Zielone światło dla Virag Voros

  • 2017-08-03 01:20

Kolejne dobre wieści napływają z Węgier. Po ubiegłorocznym zerwaniu więzadeł krzyżowych do międzynarodowej rywalizacji powraca mistrzyni tego kraju - Virág Vörös. Madziarka ma już za sobą pierwsze skoki tego lata na 80-metrowym obiekcie.

Poprzednia edycja Alpen Cup była niezwykle udana w wykonaniu 18-letniej skoczkini - czterokrotnie stanęła ona na najwyższym stopniu podium, czym zapewniła sobie końcowy triumf w turnieju Alpen-Cup-Tournee. Kilka tygodni później zdołała zdobyć pierwsze punkty w Pucharze Kontynentalnym, co pokazało, że wcześniejszy sukces nie był dziełem przypadku. Jej marzenia o występach w zawodach najwyższej rangi zostały jednak wkrótce przekreślone - z powodu zerwania więzadeł krzyżowych musiała się na kilka miesięcy wycofać z rywalizacji międzynarodowej.

Silny nacisk położony na przygotowanie fizyczne spowodował, że dzięki intensywnej rehabilitacji kolano Vörös udało się już przywrócić do pełnej sprawności. Lekarze, którzy wcześniej prognozowali, że okres przerwy potrwa od ośmiu do dziewięciu miesięcy, teraz pozwolili jej wrócić do treningów na skoczni i teoretycznie nie ma już żadnych przeszkód, by mogła występować w zawodach.

Jakie plany na najbliższe miesiące ma 18-latka? Prawdopodobnie powróci ona do rywalizacji międzynarodowej już w następny weekend – pierwszy po kontuzji występ zaplanowany jest podczas Pucharu Karpat (12-13 sierpnia) w Planicy (HS 82). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, na początku września młoda Węgierka będzie miała także okazję zadebiutować w zawodach najwyższej rangi w czasie Letniego Grand Prix w Czajkowskim (HS 106), po czym uda się na obóz treningowy. Kolejny konkurs, w którym będziemy mogli zobaczyć Vörös to FIS Cup w Rasnovie, być może Węgierka weźmie również udział w mistrzostwach Słowenii w Kranju. Niestety jest jeszcze za wcześnie, by móc powiedzieć cokolwiek o nadchodzącym sezonie zimowym.


Kinga Leśniewska, źródło: siparadicsom.blog
oglądalność: (4575) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • wiatrhula111 weteran

    "Mistrzyni Węgier",chyba większym sukcesem jest samo wystartowanie w takich zawodach.
    Życzę Węgrom jak najlepiej,ale bądźmy realistami nic z tego nie będzie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl