Sezon dla juniorów - Kamil Stoch - Wstęp do wielkiej kariery?

 • 2004-05-05 22:09
Kamil Stoch to kolejny zawodnik z ekipy Heinza Kuttina. Jest bardzo utalentowany, młodszy jednak o rok od Mateusza Rutkowskiego, ale w przyszłym sezonie będzie z pewnością liderem juniorskiego teamu. Skacze bardzo dobrze technicznie, jest zawodnikiem, z którym wiążemy wielkie nadzieje w związku z przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Juniorów.

- Najlepszy technik w ekipie. Pod tym względem absolutna "perełka". Z drugiej jednak strony najsłabszy fizycznie. Kamil ma jednak bardzo specyficzne uwarunkowania. Konsultowaliśmy jego przypadek z biomechanikiem i wygląda na to, że trening siłowy w przypadku Stocha to długookresowa operacja - ocenił swojego podopiecznego ówczesny trener kadry "B" - Heinz Kuttin. Sezon 2003/2004 ten siedemnastoletni obecnie skoczek może uważać za udany. Pod kierunkiem trenera Heinza Kuttina zrobił duże postępy, choć jeszcze nie osiągnął tak wielu sukcesów jak Mateusz Rutkowski.

Odnotować jednak należy 14. miejsce w ubiegłorocznym, czerwcowym konkursie o Puchar TZN, 7. - w Predazzo, w zawodach juniorskich "Alpen Cup". W grudniowych Mistrzostwach Polski, na Wielkiej Krokwi był 13.

Puchar Kontynentalny - Kamil startów w tych zawodach nie może uważać za udane . Jedynym godnym odnotowania wynikiem było 20. miejsce w konkursie CoC, w Planicy. Zdobył wówczas swoje pierwsze punkty.

Kamil Stoch bardzo dobrze spisał sie na Mistrzostwach Polski, które odbyły się na przełomie stycznia i lutego 2004 roku. . Na skoczni normalnej (Karpacz) jak i na wielkiej (Zakopane) wywalczył wśród seniorów wysokie, szóste miejsce, wyprzedzając wielu znanych zawodników..

W Stryn, na Mistrzostwach Świata Juniorów był członkiem "srebrnej" drużyny", a w konkursie indywidualnym zajął 16. lokatę.

Potem, w lutowych zawodach w Zakopanem, w Otwartym Konkursie Pucharu TZN, na Wielkiej Krokwi był trzeci, tuż za Tomaszem Pochwałą i Marcinem Bachledą.

Kamil Stoch zdobył też złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Konkurs odbył się na skoczni K85 w Szczyrku - Skalitem, a później, na mistrzostwach SMS w Zakopanem, był najlepszy w swojej kategorii wiekowej.

W nadchodzącym sezonie 2004/2005 będzie trenował razem z kadrą "B", bowiem, decyzją PZN, został zakwalifikowany do tej grupy zawodników. Wraz ze swoimi kolegami rozpocznie treningi pod okiem nowego szkoleniowca, Austriaka Stefana Horngachera, dotychczasowego asystenta pierwszego trenera reprezentacji Austrii - Hannu Lepistoe, a niedawno jeszcze, znanego i sławnego skoczka. Zadaniem nowego szefa kadry "B" będzie opracowanie specjalnego harmonogramu ćwiczeń, aby szczyt formy młodych podopiecznych osiągnięty został na czas trwania przyszłorocznych mistrzostw świata juniorów. Podporą drużyny juniorskiej będzie wówczas, z pewnością, doświadczony już Kamil Stoch.

Kamil Stoch
Data urodzenia: 25 maja 1987
Miejsce urodzenia: Zakopane
Zamieszkały: Ząb
Klub: LKS Poroniec Poronin
Trener klubowy: Stanisław Trebunia-Tutka
Największe sukcesy: drużynowy wicemistrz świata juniorów ze Strynu (5.02.2004)

źródło cytatu: onet.pl

Jaala, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7271) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Chciałabym pogdać z Kamilem

  Ale nie wiem, jak złapać z nim jakiś kontakt:(

 • anonim
  Kamil Stoch

  Kamil jest super przystojny...;) i ma wielki talent. Czekam tylko kiedy zacznie wygrywać konkursy... a jestem pewna, że to w niedługim czasie nastąpi. Wierze w Niego.

 • anonim
  pytanie

  kto jets asystentem Kuttina i Horngacher???

 • kolesio bywalec
  na temat jak najbardziej:)

  Już kiedyś o tym pisałem ale się powtórzę: Kamil Stoch wyróżnia się nie tylko techniką, ale również elokwencją i intelektem. To może być naprawdę światowej klasy zawodnik - z najwyższej półki, wygrywający konkursy PS i zdobywający medale MS i IO.

 • anonim
  kolesio :)

  Jak go coś nie "zje" po drodze :))
  PS - elokwencja i intelekt są tylko miłym "załącznikiem" do talentu :)

 • anonim
  Stosiu

  Ja tez uwazam, ze Stosiu ma wielki talent i wierze, ze go wykorzysta. Naprawde wierze w niego. Zawsze wierzylam. Mam nadzieje, ze psychike tez ma mocna

 • anonim

  klimowski

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).