Kobiety będą mogły skakać na olimpiadzie?

 • 2004-05-20 06:51
Międzynarodowy Komitet Olimpijski pracuje nad nowym projektem, który dałby skoczkiniom narciarskim prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich. Po spełnieniu odpowiednich warunków pomysł zostanie wdrożony w życie. Zawodniczki powinny pojawić się na skoczni już w Turynie w 2006 roku.

Thomas Bach wiceprezydent MKOl zapewnił, że uznanie kobiecych skoków narciarskich za dyscyplinę olimpijską jest tylko kwestią czasu. "Kiedy zostaną spełnione wszystkie warunki, wszystko powinno potoczyć się sztybko. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zimą opracować szczegółowy program"- twierdzi Bach.

Bach nie widzi jednak żadnych szans dla lotów narciarskich na Olimpiadzie. "Oznaczałoby to budowę kolejnych mamucich skoczni, których raczej inaczej już wykorzystać nie można. To się mija wówczas z celem"- wyjaśnia wiceprezydent MKOl.


skia, źródło: portale.web.de
oglądalność: (4658) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Lalala :)))))) To mi się podoba :))))
  Przecież było gadane, że loty na olimpiadzie byłyby rozgrywane wtedy, gdyby Igrzyska rozgrywano tam, gdzie w pobliżu jest jakiś mamut. PS - do olimpiady w Vancouver zdążyliby odbudować mamuta Ironwoods :)

 • Espen początkujący
  W artykukle...

  ...nie wspomniano nic o związku skoków kobiet w IO z MŚ. niewyobrażam sobie bowiem faktu, że skoki kobiet są w programie olimpijskim a nie ma ich w programie mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych.

 • Espen początkujący
  W artykukle...

  ...nie wspomniano nic o związku skoków kobiet w IO z MŚ. niewyobrażam sobie bowiem faktu, że skoki kobiet są w programie olimpijskim a nie ma ich w programie mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych.

 • Espen początkujący
  W artykukle...

  ...nie wspomniano nic o związku skoków kobiet w IO z MŚ. niewyobrażam sobie bowiem faktu, że skoki kobiet są w programie olimpijskim a nie ma ich w programie mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych.

 • anonim

  brawo!!!! to sie nazywa duch sportu :D a nie jak co poniektorzy dzialacze utrudnianie dziewczynom skakania

 • Ania początkujący

  @Espen - dosyć dziwne to wszystko, to fakt. Skoki kobiet są na razie tylko w programie MŚJ. Ale teraz można się tylko cieszyć z tego, że będą też na IO... =)

 • anonim
  Do Autorki

  Czytając ten news można dojść do wniosku, że opinie o braku profesjonalizmu serwisu skijumping.pl są po prostu prawdziwe. Bowiem mam wątpliwości czy Szanowna Pani Redaktor Skia wie co to jest Olimpiada. Już wyjaśniam. Olimpiada to 4-letni okres pomiędzy dwoma kolejnymi Igrzyskami Olimpijskimi. Zatem jak zdanie "Bach nie widzi jednak żadnych szans dla lotów narciarskich na Olimpiadzie." ma się do faktów doprawdy trudno zrozumieć. Bo jak już to loty narciarskie mogą być na Igrzyskach Olimpijskich. Pewnie ktoś powie, że to drobiazg, wszak nie takie media jak skijumping używały niewłaściwie potocznej nazwy olimpiada. Pozwalam sobie jednak zwrócić uwagę Szanownej Redakcji, bo od profesjonalistów - Drogi Tadzie - można wymagać odróżnienia Olimpiady od Igrzysk Olimpijskich. Prosiłbym też łaskawie o ustosunkowanie się Autorki w tej kwestii. Pozdrawiam serdecznie.

 • kasia początkujący
  @mit

  Oczywiście, zawse jakiś krytykant, albo krytykantka. Gdyby w artykule było wciąz pisane Igrzyska Olimpijskie, tot eż by były wąty, że się autorka powtarza. Pewnie, krytykować ejst lepiej niż samemu coś napisać. @mit, spróbój Ty coś napisac, to moze wtedy Ciebie ocenimy, co?Jak widać zbyt pochopnie oceniasz media, więc skoro skijumping.pl uważasz za nieprofesjonalne, bo takie są czy inne błedy, a inne media robią to samo, to według Ciebie nie ma już żadnych profesjonalnych. Ale sie uśmiałam, znalazła nam się profesjonalistka wśród fanek, dobre sobie. A termin Olimpiada jako 4-letni okres pomiędzy Igrzyskami Olimpijskimi używany był w starożytnej grecji,a dzisiaj mamy 21 wiek. I można obu form używac zastępczo. Pozdrawiam, Kasia.

 • tad redaktor
  do Mateusza

  Mateusz (mit) - my nigdzie przecież nie nazywamy siebie profesjonalnym serwisem. Nikt z nas nie jest zawodowym dziennikarzem, ani też prowadzenie tej stronki nie jest naszą pracą.

  Wszyscy co tu piszą, robią to dla przyjemności i dla satysfakcji, a błędy się niestety zdarzają - jednak naprawdę chyba nie ma ich aż tak wiele, skoro doszukujesz się ich w różnicy między IO a Olimpiadą...

 • anonim

  to mi sie podoba jak dziewuchy chca skakac to powinno im sie to umozliwic1 dalej na IO dziewuchy juz nie moge sie doczeka

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).