MŚJ 2020 w Oberwiesenthal?

 • 2017-07-25 19:39

Zmiany personalne na czele klubu WSC Erzgebirge mogą dać Saksonii jedną z największych zimowych imprez sportowych w historii tego regionu. Jednym z pomysłów nowego prezydenta jest ubieganie się miasta Fichtelberg o organizację Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym już w 2020 roku.

Wiosną tego roku, wieloletni działacz wspomnianego klubu, Toralf Kirsten został wybrany na nowego prezydenta WSC Erzgebirge. Nie jest to nowa postać w środowisku. 50-latek nieodpłatnie pełnił tę funkcję od listopada, kiedy z dalszej działalności zrezygnował Peter Riedel. Niemiec postanowił w pełni poświęcić się rozwojowi swojej firmy, która na skoczniach całego świata instaluje sztucznie mrożone tory najazdowe.

- To tylko potwierdzenie dotychczasowej funkcji. Nie znalazł się żaden inny kandydat, a moje serce należy do sportów zimowych - powiedział Kirsten. Działacz z klubem związany jest niemal od jego powstania, a więc od 2002 roku. Do tej pory udzielał się przede wszystkim w sekcji biathlonowej, jednak teraz zamierza podjąć się zoptymalizowania działań całego klubu, który w przeciągu minionej zimy na Sparkassen-Skiarena zorganizował 25 konkursów.

Nowy prezydent i jego współpracownicy już zaczęli działania w kierunku ściągnięcia do Saksonii dużego wydarzenia rangi międzynarodowej. Członkowie klubu WSC Erzgebirge planują złożyć aplikację o organizację Mistrzostw Świata Juniorów w 2020 roku w mieście Fichtelberg. Skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy mieliby rywalizować na Fichtelbergschanze (HS 106) w Oberwiesenthal, gdzie tego lata odbędzie się m.in. Letni Puchar Kontynentalny kobiet (18-19 sierpnia).

Dotychczas nasi zachodni sąsiedzi organizowali tę imprezę czterokrotnie. W 1981 i 2002 roku najlepsi juniorzy globu zjeżdżali do Schonach im Schwarzwald, w 1991 roku pojawili się w Reit im Winkl, natomiast przed siedmioma laty MŚJ odbywały się w Hinterzarten. Dodatkowo warto wspomnieć, iż w 1971 roku w Nesselwang miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów, które były pierwowzorem znanych nam dzisiaj Mistrzostw Świata Juniorów.

W 2018 roku MŚJ zorganizuje Kandersteg w Szwajcarii. O prawo organizacji MŚJ 2019 walczą Polacy, o czym informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: freiepresse.de
oglądalność: (5380) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @Pavel @znawca_japonskiego

  Chińycy już zdziałali cuda w skokach tylko nie w takiej skali jak chcieli w latach 2005-2006 biorąc pod uwagę jakimi zawodnikami dysponowali to osiagnęli dużo - Yang Li stał na podium PK a Zhandong Tian potrfił się kwalifikować do zawodów PS. Wyżej nie podskoczyli i w krótkim czasie (chyba) się nie da.

  Wystarczy zobaczyc ile lat już Turcy rozwijają u siebie skoki a efekt mizerny. A tu mówimy o 4 latach. Już teraz masowo musieliby skakać w chinach minimum 12-latkowie żeby był jakiś efekt za 4 lata. A widać bylo po ostatni stqrtach chińczyków że obskakują raczej dotychczasowych wetranów niż mają jakiś mlodych zdolnych.

  Oczywiście gdyby mieli chęci... Ale nawet przy możliwościach Chińczyków 4 lata to za mało zeby coś zdziałac.

 • anonim
  @Pavel @kolos

  Koksowanie to nie jedyna ich metoda. Np. skoki do wody - tam koksowaniem również trudno cokolwiek zdziałać. To czemu tam masowo wygrywają? Otóż Chińczycy mają jedną piątą ludności świata, i są tam tony nieodkrytych talentów. Każą skakać dziesięciolatkom do wody z dziesięciu metrów i jak który nic sobie nie połamie to biorą ją lub jego na treningi, i za cztery lata jest mistrzem olimpijskim. Więc jak by chcieli, to znaleźliby kogoś kto mógłby tu cuda zdziałać. Natomiast czas ich goni, poza tym mają jeszcze parę innych dyscyplin które są ciekawsze zarówno w Chinach, jak i międzynarodowo, i obstawiam, że obejdzie się bez gospodarzy nawet w trzydziestce konkursów IO 2022. Ale zdziwieniem nie powinno być też, jeśli w Pekinie na igrzyskach w ścisłej czołówce będą chińscy zawodnicy których nazwisk nie znają nawet zapaleńcy obserwowania zawodów dla najmłodszych młodzików, zawodnicy którzy być może nawet jeszcze nie są nastolatkami.

 • kaliszuk32 początkujący
  KURS 100

  http://100ako.blogspot.nl/ - Kolejny raz z rzędu trafili kupon ! tym razem kurs 103 i zdjęcie kuponu już mają na blogu! na dziś kolejny mają już kupon! polecam, bo sam grałem ich ostatnie 2 kupony

 • wiatrhula111 profesor
  @Pavel @pavel

  Ja bym stawiał na rozbiórkę obiektów miesiąc po igrzyskach

 • Kolos profesor
  @Pavel @pavel

  W skokach to akurat Chińczycy są bez szans na medale. Koksowanie tu nie pomoże a kombinowanie na sprzęcie jest stosunkowo łatwe do wykrycia

 • Dolnoslazak doświadczony

  Oberwiesenthal to szansa na pojawienie się większej ilości kibiców z Polski.

 • Pavel profesor

  Prędzej czy później, a biorąc pod uwagę IO w Pekinie, raczej prędzej, Chińczycy jakąś imprezę dostaną dysponując obiektami stworzonymi na poczet Igrzysk, być może i MŚJ też się załapią.

  Dodam, że Chiny w momencie gdy mają u siebie IO z miejsca dostają wysyp swoich zawodników w niemal każdej konkurencji (dla przykładu 2000 - 59 medali, 2004 - 63, a u sibie w 2008 - 100), zobaczymy czy i skoki tego doświadczą, chociaż tu stawiałbym raczej na kobiety z racji dużo mniejszej konkurencji.

 • Kolos profesor

  Też mi sensacja... Ciekawsze by bylo gdyby tytul brzmiał "MŚJ 2020 w Chinach??".

 • bobet7 początkujący
  kurs 100

  http://100ako.blogspot.nl/ - dzięki nim trafilem na wczorajszym kuponie 2500zł ! na dzis maja juz kolejny kupon z kursem ponad 100! smialo moge polecic ta strone !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).