PŚ Pań w Lillehammer: Udany rewanż Althaus na Lundby

 • 2017-12-02 18:50

Katharina Althaus odegrała się Maren Lundby za porażkę w piątkowym konkursie inaugurującym sezon kobiet. W sobotę na Lysgaardsbakken (HS98) górą była Niemka, dla której jest to dopiero druga wygrana w karierze. Liderką Lillehammer Triple pozostaje Norweżka.

21-letnia członkini klubu z Oberstdorfu wyciągnęła wnioski z piątkowych zmagań i tym razem utrzymała prowadzenie z półmetku rywalizacji. Althaus oraz Lundby rozpoczęły zawody od przekroczenia rozmiaru obiektu o pół metra, jednak w lepszym stylu i w gorszych warunkach wietrznych zrobiła to Niemka, która po I serii przewodziła stawce z przewagą 2,5 pkt. W finale Lundby doleciała do 92. metra, a Althaus wylądowała na 93. metrze, co zapewniło jej pierwszy w sezonie i drugi w karierze triumf w zimowych zawodach najwyższej rangi. Różnica między omawianą dwójką ostatecznie wyniosła 4,4 pkt. Skład czołowej trójki uzupełniła aktualna wicemistrzyni świata - Yuki Ito (95 i 88 metrów). Japonka przegrała ze zwyciężczynią o 22,5 pkt.

Po raz drugi z rzędu smakiem podium musiała się obejść Sara Takanashi. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli uzyskała 94,5 oraz 87 metrów, a do rodaczki straciła punkt. Piąte miejsce zajęła aktualna mistrzyni świata z mikstu - Svenja Wuerth (97 i 84 metry), a szósta finiszowała Irina Awwakumowa z Rosji (93,5 oraz 85 metrów).

Gorzej niż w piątek wypadła Carina Vogt (dwukrotnie 88 metrów). Po trzeciej pozycji wywalczonej wczoraj, tym razem mistrzyni olimpijska oraz dwukrotna mistrzyni świata została sklasyfikowana na 7. miejscu. Za jej plecami znalazła się młodsza z sióstr Malsiner - Lara. Włoszka skoczyła 92 oraz 86,5 metra, co dało jej nalepszy rezultat w dotychczasowej karierze - 8. pozycję.

Pierwszą serię, z wyjątkiem pięciu ostatnich prób, rozegrano z 12. belki startowej. Najlepsze skoczkinie ruszały z platformy nr 11. Z tej samej przeprowadzono rundę finałową.

Ex aequo na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań plasują się Althaus i Lundby, które na swoim koncie mają po 180 "oczek". Trzecia Ito traci już 75 punktów. Fotel liderki Lillehammer Triple dzierży Lundby (538,8 pkt). Druga jest Althaus (533,9 pkt), a trzecia Takanashi (500,2 pkt).

Jeszcze dziś o 20:00 odbędzie się oficjalny trening pań na obiekcie HS140, który poprzedzi niedzielne zawody wieńczące Lillehammer Triple. Udział w nim weźmie 29 najlepszych skoczkiń klasyfikacji generalnej po dotychczasowych konkursach. Finał odbędzie się w niedzielę o 10:45.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Kliknij, aby zobaczyć listę startową finałowego konkursu >>>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>
Zobacz aktualna klasyfikację generalną Lillehammer Triple >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4739) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Miki19 bywalec
  @sosik333 @miki19

  http://www.skijumping.pl/wiadomosci/23696/Hendrickson-bez-finansowego-wsparcia-ze-strony-federacji/

 • Miki19 bywalec
  @sosik333 @sosik333

  Kontuzja i spore problemy.


  http://www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=23717

 • sosik333 doświadczony
  Sarah Hendrickson

  Co się z nią dzieje? Znowu przepadła w kwalifikacjach, a przecież na treningach nie było tak źle.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).