadra D ? jesli tak to podajcie jej składy !

  A czy jest kadra D ? jesli tak to podajcie jej składy !

 • anonim
  hmm moim ZDANIEM TO APOLONIUSZ TAJNER POWINEN WZIĄĆ SIĘ ZA SWOJEGO SYN

  hmm moim ZDANIEM TO APOLONIUSZ TAJNER POWINEN WZIĄĆ SIĘ ZA SWOJEGO SYNA I ZROBIĆ Z NIEGO GWIAZDE !!!!

 • anonim

  @KOOL - co nie zmienia faktu że bachleda kwalifikował się sporadycznie i nie ma odpowiednich parametrów na bycie skoczkiem :] a ogólnie Tonio całkiem nieźle radził sobie np. w COC

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).