Wypowiedzi Murańki, Kłuska i Kantyki po Pucharze Beskidów w Wiśle

 • 2017-08-20 01:25

Drugim przystankiem reaktywowanego Pucharu Beskidów była Wisła Malinka. W sobotę na obiekcie HS 134 w mieście Adama Małysza rozegrano kolejny konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, w którym punkty zdobyło ośmiu Polaków. Najlepszym z nich był Klemens Murańka, który po raz drugi z rzędu wywalczył drugą lokatę. O wrażenia dotyczące tych zawodów zapytaliśmy też Bartłomieja Kłuska i Przemysława Kantykę.

Klemens Murańka (2. miejsce w Wiśle; 1. miejsce w Pucharze Beskidów):

- Kolejne drugie miejsce jest jak najbardziej w porządku. Próby treningowe były przeciętne, ale w zawodach wyszło już dobrze. Utrzymuję pozycję lidera klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego, a dodatkowe 80 punktów jest solidnym powiększeniem dotychczasowego dorobku. Jestem bardzo zadowolony z takiego przebiegu sytuacji.

Po upalnym piątku w Szczyrku, w sobotę skoczkom przyszło rywalizować w strugach deszczu. Stanowiło to utrudnienie dla uczestników Pucharu Beskidów? - Bywały lepsze warunki, nie za fajnie jest podczas takiego deszczu, ale w zasadzie tylko w rundzie finałowej deszcz dał mi się we znaki.

W jakim nastroju podopieczny Radka Żidka uda się do Czech? - Skocznia we Frensztacie jest fajna, lubię ją i mam nadzieję, że będzie "bomba"!

- Po zakończeniu Pucharu Beskidów z pewnością polecę na Letnie Grand Prix do Hakuby, a dalsze plany wyklarują się w kolejnych tygodniach.

Bartłomiej Kłusek (16. miejsce w Wiśle; 9. miejsce w Pucharze Beskidów):

- Jest niedosyt, bo skok w drugiej serii trochę zepsułem. Była to z pewnością gorsza próba od tej z pierwszej serii konkursowej, ale trudno.

- Tego lata skacze mi się dużo lepiej niż w minionym sezonie zimowym. Chociażby wczoraj w Szczyrku wyglądało to dobrze, ale są jeszcze błędy do poprawy. W Wiśle pojawiał się błąd po wyjściu z progu, ale nie był on tak duży, bo nie prowadzę już tak szeroko nart w pierwszej fazie lotu. W drugiej rundzie coś nie zagrało na progu. Pracuję też na sposobem lądowania, bo mój telemark był niestabilny i mało płytki. Po ocenach sędziowskich widzę, że już teraz prezentuję się lepiej w tym elemencie.

- Po wynikach widać, że sytuacja w kadrze B wygląda lepiej. Dobrze dogadujemy się z czeskim trenerem, który wprowadził do zespołu dobrą atmosferę i żywego duchu. Mieliśmy tyle do poprawy w technice, że na razie pracujemy przede wszystkim nad tym.

- Przed rokiem we Frensztacie stałem na podium, a teraz byliśmy tam na trzydniowym obozie, podczas którego skakało mi się fajnie.

Przemysław Kantyka (23. miejsce w Wiśle; 28. miejsce w Pucharze Beskidów):

- W Wiśle oddałem niezłe skoki treningowe, zwłaszcza drugi, ale w zawodach to jeszcze nie było to. Miałem trochę problemów z timingiem. Przed tygodniem leciałem na FIS Cup do Kuopio z nastawieniem, że fajnie byłoby wywalczyć dodatkowe miejsce startowe na drugi period Letniego Pucharu Kontynentalnego. To się udało zrealizować. Były to nieco szalony zawody, ale dla mnie udane. Wszystkie skoki w Kuopio wyglądały od początku do końca przyzwoicie.

- Dobry kierunek jest utrzymany, ale moje skoki są jeszcze w kratkę. Pojawiają się dobre próby, ale przeplatają się z tymi gorszymi. O zawodach w Szczyrku chciałbym już zapomnieć. Nie zagrało, ale przeanalizowaliśmy to z trenerem i naniosłem poprawki, które tym razem dały punkty.

- W takie dni jak dziś, staramy się unikać deszczu, bo przeważnie mamy po jednym kombinezonie startowym. Ubieramy się, oddajemy skok i następnie chowamy się przed opadami.

- W najbliższym czasie nie jadę do Frensztatu oraz nie lecę do Hakuby, ale jak dobrze pójdzie, to polecę na LGP do Czajkowskiego. Aktualnie muszę ustabilizować pozycję na najeździe i wczuć się w timing przy odbiciu, aby wszystko było wykonane w dobrym tempie.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3845) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kewa doświadczony
  @M_B @M_B

  Wolny wypowiadał się, że nie poleci do Hakuby:)

 • M_B profesor

  Zobaczymy ;).

  Na ten moment na logikę powinni jechać Murańka, Zniszczoł i Kłusek z Ziobro.

  Jak dorzucimy w ramach limitu 6 jeszcze kogoś, to ok. Tak naprawdę ktokolwiek to będzie, to raczej szansa na punkty będzie marna, a patrząc na eksploatację tego lata Kantyki, Czyża i Wąska, to lepiej by oni tam nie jechali, a następny w kolejce po nich jest Miętus. Chyba że Horngacher chce tam Wolnego posłać.

 • pawelf1 profesor
  Miętus musi jechać ....

  Cały weekend bez narzekania narcyza na skład . Jak przeżyjemy ?:)

 • wiatrhula111 profesor
  Dervish

  Skąd wnioskujesz że napisałem że Miętus na pewno będzie w Hakubie

 • dervish profesor
  @wiatrhula111 @Wiatrhula111

  Skąd wnioskujesz, że Miętus leci do Hakuby?

 • wiatrhula111 profesor

  Czyli Polacy jadą do Hakuby, ciekawe czy Krzysio zawojuje Japonię.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).