FC Pań w Whistler: Strate ponownie górą

 • 2017-12-08 21:40

Abigail Strate zakończyła dwudniowe zmagania kobiet w ramach cyklu FIS Cup w Whistler jako niepokonana. Kanadyjka z ogromną przewagą pokonała oponentki, dzięki czemu awansowała na 5. miejsce klasyfikacji generalnej trzecioligowych zawodów w sezonie 2017/2018.

16-letnia Kanadyjka przed własną publicznością była poza zasięgiem reszty stawki. Piątkowe rezultaty juniorki to 97,5 oraz 100,5 metra. Strate to jedyna skoczkini, która przekraczała punkt konstrukcyjny (95. metr) olimpijskiego obiektu w Whistler. Na drugim stopniu stanęła jej rodaczka - Atsuko Tanaka. 25-latka, która w przeszłości występowała też jako Japonka (lipiec 2010 - sierpień 2012), straciła do triumfatorki 44,8 pkt. Jej wyniki to 85 i 90 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła jedyna Koreanka w stawce, Guy-Lim Park. 18-latka jest pierwszą skoczkinią z tego kraju, która zakończyła zmagania zawodów rangi FIS w czołowej trójce. Park uzyskała 84,5 oraz 89,5 metra.

Czołową szóstkę uzupełniły sportsmenki z Ameryki Północnej. Czwarta była Natalie Eilers, piąta Nicole Maurer (obie Kanada), a szósta Anna Hoffmann ze Stanów Zjednoczonych.

Liderką klasyfikacji generalnej pozostaje nieobecna w dystrykcie Squamish-Lillooet, Daniela Haralambie. Rumunka ma na swoim koncie 382 punkty, a zaledwie dwa "oczka" traci do niej Nika Kriznar ze Słowenii. Czołową trójkę zamyka Kamila Karpiel (237 punktów).

Następnym trzecioligowym przystankiem pań będzie Rastbuechl. Do Niemiec zawitają one w dniach 10-11 lutego.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2955) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawelf1 profesor
  Seria próbna

  ...już za panami ....
  Murańka 13 , Pilch 16 ...reszta po za 30.

 • anonim

  Z całym szacunkiem dla dziewczyn, ale biorąc pod uwagę obsadę jak i częstotliwość tych zawodów to może niech FIS się lepiej zastanowi jaki jest sens organizowania zarówno PK jak i FC pań ... te zawody powinny być przynajmniej na razie złączone w jeden cykl bo stoją na takim samym, jak na razie mizernym, poziomie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).