Maciej Kot: Jesteśmy pewni siebie

 • 2017-12-08 21:00

W piątkowe przedpołudnie nie udało się rozegrać kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt. Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak skoczkom w oddaniu dwóch skoków treningowych. Jak tę sytuację oraz swoją postawę ocenia Maciej Kot?

- Tak, udało się poskakać dzisiaj dwa razy i szczerze mówiąc, jak już staliśmy przed drugim skokiem, to mówiłem do chłopaków: zobaczcie, to jest ostatni skok dzisiaj. Wiało coraz mocniej i już ta końcówka drugiej serii treningowej była mocno przeciągana oraz loteryjna. Myślę, że to wystarczająco, żeby poznać skocznię oraz "wjeździć się" w rozbieg, bo to pierwszy w tym sezonie najazd lodowy z naturalnego śniegu i lodu, więc jest nieco inne czucie. Do tego opady śniegu nie ułatwiały zadania. Skoki były niezłe. Drugi trochę gorszy, jeśli chodzi o technikę i przede wszystkim o warunki, bo bonifikata w wysokości 26 punktów to prawie rekord dnia. Uważam, że decyzja o odwołaniu kwalifikacji była dobra. Wiało coraz mocniej, a szkoda byłoby zepsuć komuś niedzielny konkurs.

Druga próba w wykonaniu reprezentanta Polski była zdecydowanie mniej udana w stosunku do pierwszej. 26-letni zawodnik nie uważa jednak, by miało to wpływ na jego przyszłe rezultaty.

- Cały czas analizujemy skoki, treningi i zawody przede wszystkim ze względu na realizację zadania i technikę skoku. Wiadomo, że to nie jest proste, bo gdzieś tam kątem oka patrzy się jednak na ten wynik, szczególnie, kiedy dla mnie wynik jest bardzo ważny, ale trzeba mieć cierpliwość. Należy stale pracować nad techniką, nad tymi zadaniami, które daje nam trener i czekać, aż da to dobry rezultat. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, bo skoki są coraz lepsze. Treningi pokazały, że wyniki także, bo dzisiaj byliśmy naprawdę wysoko w poszczególnych seriach. Trzeba liczyć na troszkę szczęścia, oddać dobre skoki jak w treningu, i wtedy myślę, że nie ma żadnych wątpliwości. Jesteśmy pewni siebie.

Skocznia w Titisee-Neustadt to jedna z niewielu, na których ciągle podziwiać można naturalne tory najazdowe. Zakopiańczyk odbiera to jako coś pozytywnego czy negatywnego?

- Kiedyś nie przepadałem za naturalnymi torami. Wolałem te sztuczne, które są bardziej zbliżone do letnich. W tej chwili zrobiłem duży postęp, jeśli chodzi o pozycję dojazdową. Jest ona bardziej stabilna, mam lepsze czucie, więc szczerze mówiąc, ten rozbieg nie robi aż tak wielkiej różnicy i kiedy temperatura jest bliska zera albo poniżej, są one fajnie zlodowacone, więc nie ma żadnego problemu. Tutaj naprawdę dobrze mi się dzisiaj jeździło.

Poprzedni weekend, w Niżnym Tagile, wpłynął na zawodników głównie ze względu na strefę czasową, w której się znaleźli. Czy trudno było powrócić do standardowego trybu działania?

- Myślę, że cały czas trzyma nas jeszcze Rosja, bo tam wstawaliśmy o 9 czasu rosyjskiego, czyli w Polsce była 5 rano. Dzisiejsza pobudka przed 7 nie była zatem niczym nadzwyczajnym. Wszyscy wstali wyspani i nie było ciężko wystartować. Konkursy są już o późniejszych godzinach i można pomału przestawiać się na troszkę dłuższe spanie.

Korespondencja z Titisee-Neustadt, Dominik Formela


Marta Wawrzyniak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3324) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).