Skład Polski na FIS Cup w Notodden

 • 2017-12-12 13:25

W najbliższy weekend w Notodden (HS100) rozegrane zostaną kolejne zawody z cyklu FIS Cup. Do Norwegii poleci czterech reprezentantów Polski.

Trener Radek Żidek podjął decyzję, iż na zawody FIS Cup w Notodden pojadą Stanisław Biela, Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus i Jan Ziobro.

Wraz z zawodnikami do Norwegii polecą trenerzy Robert Mateja i Marcin Bachleda, a także serwismen Maciej Mroczkowski.

Tym samym w kraju pozostanie Klemens Murańka, który w tym czasie będzie trenował na polskich skoczniach pod okiem trenera Radka Żidka.

Skład Polski na FC w Notodden:

- Przemysław Kantyka (5. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2017/2018);

- Stanisław Biela (42. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2017/2018);

- Krzysztof Miętus;

- Jan Ziobro.

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 14.12.2017
16:00 - Odprawa techniczna
20:00 - Oficjalny trening

Piątek, 15.12.2017
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 16.12.2017
13:45 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (6590) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk weteran
  @Baciar @Baciar

  Jest na to szansa, bo rok temu tutaj wystartowali.

 • Baciar stały bywalec
  Chiny

  Ciekawe czy Ci Chińczycy co mieli trenować w Norwegii wystartują w tym Fis Cupie ?

 • slawek49 bywalec
  @Stalowy @znawca_japonskiego

  Tak, przepraszam, źle zrozumiałem Stalowego.

 • slawek49 bywalec
  @przemhel @przemhel

  Być może Twój post był żartem, a ja się nie poznałem ;)...Przypomnę więc, że Biegun i Stękała zostali odsunięci od wszystkich kadr.

 • skortom76 weteran

  Na wieść o tym, że w zawodach weźmie udział tegoroczny członek kadry A mistrzów świata bilety skoczyły o 100%...:)

 • Jannush profesor
  @przemhel @przemhel

  Polska nie była, nie jest i nigdy nie będzie potęgą w skokach.
  Potęgi są tylko cztery. Z czego dwie bardzo mocne, a jedna wręcz arcymocna. Nie muszę pisać jakie.

 • jma profesor
  @Domin10 @domin10

  Ważenie szans na jakikolwiek przyzwoity rezultat do kosztu "wycieczki" do Norwegii. A taki koszt z hotelem to coś koło 4 tys peelenów. 4 nielotów daje ok. 16 tys i przeliczamy to na sprzęt dla juniorów. Takich np. 10-12 latków.

 • pawelf1 profesor
  14 ...skąd to zdziwienie ???

  Limity w PŚ i PK są znane ... A na FC na dalekie wycieczki PZN zawsze skąpił . Trudno się dziwić . W FC za wszystko płaci PZN lub sami zawodnicy , transport pobyt i jedzenie.... Można by wziąć 10 zawodników ale to by oznaczało konieczność zabrania pewnie jeszcze jednego trenera i ze dwóch serwismenów . Dziewięć dodatkowych gąb do wykarmienia , a pewnie świata ci dodatkowi by nie zwojowali .
  Następny FC w Zakopanym (13.01) to se poskaczą:)

 • przemhel stały bywalec
  troche bida

  jak na 3 konkursy wystawiamy tylko 14 skoczków

  fiscup - 4
  pk - 4
  pś - 6


  bida...i jeszcze raz bida, taka potęga w skokach :(

 • kkkk weteran

  Poza Kantyką (i to też nie na pewno) nie ma szans na TOP15. Ciekawi mnie forma Miętusa. Może wystrzeli i na TCS zobaczymy go kadrze A. (półżartem to mówię)

 • anonim
  @Stalowy @slawek49

  @Stalowy miał zapewne na myśli 14 polskich zawodników. Bo faktycznie tyle będzie w ten weekend gdy zsumujemy wszystkie trzy ligi.

 • Domin10 weteran

  Według mnie źle zrobili że nie wykorzystali wszystkich miejsc. Mogli wziąć jeszcze Leje, Juroszka , Bieguna, i Niemczyka.

 • ZKuba36 profesor
  @przemhel @przemhel

  Rzeczywiście brakuje tych skoczków, Może będą trenować z Żidkiem?

 • przemhel stały bywalec
  ???

  czemu tylko 4 wystawiamy ? a co z Biegunem i Stękałą

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Ciekawi mnie forma Janka. Mam nadzieję że jest juz lepiej.

 • slawek49 bywalec
  @Stalowy @Stalowy

  To ilu wystartuje, to się okaże po odprawie w czwartek wieczorem - myślę, że jednak 30-stka się uzbiera...Ale swoją drogą poziom nie powinien być wysoki i nasi mają jakieś szanse solidnie zapunktować.

 • pawelf1 profesor
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Ogromny optymista z ciebie :) Życzę chłopakom jak najlepiej ale jak nie poprawili formy to będzie ciężko:)

 • kryska stały bywalec

  Tak patrząc na liczbę zawodników,to chyba Norwedzy nie chcieli zwracać kosztów przejazdu. xd

 • Henning stały bywalec

  A dlaczego nie wysłano pozostałych juniorów? Od tego są zawody Fis Cupu, by nie startowały w nim same stare konie

 • gosposia weteran
  ale się uczta szykuje...

  Może dojść do tego, że wszyscy czterej zapunktują.
  Nie żeby od razu jakieś duże punkty, ale...
  Ja sobie, tak zza tych garów, ironizuję, ale Bachleda z Mateją (albo odwrotnie) to mogą dzięki temu zostać bohaterami. Może nie moimi , ale PZN-u to kto wie. Szkoda, że obaj nie mają na imię Kazimierz. Mielibyśmy wtedy od razu nie jednego, ale dwóch Odnowicieli.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).