LPK Pań w Trondheim: Niemki przed Karpiel w serii próbnej

• 2017-09-15 18:17

Juliane Seyfarth i Ramona Straub pokonały Kamilę Karpiel w serii próbnej przed piątkowym konkursem z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Polka po raz drugi dziś zakończyła lot na 90. metrze. Start zawodów wyznaczono na godzinę 18:00.

Wszystkie zawodniczki oddawały swoje próby z 15. belki startowej, ale to Seyfarth jako jedyna doleciała do 100. metra. Drugie miejsca zajęła Ramona Straub (88,5 metra), która o dwa punkty wyprzedziła Kamilę Karpiel (90 metrów).

Czwarta była Aleksandra Barancewa (91,5 metra), piąta Susanna Forsstroem (87,5 metra), a szóste miejsce ex aequo zajęły Marija Jakowlewa (88 metrów) i Jana Mrakotova (90,5 metra) z Czech.

Anna Twardosz (84 metry) i Kinga Rajda (82 metry) uplasowały się kolejno na 12. i 13. pozycji.

Ze skoku próbnego zrezygnowały trzy Norweżki: Anna Odine Stroem, Thea Sofie Kleven oraz Ingebjoerg Saglien Braaten. Siła wiatru wahała się od 0,6 m/s w plecy do 0,5 m/s pod narty.

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z serii próbnej

Wyniki konkursu na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>