Jernej Damjan: To mój pierwszy prawdziwy triumf w PŚ

 • 2017-11-26 21:40

Niedzielny konkurs w Ruce okazał się zwycięskim dla 34-letniego Jerneja Damjana, dla którego był to pierwszy indywidualny start tej zimy. Z niespełna trzypunktową stratą do triumfatora na drugim stopniu podium stanął Johann Andre Forfang, zaś na trzecim miejscu uplasował się Andreas Wellinger.

Jernej Damjan (1. miejsce; 140 oraz 142 metry):

- Nie wiem, jak opisać dzisiejszy konkurs. Od kilku tygodni po prostu cieszę się skokami. To był mój pierwszy konkurs po długiej przerwie i wszystko poszło tak, jak chciałem, więc jestem bardzo szczęśliwy.

- Myślę, że dzisiejsze zwycięstwo mogę uznać za pierwszy "prawdziwy" triumf w Pucharze Świata. W 2014 roku w Sapporo, po pierwszej części zmagań, zajmowałem czwarte miejsce, a zawsze łatwiej jest atakować niż się bronić. Dziś po raz pierwszy w życiu utrzymałem fotel lidera. W takiej sytuacji towarzyszy wyjątkowy rodzaj presji. Mimo, że jestem doświadczonym zawodnikiem, wciąż do tego nie przywykłem.

- Nie miałem zbyt wielkich oczekiwań w kontekście nadchodzącego sezonu, zwłaszcza, że jeszcze w ubiegłym tygodniu nie było mnie nawet w składzie. To, że tutaj siedzę, uznajmy za sporą niespodziankę.

Johann Andre Forfang (2. miejsce; 136,5 oraz 142 metry):

- Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo dobry. Niestety, Daniel i Robert nie zdołali utrzymać lokat, które zajmowali po pierwszej serii, ale wszyscy zajęliśmy miejsca w najlepszej siódemce.

- Jestem usatysfakcjonowany swoją aktualną dyspozycją. Mój pierwszy skok był bardzo dobry, mimo nie najlepszych warunków. Drugi również, więc cieszy mnie drugie miejsce.

Andreas Wellinger (3. miejsce; dwukrotnie 140 metrów):

- To był wspaniały konkurs. Warunki pogodowe sprzyjały wszystkim zawodnikom. Od piątku moje skoki tutaj sukcesywnie stawały się coraz lepsze. Jestem szczęśliwy, że znowu mogłem stanąć na podium.

- W piątek nie było łatwo. Podczas jednej z serii treningowych uzyskałem zaledwie 99 metrów. Wczoraj mieliśmy dobry konkurs drużynowy. Myślę, że każdy z nas mógł być zadowolony ze swoich prób. Dzisiaj cztery miejsca w czołowej dziesiątce zajęli reprezentanci Niemiec, a to wspaniały rezultat.

Korespondencja z Ruki, Dominik Formela


Natalia Żaczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10296) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk weteran
  @kkkk @kkkk

  Przepraszam u Tepesa miejsce 39. Prosiłbym o moderację

 • kkkk weteran
  Z okazji wygranej Damjana postanowiłem...

  ...zrobić moje małe podsumowanie betonu Gorana na początku tego sezonu.
  *P. Prevc - jego powołanie niespodzianką nie było. Widać u niego średnią formę, z przebłyskami. Na razie skoki są dosyć spokojne.
  *Lanisek - zdecydowanie po LGP jego powołanie było uzasadnione. Forma mocno przeciętna, ale przynajmniej nie klepie buli. W tym momencie ja daje mu jeszcze szansę na rosyjskie konkursy.
  *Semenic - nominacja lekko kontrowersyjna. Aczkolwiek lato było średnie, a momentami nawet przyzwoite. Dyspozycja na razie raczej średnia, ale myślę, że skoki pozwalają na skakanie w PŚ.
  *Kranjec - dosyć dziwne powołanie. Skoczek doświadczony z średnim latem (to jego +), ale forma wyraźnie mocno przeciętna i widoczny regres. Ja uważam, że trzeba go wycofać z PŚ już teraz - i Wisła i Ruka pokazały, że nie stać go na punkty.
  *Tepes - nominacja nie do przyjęcia. Fatalne lato, Goran jeszcze do tego nie zrobił mu spokojnych trenigów tylko go non stop eksploatował. Dzięki czemu obecnie skacze beznadziejnie. Moim zdaniem wyrzucić z PŚ w trybie pilnym.
  Dołączam statystyczne miejsce każdego z nich po LGP oraz 2 konkursach PŚ. (wyliczam średnią)
  *P. Prevc - 22,66 miejsce
  *Lanisek - 18,4 m
  *Semenic - 21,6 m
  *Kranjec - 29 m
  *Tepes - 27 m
  W przypadku braku Q ująłem miejsce jako 51.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Gratulacje dla tego sympatycznego skoczka jakim jest Damjan.
  Ciekawe czy Hula stanie na podium w tym sezonie.

 • Ad1K profesor
  Damjan

  Brawa dla Niego, świetnie skakał przez cały weekend. Dla nas to też dobrze bo Norwegowie nie złapali dodatkowych punktów :D a obecnie wydają się groźniejsi od Słoweńców w PN.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).