LPK w Rasnovie: Siegel przed Ziobrą w serii próbnej

• 2017-09-23 15:50

Powracający po kontuzji David Siegel okazał się najlepszym zawodnikiem serii próbnej poprzedzającej sobotni konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie. Drugie miejsce zajął najlepszy z podopiecznych Radka Żidka - Jan Ziobro. Start pierwszej rundy ocenianej o godzinie 15:30 czasu polskiego.

Mistrz świata juniorów, właśnie z Rasnova, z 2016 roku uzyskał 94,5 metra. Taki wynik został osiągnięty przez Niemca na początku serii, kiedy skoczkowie ruszali z 24. belki startowej. Po próbie 56 zawodnika jury wydłużyło najazd do platformy nr 25. Drugie miejsce zajął Jan Ziobro, który z tej samej belki co Siegel, doleciał do 88. metra. Jego strata do przedstawiciela naszych zachodnich sąsiadów wyniosła 1,6 pkt. Trzecia pozycja przypadła Piusowi Paschke. Zwycięzca oficjalnego treningu skoczył 91,5 metra (25. belka).

Solidną dyspozycję potwierdzili Yuya Yamada (89 metrów) i Andreas Schuler (91 metrów), którzy po raz drugi dziś zameldowali się w ścisłej czołówce.

Znacznie poprawił się Przemysław Kantyka, któremu lot na 89. metr dał 7. rezultat. Bartłomiej Kłusek (88 metrów) oraz Klemens Murańka (87,5 metra) uplasowali się na początku drugiej dziesiątki, a Aleksander Zniszczoł (85 metrów) znalazł się na 26. miejscu.

Z próbnego występu zrezygnowali dwaj rosyjscy juniorzy - Artiom Judin oraz Ilja Baskakow.

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z serii próbnej >>

Wyniki konkursu na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>