Skład Polski na LPK w Kranju

 • 2017-07-05 11:06

Polski Związek Narciarski podał skład naszej reprezentacji na zawody inaugurujące cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017. Konkursy odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę, a zobaczymy w nich pięciu naszych skoczków.

Decyzją trenerów kadr narodowych, do Słowenii uda się trzech członków kadry B oraz dwóch przedstawicieli kadry C. Do Przemysława Kantyki, Bartosza Czyża i Pawła Wąska, którzy startowali w miniony weekend w zawodach FIS Cup w Villach, dołączą skoczkowie, którzy punktowali w poprzedniej edycji Pucharu Świata - Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł.

Oficjalną listę startową poznamy w czwartek po godzinie 20. Oficjalny trening odbędzie się w piątek o 17:30, natomiast start zawodów inaugurujących LPK 2017 wyznaczono na godzinę 19:45. Drugi konkurs zaplanowano na sobotę na godzinę 9:30.

Skład Polski na LPK w Kranju:

- Klemens Murańka (16. miejsce w klasyfikacji końcowej PK 2016/2017);

- Aleksander Zniszczoł (42. miejsce w klasyfikacji końcowej PK 2016/2017);

- Paweł Wąsek (52. miejsce w klasyfikacji końcowej PK 2016/2017);

- Bartosz Czyż;

- Przemysław Kantyka.

Program LPK w Kranju (HS 109):

Czwartek, 06.07.2017

20:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 07.07.2017

17:30 - Oficjalny trening

19:45 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 08.07.2017

8:30 - Seria próbna

9:30 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (10319) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk weteran
  @camdene @camdene

  No to dosyć interesujący skład. Bardzo podobnie jak polski

 • Dolnoslazak doświadczony
  @Dolnoslazak @kolos

  Ależ ja nie oczekuję elaboratów z obszerną analizą aktualnej formy każdego z zawodników. Wystarczyło by mi krótkie zdanie o tym że postali członkowie kadry B mają teraz treningi siłowe albo przygotowują się do występu w Wiśle czy coś w tym stylu.

  Niemniej jednak masz rację że to dziennikarze powinni dopytać. Zajrzałem jeszcze na trzy inne portale tematyczne o skokach oraz trzy największe polskie portale wielotematyczne i w zasadzie nigdzie nie zrobiono nic więcej niż tylko przepisanie komunikatu PZN i dodanie (albo i nie) kilku zdań komentarza na temat ostatnich występów zgłoszonych do zawodów skoczków.

 • Kolos profesor
  @Dolnoslazak @Dolnoslazak

  PZN nie ma obowiązku wytwarzać kilkustronicowych wyjaśnień czemu powłoano tego a nie tamtego. Od tego sá dziennikarze jeśli ciekawi są powodów powołania by dopytać trenera/innego decydenta.

 • Dolnoslazak doświadczony

  Zastanawiająca jest polityka informacyjna PZN. Skład jest mocno eksperymentalny a w oficjalnym komunikacie brakuje choćby słowa komentarza dlaczego wybrano tych właśnie skoczków.

  Jak dla mnie możliwości takiego stanu rzeczy są dwie: albo PZN założył ze LPK nikogo nie interesuje i nie ma się komu tłumaczyć albo zawodnicy nominalnej kadry B dalej potykają się o własne narty.

 • dervish profesor
  @Pavel @EmiI

  Zniszczoł na papierze był w kadrze B. Ale faktycznie na poczatku zimy stal się podopiecznym Horngachera i szedł podobna drogą jak wczesniej Wolny, czyli jako podopieczny dostawał miejsce w zawodach bez względu na prezentowana formę i że jest ktoś zdecydowanie lepszy czyli Ziobro.

 • camdene profesor
  Skład gospodarzy:

  Peter Prevc, Miran Zupančič, Rok Justin, Rok Tarman, Nejc Dežman, Tilen Bartol ,Timi Zajc, Matjaž Pungertar, Tomaž Naglič, Andraž Pograjc, Ziga Jelar, Bor Pavlovčič i Aljaž Vodan.

  W sobotę zamiast Prevca Andraz Modic.

  Czyli postanowiono dać szansę w zasadzie drugiemu a nawet trzeciemu garniturowi-nie jak zakładano, że będzie startować cała kadra A+reszta. Prevc startuje ale to chyba ze względu na tradycję,podbudowanie siebie,cele marketingowe-ogólnie-ktoś musi przyciągnąć ludzi na zawody-w Wiśle podobno go nie będzie-reszta kadry A tak. Obsada gospodarzy nie tak mocna ale nie zdziwię się jak znowu rozegrają wewnętrzne mistrzostwa kraju.

  Na starcie ma się pojawić 70 zawodników z 18 krajów.

 • EmiI profesor
  @Pavel @dervish

  Zniszczoł nie był członkiem kadry A, to była dziwna autorska koncepcja by go powołać na 1 period zimy z kadry Matei. Ale co do lata to faktycznie podział kadrowy będzie decydujący myślę. Ewentualnie zamiast Miętusa czy Wolnego w europejskiej częścii LGP wystąpi Ziobro.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Być może na Wisłę z racji krajówki się załapie, ale już zdanie z jednego z wywiadów z Horngacherem, świadczy, że nie bardzo liczą, na wyniki latem:

  "Skupiamy się obecnie na podstawach i zobaczymy w październiku jakie przyniesie to rezultaty"

  Z resztą osobiście uważam, że chcą uniknąć kompromitacji nawet w Polsce go nie wystawią, ale pożyjemy zobaczymy.

 • dervish profesor
  @Pavel @pavel

  Stan pośredni to jest to co ja nazywam dziwactwem Horngachera. Będzie wystawiał Krzyska tylko dlatego, ze jest jego podopiecznym. Tak było w zeszłym sezonie letnim z Wolnym, a póxniej zimą ze Zniszczołem.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Z tym Miętusem to różnie może być, póki co nic nie wiemy o jego formie i być może nawet na ten LPK był za słaby. Start w Kranju dla niego wydawał się najbardziej logiczny, dużo bardziej niż np Zniszczoła czy Murańki. Tu są dwie opcje, albo tę dwójkę przebił o głowę, albo spadł poniżej i to sporo, a wtedy jego występ w LGP jest raczej mało prawdopodobny, jakoś nie chce mi się wierzyć w stan pośredni.

 • kubsontter bywalec

  Przede wszystkim liczę na Wąska.Po za tym Murańka w końcu powinien pokazać na co go stać.Czyż może jechać,dla doświadczenia.Za Zniszczoła i Kantykę wziąłbym Stękałę(na pewno ma potencjał,a jeden słabszy sezon nie znaczy,że go stracił.Stoch też miał kryzys formy.) i Miętusa(dla sprawdzenia).To tyle.

 • dervish profesor

  1. Jak widać tak jak przypuszczalem, jednak wyniki FC miały znaczenie. Tamte zawody były kwalifikacja do LPK
  2. Ze skladu mozna wysnuc wniosek, że Ziobro ma gwarantowany start w LGP.

  3. Co do LGP.
  Możemy tam wystawić 12 zawodników, czyli można sie spodziewać że będą to: Stoch,Kot,Żyła,Kubacki,Hula,Wolny,Ziobro, zapewne Miętus i Kłusek i pozostaną 3 miejsca do obsadzenia.

  Być może 2 z nich zajmą ci którzy wyróżnią się na LPK w Kranju (Murańka?,Zniszczoł? Wąsek ?). a resztę dopełni Biegun lub Stękała.

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  kewa a ile razy był na podum 1 raz,dwa ,trzy?ja nie śledziłem wyników PK aż tak dokładnie patrząc na wszystkie wyniki,jedynie miejsca polaków częściowo widziałem,bo najważniejsze jest PŚ,mam nadzieje że jak któryś z 5-piąki odpadnie po za top 30 to wskoczy Andrzej albo Janek

 • Major_Kuprich profesor
  Gdybyśmy mieli

  Kadrę A z poprzedniego sezonu
  Kadrę B sprzed 2 lat
  Juniorów z lat 2011-2014

  Wówczas bylibyśmy potęgą.
  Bo w poprzednim sezonie można było o nas powiedzieć:
  "Kolos na glinianych nogach"
  Bez solidnej podstawy za parę lat zginiemy w tym sporcie.

 • kewa doświadczony
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  wszystkie zmarnował??? Chłopie przejrzyj wyniki - choćby z PK zeszłej zimy od 5 periodu - bo wtedy startował

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  Murańka?on już miał tyle szans że wszystkie zmarnował i znając życie będzie ledwo się w LPK do 30 łapał no może do 20,i nic więcej,ja się pytam gdzie jest Andrzej Stękała,ten skład to jakieś nie porozumienie,nie wiem gdzie trener ma oczy..

 • Janeman profesor

  Hmm.. Spodziewałem się nieco większego nacisku na walkę o kwoty i Kłusek wydwał mi się tu pewniakiem do startu, ale przy odpowiedniej formie kwoty można zrobić nawet we wrześniu. W każdym razie dostaniemy pierwsze wskazówki co do formy naszej kadry B (według słów Żidka Murańka był ponoć wyróżniał się in plus).
  I wcale bym się nie zdziwił , gdybt Miętus był pewniakiem do statru w Wiślańskiej odsłonie LGP - Horngacher nie ukrywa, że w lecie trzyma się klucza kadrowego (a starty są różnie rozplanowane w cyklach treningowych poszczególnych kadr).

 • dejw profesor

  Skład trochę zaskakujący, spodziewałem się większej ilości pozostałej kadry B zamiast młodych. No ale skoro zdecydowano się na nich to miło, że dostają szansę.
  Ziobro, Biegun, Kłusek, Stękała może rzeczywiście mają trochę inny tryb przygotowań, może sztab liczy na ich wysokie punkty w sierpniowych konkursach w Szczyrku i Wiśle, które zbliżyłyby ich lub zapewniły spokojne miejsca w CRL na zimę.

 • amilka bywalec
  @HAZARD @HAZARD

  Chyba że Miętus skacze tak genialnie, że łąpie się na poziom LGP :P Żebyśmy się nie zdziwili składem xD
  Nie no, oczywiście to żart, ale faktycznie ten skład trochę dziwny.

 • ZKuba36 profesor
  poprawka

  w klasyfikacji a nie w kwalifikacji

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).